Je málo jasličiek?

fatima1972
1. mar 2013

Všade čítam, že je jasličiek málo a na druhej strane čítam, že jasličky nemajú detičky. Vie mi to niekto vysvetliť?

graceful9
1. mar 2013

@fatima1972 ja si myslím, že ich málo je.ja som z okolia detvy a jasle sú len v mestách vzdialených 30 km(zv,lc) možno tam nemajú plný stav, ale tu sú maminky, ktoré nemajú kam dať detičky a takú diaľku ich voziť nemôžu ☹

fatima1972
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mima4
1. mar 2013

@fatima1972 problem je v tom ze vela jasliciek je extremne predrazenych, ale extremne... ked chcu cca 500 eur na mesiac...

monika_tulipanik
1. mar 2013

Dobry vecer! Jasle ako pojem uz neexistuju..v Bratislave su statne jedny alebo dvojo. Vseko sa zrusilo, popredavalo, proste nie su. Preto vznikaju opatrovatelske centra. Mamicky maju moznost vyuzit statny prispevok do vysky 230 eur, ak ma dietatko vek do 3 rokov. Potom vacsinou cakaju na statne skolky. Takze jasle su, alen sa nevolaju jasle 🙂

fatima1972
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sharmana
7. mar 2013

@fatima1972 v BA je ich dosť(súkromných jaslí a opatrovatelských centier), aj si dosť konkurujú a predbiehajú sa... vzniklo totiž X opatrovatelských centier. po schválení toho príspevku.. škoda, že to tak s príspevkom na starostlivosť o dieťa nie je až do 5. rokov, to by bolo aj škôlok potom dosť a detí málo 😀

mimo BA sa to pomaličky už tiež rozbieha, ale tam mamičky až tak často nejdú do práce pred 3. rokom svojho dieťatka..

@mima4 a ja poznám X jaslí, ktoré berú max 300 eur plus strava, takže dnes máš opatrovanie do tých cca 350 eur v pohode... a ešte aj odpočítavajú za každý den nejakú sumu, čo dieťa v predchádzajúci mesiac absentovalo... a to nemám na mysli stravné..

kvetinka211
7. mar 2013

Povznikalo tu kadeco ... co som zatial videla, tak kvalita otazna, cena vysoka ... hlavne v blizkosti stareho mesta .. a clovek zasa nebude dieta kazde rano vozit niekde ku letisku, slovnaftu alebo do istrochemu, takze sme medzi 400-500e vratane stravy za akoze sukromne skolky (opatrovatelske centra) ktore moze zriadit ktokolvek, potrebuje menej vybavovaciek nez na otvorenie bufetu.
Konkuruju si akurat ponukou nezmyselneho mnozstva kruzkov a aktivit, vlacenim deti po x vyletoch, plavanim a podobnymi vecami ... dufam ze nakoniec naozaj najdem, mne fakt staci pekne zdrave prostredie vratane vlastneho dvora, kvalitne a bezpecne zariadenie interieru, inteligentne a mile ucitelky, kvalitna strava, neponukanie sladkosti, nezavadne aktivity, moznost umiestnit aj na kratsi cas nez na fulltime. Mam uz nejake vyhliadnute a kazde ma nejaku muchu, ale pod 400 to aj tak nebude ani nahodou 😖
Stat akosi pozabudol, ze 30tnicky zacali rodit, co v minulosti zameskali a nakopilo sa deti ... vsak co uz, treba radsej opravit futbalove stadiony za 45mil. eur ... alebo teda ked nie su miesta v skolkach, nech nasim muzom znizia dane a odvody, nech sa mozme starat o svoje deti v pohode do 5r, ja by som sa na to kludne dala 😉

zudan
7. mar 2013

@monika_tulipanik Ahoj, chcem sa opýtať, ak dáš dieťa do jasličiek, tak máš nárok na štátny príspevok 230 € a naďalej do 3 rokov dostávaš rodičovský príspevok cca194 €, tak až by to tak bolo, tak by sa to vyrovnalo jasliam poplatku, mám pravdu????

