Kedy mám učiť dieťatko piť z pohárika?

haslerka31
18. jan 2012

Ahojte,kedy a ako ste zacali ucit pit vase dietatka z poharika?Moj ma 20m a odmieta pit z netecucich,zo slamkou atd...vyskusali sme asi vsetky mozne flase,ci pohariky 😒 Chce len flasku na mliecko...dakuem za rady a vase skusenosti.

sante81
18. jan 2012

asi v 14-15mes, maly plastovy pohárik cca decovy, najprv som mu ho drzala ja - asi do roka a pol a od vtedy pije sám, nalejem mu len dopoly - aby vela nevylial, a naučil sa, teraz pije sám pekne uz skoro rok, na von máme flasu so sosákom z obchodu. flasu s cumlom som mu na čaj zrusila cez den, ale za to v noci sa s nou nedokázal rozlucit do dnes

vicsstef
18. jan 2012

moja ma 14m+ a vie sa napit z poharika, ale vzdy musim byt nablizku, lebo ona sa s nim potom zacne hrat a vsetko je obliate 😅

lleniak
18. jan 2012

@haslerka31 to mas individualne. starsi sa naucil trochu neskor, mladsi uz vie, lebo chce robit veci ako starsi

preco chce pit len z flasky? ked mu ponuknes pohar, ako reaguje? pokusa sa napit, alebo vobec? ponukaj mu poharik, ale nerob z toho vedu. a hlavne ho nechaj, nech na to pride sam, ako si ho chytit a napit sa, len mu trosku asistuj (napriklad na zaciatku, ked krpec skusal, on si pohar drzal a ja som mu ho pridrzala odspodu.) daj mu na zaciatok len tak za pol centimetra vody. a ked sa obleje, tak sa obleje. to nie je dolezite. pripadne mu daj pohariky na hranie do vane, ak ma motoricky problem, ako s poharikom narabat. u nas ma uspech aj salka s uskom

zuzikkaa
18. jan 2012

@haslerka31 tak moj krpec pije z flasky ale s takym plastovym sosakom...z pohara velmi pit nevie,,a ked pije musim mu to drzat lebo by bol cely pooblievany...ani zo slamky sa nenapije,,neviem mu to vysvetlit ako to ma cucat 😀
nuz co,,hadam sa to len nauci,,ja ho nenutim.zase je sikovny na ine veci 😉

ikke
18. jan 2012

presne ako pise @lleniak, my sme pri hre vo vani zistili, ze maly vie pit z pohara (aj s mydlovou vodou 😝). samozrejme, obcas sa poleje a treba nanho dozerat, aby sa s poharom nehral a nenaklanal ho prilis rychlo 😉
v 20 mesiacoch by to uz dieta mohlo zvladnut, chce to ale trochu treningu

mihouk
18. jan 2012

@haslerka31 Pozri si tento poharik, pije s z toho ako normalneho pohara, ale nevylejes. Moj krpec nevedel pit z tych sosacikvych poharov (a mali sme doma peknu zbierku vsetkych moznych druhov), ale s tymto nemal problem. A ked bude nasa bambulka pripravena na ine ako maminkine mlieko, nebudem vymyslat a prejdeme hned na tento. http://www.amazon.co.uk/Amadeus-5031438003481-3... Toto je sice UK stranka, ale na 100% ich predavaju aj na Slovenksu, len teraz presne neviem na akej stranke som to videla, ale aspon mas predstavu co hladat. 🙂

nibiru
18. jan 2012

no u nas bol probles pitia s flasiek nakolko dojcim talze s pohara vie pit cca od 8m.pokial ho drzim ja teraz ma 18m. pije s neho normalne len musim nad nou stat lebo sa zacne blaznit a vylieva.inak ma sosak avent na ten sa dala nahovorit ako 12m.

nibiru
18. jan 2012

@mihouk ano mi ho mame doma predava ho znacka lovi stoji cca 10eur mi sme ho vyuzivali do roka a hlavne v lete je super.

