Kakanie počas dojčenia

krpcisko
15. aug 2011

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať čo robiť keď 2 týždňové bábatko kaká počas kojenia? Neviem čo je správne, či ho nechať na prsníku alebo ho nechať vykakať a potom znovu priložiť. ďakujem za odpovede.

emapol
15. aug 2011

My to robime tak, ak kojim a kaka, necham malu vykakat sa, potom ju dokrmim a potom az prebalujem.

zuzikkaa
15. aug 2011

@krpcisko mne tiez maly vzdy kakal pocas kojenia.vykakal sa a pil dalej,,ono z neho ani vela neslo 😅
a najlepsie bolo ze na porodnicido nas hucali ze prebalit pred krmenim lebosa nam potom pogrca ale aj tak som ho po kazdom kojeni musela prebalit...takze sme to nechali po kojeni 😉

krpcisko
autor
17. aug 2011

ďakujem za odpovede.
Ešte
@zuzikkaa ,
@emapol ,
chcela by som sa ešte spýtať či je normálne keď 3 týždňové bábatko papá každú hodinku, hodinku a pol? či nemám slabé alebo málo mlieka? lebo niekedy sa pri kojení dosť hnevá a odťahuje sa. nechám ho vždy trošku potrápiť, niečo vytiahne a potom vždy zaspí a niekedy si ani neodgrgne a keď si odgrgne tak mu to niekedy trvá aj 15 minút.

zaneta08
17. aug 2011

môj malý papal cez deň niekedy každú hodinu, inokedy vydržal aj 3 hodiny. Lekárka mi vravela, že ho mám nakojiť stále, keď si pýta. Bol maličký, narodil sa s 2620 g a tak som to robila podľa jeho potrieb. Teraz má 3 mesiace, úspešne kojím ďalej, denne cca 5 -6 krát, v noci 2 krát. A čo sa týka kakania, kakal skoro pri každom kojení, my sme sa smiali, že čo hore vojde, dole vyjde, prebaľujem len po kojení a teraz kaká len 2-krát za deň. Len vydrž, bude lepšie.

pe
17. aug 2011

presne aj moja bola takato, vzdy kakala pri kojeni, to je vraj aj normalne, lebo babatku sa pri sati mliecka lepsie nastartuje aj brusko... aj ked mala koliky, tak jej bolo najlepsie pricucnutej na mne a vtedy jej ulavilo... ja som to riesila tiez tak, ze nech sa pekne napapa, odgrgne a potom som ju opatrne prebalila, aby sa nepogrckala...a plienka vydrzala cista do dalsieho kojenia 🙂

elephant
17. aug 2011

@krpcisko Pri kojení sa "prebúdza" peristaltika bábätiek a je prirodzené, že pri tom kakajú. Moje deti som kŕmila, oni pri tom ťahali, tlačili, keď boli napapané a vykakané, tak som prebalila a bolo 🙂 (Je pravda, že moje dosť grckali, ale čo sa dá robiť, prebalila som tak jemne ako sa dalo...)
Že papá tak často je normálne a dobré. Podporuje to u teba tvorbu mliečka, všetko je tak ako má byť 🙂 To, že sa odťahuje s mliečkom súvisieť vôbec nemusí,môže to byť práve pohybmi čriev. To všetko prejde, neboj.

krpcisko
autor
17. aug 2011

@elephant
@pe
@zaneta08
ďakujem Vám všetkým za odpovede, moc ste ma potešili že je všetko ok. Ja si vždy myslím, že keď sa prebudí po hodine spánku s veľkým plačom že ho bolí bruško, lebo sa vyzerá že tlačí, ale možno je fakt iba hladný. ďakujem ešte raz za odpovede a za povzbudenie.

emapol
17. aug 2011

@krpcisko my sme velmi casto kojili, este aj teraz....dietatku mas davat vzdy ked chce, prisposobit sa jemu, asi sa nevyspis, ale o to to je krajsie ked pribera a rastie, my sme sa prave vratili z poradne a mame uz 7,77 kg. Aj ked pije malo mliecka, ale mal by vypit co najviac z jedneho prsnika a potom ho davat k druhemu, aby vypil aj zadne mlieko, inak moze mat problemy prave s vetrami, ci kakanim. Moj syn napriklad vobec vacsinou nepotreboval odgrgnut, neviem preco..

krpcisko
autor
17. aug 2011

@emapol no aj my máme ten problém, že nechce odgrgnúť. niekedy ho nosím aj 20 minút, prekladám len aby odgrgol. neviem koľko ho mám nosiť, alebo či ho mám nechať spať, lebo on väčšinou po kojení zaspinká.

