Kedy sa dieťa naučí trojprstový úchop lyžičky či ceruzky?

albao
25. nov 2013

V podstate si chcem spraviť len prieskum, kedy sa to vaše dieťaťko naučilo. Dcérka v necelých 3 rokoch krásne papá lyžičkou, či vidličkou, no drží ju celou rukou, ako bager. To isté s ceruzkami. Občas to skúšame, ale nebaví ju to, nejde jej to s 3 prstami, je z toho otrávená. Ako ste na tom vy?

klincek
26. nov 2013

@albao moje baby (2r 3mes) uz lyzicku zvladnu (len im ju tak musim podat 😉 ), ceruzku este nie. ale aj s tym papanim je to este istejsie, ked "bagruju"🙂.

alexis13
26. nov 2013

moja bude mat tri roky, snazim sa jej to vzdy ukazat ked to drzi zle, a pekne ceruzku ci fixku chyti potom pekne, pri papani sme tiez v polohe bagra neriesim 😉

mozno rada kup jej voskovky ci farbicky trojhranne tam ju to bude nutit viac drzat pekne prstami....ja som natom naucila

klaudiecka32
26. nov 2013

Moja ma 2 roky a 9 mesiacov a takisto drzi aj lyzicu aj farbicky ako bager..a ani sa jej inak nechce ucit.. 🙂 🙂

simca06022011
26. nov 2013

lyzicku ako kedy, niekedy ju chyti pekne, niekedy nie... podla toho co je... ked polievku tak pekne ak druhe tak nie.. ked dam vidlicku, tak ju pekne chyti ako sa ma... Ceruzku bagrujeme 🙂)) 2r 9m...

eeffka
26. nov 2013

@albao nasa ma 21mesiacov lyzicu ma ako bager, farbicky 3prsty ...

albao
autor
26. nov 2013

No super, takze nie sme nejak pozabudnuti 😀 Som tak rozmyslala, ci som ju to nemala ucit uz davno, ale ako vidim, napodobne je to u viacerych.

@alexis13 diky za tip! Mikulas by mohol doniest trojhranne farbicky 😝