ootaznik
18. jan 2012

zabke som prvykrat dala napit z poharika ked nemala este ani rok a dnes nam to ide super 🙂 samozrejme, niekedy sa zabudne, takze obsah je aj mimo pohara, ale to sa da.......
skus dat malemu do poharika napoj, ktory ma rad a skus ho tam naliat pred nim.....alebo este jedna nasa skusenost - zabka ma rada acidko, tak sme kupovali to 1l a nalievali do vrchnacika, juj to sa jej velmi pacilo 🙂 tak aj takato moznost je 🙂

desmodka
18. jan 2012

my sme davali klasicky pohat od 5 mesiaca a teraz vie krasne pit sam bez toho aby vylieval

mihouk
18. jan 2012

@nibiru My sme ho mali vzdy na stole v obyvacke a krpec sa naucil mat pitie vzdy po ruke ked chce a doteraz pije dost vela. A ani si presne nespominam, kedy sme presli na normalny pohar, bolo to uplne plynule.
@ootaznik Vrchnacik to je mile, nas truhlik si vymyslel ten poharik z odsavacky soplikov, stale ho ma v kupelni na umyvadle a vzdy ked si umyva ruky, tak si don naleje vodu a hrke to do seba ako nejaky alkac. Deti co tie si nevymyslia????? Len musim dohliadnut aby ten poharik bol stale cisty 😝

kbeata
18. jan 2012

@haslerka31 co najskor 😉 nahodou niekedy zabudnes ,alebo stratis flasku,a bude smadny? 😉
nechaj ho sameho ,nech skusa,aj ked sa pooblieva,moj pije vodu vo vani,ked sa hra s poharikmi,okolo 10-11 mesiaca mu este zabehlo,ale teraz sa docela pekne kvalitne napije 😉

jana776
18. jan 2012

@haslerka31 ahoj, moju malu som nikdy neucila pit z pohara, vzdy len obzerala ako pijeme my. Ked mala 23 mesiacov, tak si zrazu vypytala ze chce vodu do pohara, tak som jej ho isla pridrziavat ale nechcela, ze chce pit sama. Tak som jej ten pohar dala a ona sa normalne napila a nic nevyliala 🙂
Takze mne to pride tak, ze kazde dieta vie samo kedy na to dozrelo, kedy uz ma motoriku natolko vyvinutu, ze to zvladne.
Podobne to u nas bolo aj s jedlom, okolo 21 mesiacov si vypytala lyzicku ze chce sama a odvtedy je sama, aj polievky aj vsetko.

pralinka25
18. jan 2012

akurat riesim tento sity problem
nas maly ma 20 mesiacov a nevie pit z nicoho len z flase.
problem bol ten ze doteraz nechcel vseobecne pit nijaku tekutinu a z nicoho. len mlieko z flase.
vyskisala som vsetky druhy poharikov tecucich aj netecucich. jedine co odmietam je pet flasa so sosakom. to mu davat nechcem.
teraz sa uz konecne naucil pit tekutiny teda bohuzial len sladeny caj ale aj to je uspech kedze predtym nepil vobec ani v horucavach a mal uplne such plienky a strasne zapchy.
ale naucit ho na poharik je dalsia veda. potrebujem nieco netecuce co by mohol mat stale po ruke aby to videl. klasicky pohar hned vyleje. to nema vyzanm. on ked nevidi alebo mu nepripomeniem nepije cely den.
ale nedokaze pochopit princip ze ma sat ani cez tie sosaky ani cez ten lovi poharik ani cez slamku.
asi bude mat flasu naveky. a este mu v 18 bude treba dat dudel na pivovu flasu 😅
fakt neviem. uz som vyskusala vsetko mozne. zbierka je uctihodna kopec penazi minutych a zbytocne

bubulka722
18. jan 2012

My sme mali opačný problém. Dcérke sa od narodenia hnusia fľaše aj dudle, pretože je kojená. Z pohárika pijeme od 11-tich mesiacov.

nikuska124
18. jan 2012

Nam odporucil dobry pediater Carlos Gonzales( on pise aj knihy) od 2 mesiacov podavat mliecko specialnom pohariku.. Mliecko s cerealiami jej davam na noc do flasky a cez den pije dzusiky , cajiky cez poharik s takym sirsim sosacikom a momentalne ma 6 mesiacov. Takisto od prveho tyzdna som ju ucila na lyzicku a od 4 mesiaca ked papa vyzivu nepotrebuje ani podbradnik, pekne otvara cele usta uz len ked vidi lyzicku. Alebo ked vidi,ze niekto papa ona hned automaticky otvara ustocka.