emapol
17. aug 2011

@krpcisko ja necham malu, aby si odgrgla, asi tak minutu - dve, drzim ju vzpriamene na rukach, ak si neodgrgne polozim ju a ona si casom sama odgrgne, trochu mliecka jej vyjde z ust na plienku, co jej dam pod hlavu a je dobre. U nas to funguje takto 🙂

elephant
17. aug 2011

@krpcisko moje deti neodgrgávali, ani po 15-20 min kojení. Ale grckali výdatne... 😒 Zaujímavé je, že keď som ich kŕmila v noci v posteli, a oni pri tom zaspali, a ja som ich odgrgnúť teda nedávala, nechala som ich spať, tak toľko negrckali. Asi, že sa v spánku vôbec nehýbali...

pitik
17. aug 2011

Moj drobcek tiez kaka pri kojeni, on sa teda vacsinou odtiahne a napne a uz len pocujem ako nalozi do plienky 🙂 a potom pije dalej. A prebalujem az po kojeni, pretoze ked som prebalovala skor, mohla som ho hned po papani prebalit znova. On nastastie negrcka, jeho trapia koliky a ten skryty reflux, mliecko sa mu vracia, ale nevygrcne. No a s grganim je to tak ako kedy, niekedy ano, niekedy nie, ak si do par minut neodgrgne, nechavam to tak, ak vidim, ze sa natahuje a je v nepohode, skusim to za chvvilku znova. A davam mu papat, kedy chce, niekedy su to 3 hodky, niekedy 1,5 az 2, on teda papava tak na etapy, casto sa kojime dokopy aj hodinku po nejakych intervaloch, medzi ktorymi su prestavky.

tin007
17. aug 2011

@krpcisko urb to, co je tvojmu dietatu lepsie; ci ho dat dole z prsnika a nechat vykakat, alebo kojit dalej. kakanie pocas kojenia je bezne; zaludok babatka je miniaturny (asi ako jeho zovreta pasticka) takze sa tam toho vela nevmesti a sanim sa podporuje perilstatika criev (pohyby), ktore vyustuju...

veronika1982
17. aug 2011

nas synator kakal kazde kojenie takze sme vzdy prebalovali az po kojeni..potom sa to nejako ustalilo ale pamätam ze jeden mesiac sme maly taky ze kakal stale a bolo jedno si v aute, ci na navsteve... 😀

krpcisko
autor
18. aug 2011

@elephant ,
@pitik
@tin007
@veronika1982 ,
ďakujem za odpovede všetkým.
Skusame vselijako. Niekedy sa odtahuje od prsnika ked kaka, niekedy nie, takze skusili sme sa vykakat, prebalit a potom dokrmit, to sa mi zatial zdalo ako najlepšie riesenie. pretoze on vzdy po krmeni, ked ho prebalujem dostane stikavku a vygrcka trosku mliecka. a tiez po krmeni, teda hlavne v noci, hned zaspinka, takze ho nechcem budit tym ze ho budem prebalovat. no uvidime casom, ako nam bude lepsie, ale zatial to asi najlepšie funguje počas papkania.
pekny den prajem vsetkym 🙂 🙂 🙂

ewellina
17. apr 2013

Mnohí tu píšete, že sa bábo pokaká počas kojenia a potom ho prebaľujete, ale čo s tým, ak sa počas kojenia aj pokaká, aj spokojne zaspinká...? Nechcem ho budiť kvôli prebaľovaniu. Už si veľmi nepamätám, ako to bolo pri starších deťoch.

lenosko
17. apr 2013

@ewellina moj maly ked zaspi neprebaleny, radsej ho uz necham tak. ved po dalsom kojeni uz bude v cistom. v noci je naposledy prebaleny o 22h a potom az rano o 6h. papa kazde 2hod. a zatial zapareny nebol

veronika_michal
3. máj 2013

nasa mala ma 6 mesiacov a od narodenia pravidelne kaka napjprv pri kojeni a teraz pri piti z flase vzdy rano o deviatej 🙂 a ked nahodou zaspi pokakana, tak ju necham spat a prebalim ju, az ked sa zobudi.. neviem, ci je to spravne, ale nemam to srdce ju zobudit a koniec koncov, mame doma asi to najstastnejsie a najspokojnejsie babtko na svete 🙂

milota164
3. sep 2015

ja som ju nechala vykakat ked potrebovala pocas kojenia a potom sme pokracovali, prebalovala , umyvala a natierala som az potom.pouzivala som Bepanthen , teraz je pre najmensie deti nova mast Extra. je specialne na zadocek a pre najmensie deticky,vytvara vodeodolnu vrstvu takze je pokozka lepsie chranena ale yaroven dycha a je hydratovana olivovym olejom, vyzivovana vitaminom B3 a chranena dexpanthenolom