Je moje 14-mesačné dieťa v poriadku?

31. máj 2024

Mam 14 mesacne dievčatko. Hovorí mama, tata baba občas povie kde a aj. Neukazuje prstom keď sa jej opýtam kde je tata alebo mama ,nepozrie sa ale na svoje meno reaguje.
Keď ju obliekam pekne dáva ručičky do rukávu. Chodí len okolo nábytku alebo keď ju vediem za ruky.

kacena4
31. máj 2024

a co by jej malo byt? normalne rocne dieta

autor
31. máj 2024

@kacena4 lebo ma znepokojujú vývinové dotazníky, ktoré musím vypĺňať pred každou poradnou .

bublinka1426
31. máj 2024

ma LEN 14M neboj. este je skoro na zavery. chodis na kontroly k lekarke, tej si sa vyjadrila o svojej pochybnosti?

kacena4
31. máj 2024

a preco ich musis vyplnat? predcasniatko? dotazniky su len orientacne len 50% deti spada no skaly ostatne su bud nad alebo pod normou takze to vobec neries

autor
31. máj 2024

@bublinka1426 viete čo ešte nie, ideme budúci týždeň takže jej poviem.
@kacena4 nie narodená je v termíne, dr nám tak kázala, že pred každou poradnou treba vyplniť.

Ale ďakujem 🙂

bublinka1426
31. máj 2024

nestresuj, 14m je naozaj velmi nizky vek. 🍀

danka2811
31. máj 2024

A co od nej už čakate, ze bude recitovat a skákať kotrmelce! Je to normalne ma len 14 mesiacov, nie každé bábo je stejne 🤔

autor
31. máj 2024

@danka2811 neočakávam, že bude recitovat. Len som chcela vedieť aj trosku iný pohľad... ale zabudla som.. musí sa nájsť aj osoba ,ktorá si kopne .. snáď sa vam bude lepšie búvať 🙂

bora0123
31. máj 2024

Aj my sme mali tieto dotazniky 🙂 ale aj v nich je napisane na zaciatku/konci ze je uplne v poriadku ked niekolko bodov este nesplna tak neboj nic, my sme tiez vzdy 3-4 body nesplnali a vsetko ok

katuska93
31. máj 2024

ale ved tie dotazniky davaju kazdemu, nie? To nie preto, ze by tvoje dieta nebolo ok, ale aby si lekar odfajkol, ze skontroloval

autor
31. máj 2024

@bora0123 ved áno. Len ma to potom stresuje. Napríklad jej ukazujem že aká veľká narastie ,tak ona to po mne nezopakuje , iba keď jej chytím ruku ,stačí dotyk vtedy ruky zdvihne. Tak isto aj papa, ja jej chytím ruku a zamava aj sama

@katuska93 áno to každému, dáva len som myslela ,že ma znepokojuje keď niektoré veci neovláda

ajajaj00
31. máj 2024

kazde dieta ma svoje tempo a cas

bora0123
31. máj 2024

Praveze by ta to nemalo stresovat, aspon vidis ze co ju mozes skusit "doucit", ja som sa vdaka tomu vedela lepsie zorientovat, ze aha toto by uz mal vediet a nevie tak skusime potrenovat

danka2811
31. máj 2024

Moja ma 4 roky, 12 kil a nie celý meter.
Zaostava vo vyske a vahe veľa, no rozum ma vyvinutý na 6 rokov, no aspon tak nan povedala dr.. No ak by som mala riešiť tabuľku, tak sa zbláznim.
Nechcela som ripnúť, iba ukázať, ze nie kazdy sme tabuľkový.
Su deti, ktoré su menšie a ktore začínajú rozprávať až v 3 veku života a chvála Bohu su zdravé

andreatytler
1. jún 2024

Tie dotazniky su na to aby sa podhytili urcite problemy co najskor. Zize ich ber ako nieco dobre a napomocne pre teba, aj keby mali ukazat ze je dieta pozadu.
Pomoze ti sa zorientovat na com treba viac popracovat. Napriklad odhadujem ze ta trapi ze by uz mala chodit sama. Vodt za ruku neviem ci pomoze v tomto pripade. Podla mna to robi este horsie, lebo dieta musi nabrat odvahu a ist same a nie sa spoliehat na maminu ruku. Ukazovanie prstom, sme my napriklad trenovali. Ak ty neukazujes prstom, dieta sa to nema ako naucit. To ukazovanie aka je velka je len priklad toho ze dieta by malo vediet komunikovat. Ak odpovie na ine otazky nejakym gestom alebo aj slovne, tak to sa tiez pocita.

kleopatra114
1. jún 2024

Normálne , šikovne dieťa . Čo ešte od nej viac chces ? Dotazníky sa zvyknu vyplňovať pred každou poradňou , aby mala lekárka info:

heln
1. jún 2024

velmi malo informacii. niektore deti rozpravaju neskor. ukazovanie prstom naozaj nie je podstatny ukazovatel. a chodenie za ruky je kapitola sama o sebe, jasne, ze nema dovod chodit sama, ked za ruky je pohodlnejsie.

nika23t
1. jún 2024

Tvoje 14mesacne dieťa je pravdepodobne v poriadku. Tie tabulky sú len všeobecné tvorené. Neznamená to, ze musí vedieť vsetko, co je tam uvedené. Sú iné ukazovatele, ktoré sú naozaj dôležité. A keby aj dieťatko malo nejakú diagnózu, ak teda máš obavy o to, aj tak Ta nečakajú žiadne vyšetrenia ani nič zatiaľ, len nejaké sledovanie. A v tomto druhom roku má malá toho toľko na skúmanie a sledovanie, ze kľudne môže oveľa viac ignorovať to, co od nej budeš chcieť. Ukazovanie prstom je nič, ze zatiaľ sama nechodí, je ok. Dôležité je, ze vie stať a prejsť okolo nábytku alebo za ruku. Ostatné vie určite posúdiť Dr a keď doteraz nič neriesila, tak asi nevidí problém.

autor
1. jún 2024

O tom vodeni za ruky som aj čítala. Chodili sme však aj ku fyzio pretože dcérka mala diastazu, a ta nám práveže hovorila, že keď bude väčšinu času už na nohách, tak ju mame začať takto učiť

taktotedanie
2. jún 2024

Chvalabohu, ze nasa pedi ziadne dotazniky vypisovat nedava je to blbost
Tes sa z dcery a nestresuj
Ked citate knihy ukazuje zvieratka?

jesenzima
2. jún 2024

🙂 neboj, určite je v poriadku ... Môj syn, ten bol napríklad totálny ignorant, on nerobil nič, ani len nerozprával do 2,5 roka ... Neukazoval, neopakoval, robil iba to, čo sa mu práve chcelo ... 🤷 Teraz má 3,5 a je uuuuplne v poriadku 🙂

autor
2. jún 2024

@taktotedanie nie neukazuje, akože obrázky si prezerá aj spolu aj sama si vezme knihu pozerá ale neukáže

autor
2. jún 2024

@jesenzima tak snáď je aj toto moje sídlo flegmos :D