gaby21
20. jan 2012

No neviem, ale v 20 mesiacoch, ucit pit z pohara, je asi trosku neskoro, ja som hned ku prvym prikrmom davala pit z poharika, v roku sa uz v pohode napil sam, nad flasou som ani nerozmyslala
@bubulka722 Preco to povazujes za problem, sak to je super, nepokazia sa malej zubky, z cumlov a kadejakych sosakov, a mas o starost menej s oducanim, U nas je to to iste, a som spokojna, ani jeden z maleho vrstovnikov nevie pit z poharika, aj ked sa mamicky o to vsemozne snazia

exupery
20. jan 2012

Kedy?Nechaj to na nu,nasla sa chytala sama,videla na stole poharik,zobrala a pila....robi to iste,co vidi,ze robime my,opakuje...bud rada ,ze nechce flasu,usetri si chrup 😉

bubulka722
20. jan 2012

@gaby21 Zle som sa vyjadrila. V podstate to isté som mala aj so synom, ktorého som kojila 26 mesiacov a fľašu nikdy nemusel. Problém to je len ak sme niekde vonku a je smädná. Tiež som rada, že neobľubuje kúsať nejaký kus gumy čo je celkovo pre jej zdravie určite pozitívne. 😉

bubulka722
20. jan 2012

Ono osobne si myslím, že kojené deti si taký silný vzťah vytvoria k cicíku a nekojené ku kuse gumy. Pri odúčaní od cicíka to tiež nie je jednoduché, ale ja to do dcérkiných troch rokov riešiť nebudem. Ten vzťah medzi matkou a kojeným dieťaťom je nádherný.

klaudialip
22. feb 2012

ahojte chcem sa opytat na ten lovi pohar,dnes som ho kupila(od 12.mesiacov)ale zda sa mi ze dost tecie,neviem presne ako mam otvorir aby sa z neho aj dalo napit,to len tak ze rozoberiem a stlacim zospodu?neviem ci je to tym ze je zle zlozeny,abo co,ale ked som ho dala malej tak siel taky prud ze ostala cela mokra,dakujem ak mi viete poradit

haslerka31
autor
22. feb 2012

@pralinka25 to iste len sladene,vydrzal nepit aj cely den,ja som potom nikdy nevydrzlala...teraz mu zuz vsetko riedim s vodou a pomaly zacina pit aj vodicku...tak podla mna musis len vydrzat...skusat riedit az prestat uplne 🙂

gretocka
22. feb 2012

Ahoj, my sme tiez zacali s poharikom az niekedy skoro v dvoch rokoch, dovtedy len flaska kojenecka. potom sme boli na dovolenke, kde sme ju pri bazene stratili, takze sme kupili nejaky jupik ci co s tym cucacikom, od toho casu mi pil z takej a raz sme ju zas zabudli doma, tak som mu skusila dat z pohara. Doma sme potom trenovali s cistou vodou, aby sa naucil regulovat si naklopenie toho hrnceka a naucil sa to dost rychlo... ale napr. mliecko na veceru a ranajky pijeme stale z flasky, to mu z poharika akosi nechuti 🙂

pimpulienka
22. feb 2012

Už od 7 mesiaca mala so sosačikom,len som ich menila podľa veku..flašku s cumlom nepozna, lebo som kojila a kojim no a teraz pijeme v 20 mesiaci cez slamku z netečuceho poharika

pralinka25
22. feb 2012

@haslerka31 jj ja viem snazim sa tiez mu uberat to sladke pomaly ale isto 🙂

ruthke
23. feb 2012

Dcerka nikdy nepila z flasky, takze s tym problem nebol, a z poharika som jej davala vodicku v 6tom mesiaci, ked sme zacali s prikrmami. Len tak namocit pery a oliznut, niezeby nejake hektolitre vypila. Bol to obycajny plastovy malinky poharik, asi 30 ml. Kadejake sosaciky u nas vobec nepresli, potom mi kamaratka poradila poharik Nuby, ten je robeny na inom principe- babo z neho nemusi cucat, ale staci ked medzi dasnami (zubkami) stisne ten sosacik a ide tekutina. A ten zabral. Ale kedze uz pekne pije z pohara, tak aj tak vacsinou pouzivame pohariky.
A skusala si to nejako hrou? Trebars my s dcerkou sa tvarime akoze "pijeme" z prazdnych nadobiek a ona nas napodobnuje, a ako spomenul niekto vyssie- sama si s formickami vo vani nabera vodu a pije ju. Vo vani moze krasne trenovat a je jedno ked vylieva.

zebra41
23. feb 2012

Jakubko ma 13 mesiacov a pije z poharika,ale musim mu ho pridrzat. Sam rozlieva a je to pre neho zabava 🙂 Bratova mala pije z riadneho skleneneho vlastneho asi od 15m. Ma ho polozeny na stole a hocikedy sa napije ked je smadna 🙂

zebra41
23. feb 2012

ja si myslim,ze 20m je uz dost velky,ze by sa mohol naucit pit z riadneho pohara. my mame aj sosakovy a nema s tym problem. no to vyuzivam,ked sme vonku alebo na navsteve - je to Canpol Babies - tiez funguje na principe,ze dieta ho stlaci dasnami a tecie. Netreba cucat

michala.l
Odpoveď bola odstránená
Zobraz