sharmana
7. mar 2013

@kvetinka211 v starom meste neviem... ale tam by som ani nečakala jasle v rodinnom dome a so záhradou, ved kde tam....
a hlavne dnes záleží, či chceš mať jasle v blízkosti svojho bydliska alebo práce.... každý má v tomto iné priority a každý je z inej lokality...
v ružinove a hlavne v prievoze tieto možnosti majú, je tam niekolko opatrovatelských centier, v rodinných domoch, s peknymi udržiavanými záhradami.... a za tú cenu, ako som vyššie napísala... treba si trošku pogoogliť...

sharmana
7. mar 2013

@zudan bud poberáš rodičák, alebo dáš dieťa do jaslí, kde ti musia vystaviť faktúru a príjmový pokladničný l. a prepláca ti UPSVAR príspevok na starostlivosť o dieťa... oboje naraz samozrejme nejde...

vychádza to priemerne, že dáš dieťa do jaslí, 230 ti dá štát a cca 130 doplatíš zo svojho.... koniec koncov, štátna škôlka ta vyjde tiež cca 50, až 70 eur mesačne, záleží od poplatku mestskej časti, čo býva cca 25 eur, stravné okolo 1,75 eur na den a ešte aj rôzne paušálne poplatky.... Takže nie je to až také hrozné doplatiť si súkromné jasle, ked chceš pracovať...

mima4
8. mar 2013

@sharmana v BA su jasle za 300 plus strava? a to kde?

fatima1972
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fatima1972
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zudan
8. mar 2013

ďakujem, ja som bola v tom, že môžem poberať aj rodičovský aj príspevok, ak by som išla do práce, ďakujem za vysvetlenie 🙂

kvetinka211
8. mar 2013

@sharmana velka cast stareho mesta su rodinne domy so zahradami a aj sa tam par skolok nachadza ... presne ako pises, bud podla miesta bydliska alebo prace ... no ked este neviem kde budem pracovat, tak ostava to bydlisko, navyse ked nesoferujem a aj keby som tak nemam k dispozicii auto, tak je okruh skolok dost uzavrety ... a aj ked by som soferovala, tak kazdy den cestovat v spicke najprv do skolky a potom este na opacnu stranu mesta do prace ... no mne to vychadza tak, ze pojdem pracovat aby som zarobila na skolku, resp. mi zvysi nejake 100e "vreckove". Ale to uz hovorim o veku nad 3 roky, kedze tu mame tak super prepchate skolky, ze mi ho nezoberu nielen po dovrseni 3 rokov, ale sance nie su velmi dobre ani po 3.5 roku ... ktovie ci ho zoberu po 4.5 roku ... do predskolskej uz musia, i ked neviem ci do konkretnej skolky kam sa clovek prihlasi. Co ma rozculuje ze stat nieco nezabezpeci, necha zeny aby makali z velkej casti prijmu na sukromnu skolku a neda si ani namahu aby skontroloval kvalitu a bezpecnost tych sukromnych. Co by bolo ok, keby od nas stat nebral tie nehorazne dane a odvody, na zaklade ktorych by som uz ocakavala aj nejake sluzby ...

monika_tulipanik
8. mar 2013

@zudan Dobry den! Uz Vam odpovedali, takze ano, je to tak..bud prispevok na jasle alebo rodicovsky 🙂 Ak by ste mali zaujem, kludne sa k nam pridte pozriet 🙂

sharmana
8. mar 2013

@mima4 doc zelena hviezdička alebo papučkovo napríklad... obe sú Prievoz... do zelenej hviezdičky mi chodila aj dcérka a je tam super...

sharmana
8. mar 2013

@kvetinka211 to ano, to je niečo iné.... možno v tom starom meste sú fakt také ceny, a čo sa týka škôlky súkromnej, tak to určite áno, tie sú drahšie ako jasle, tak to súhlasím, tam je cena 400 a vyššie...
veru máme to tažké, človek musí pracovať na úvery a deti kam má dať? zas platiť súkromné zariadenia a to aby robil od rána do večera...
tento štát nerieši vôbec škôlky, kašle sa na to...

zudan
8. mar 2013

@monika_tulipanik a v ktorej časti v BA ste?

monika_tulipanik
8. mar 2013

@zudan na Trnávke v rodinnom dome..je to Slowackého ulica 44..taká tichá bočná ulička za koľajami smerom od Martinského cintorína na Avion..mapku máme na našej stránke. Ďakujem, prajem ešte pekný deň 🙂

katarinkasi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz