Hranie v detskej ohrádke a zaspávanie 8 mesačného dieťatka

tinka648
23. feb 2012

Ahojte;

Chcela som este pocut vase nazory na tieto otazky:
1) Ako naucit dietatko hrat sa v ohradke? - Teraz sme kupili detsku ohradku (dostatocne velku) pretoze nasa mala uz je riadny lezun, a je to uz velmi narocne niekedy. Cize dufame, ze tymto jej to pomoze sa vediet zahrat aj dlhsie na jednom mieste a trosku ju to ukludni. Ako malinka bola velmi kludne babo, ale teraz je ako "z divych vajec" 🙂 a to ma 8+ mesiacov. Zatial sa v ohradke po par minutach velmi srdcervuco rozplakala, a ja nechcem aby z toho mala taky stres. Je naozaj priestranna a je nadalej hned tu pri mne.

2) Taktiez som sa chcela poradit ohl.zaspavania. Vobec sa nam nedari zlepsit nase zaspavanie. Ako spominam, ma 8 mesiacov a spinka 2x denne. Aj ked je neviem ako unavena, tak so zaspavanim neskutocne bojuje... skusila som ju nechat aj samu poplackat a potom ju utisit, a opat odist, ale to je beznadejne.. ona je schopna stat v postielke a plakat do nekonecna... a uz dokonca aj ked som pri nej a hladkam ju, tak sa hadze a pretaca sa na vsetky-4. Mate nej.rady co vam pripadne pomohli? Od malicka spinkavala na brusku, preto nie je zvyknuta na ziaden hraci kolotoc nad postielkou ani nic podobne. Nocny spanok mame momentalne uz takmer 2 mesiace zly - otazku som uz pisala nedavno: https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/co-s-nepokojnym-spankom-8-mesacnej-dcerky/ cize neviem ci aj preto nie je potom cez den taka "hiperaktivna" a nervoznejsia skor.

dakujem za vase nazory/rady

gretkab
23. feb 2012

Nam sluzila ohradka pri prvom na odkladanie veci. Predtym, ako sa narodila druha sme sa jej zbavili 😉. Z mojho pohladu je ohradka ze uplna zbytocnost (ale verim, ze u niekoho moze byt fajn, ze niektorym detickam sa tam paci).

katrinka8
23. feb 2012

@tinka648 - my sme ohradku vyuzivali len v najnutnejsich pripadoch - mali sme vlastne cestovnu postielku, nakolko sme dost cestovali, tak sme ju doma mali ako ohradku 😉 Ale len vtedy, ked som napr. musela na WC, nieco surne uvarit alebo pripravit a bolo nebezpecne dcerku nechat volne lozit. Inak tam nechcela byt, a aj vtedy sa jej nepacilo. Ale tak neda sa byt vzdy na 2 miestach, ze? 😀 Ale mas malilinke babatko, necakaj, ze sa Ti same bude dlhsie hrat, navyse na mieste, ktore ono povazuje za obmedzenie volneho vybehu 😉 Ohradka je super vec, ak potrebujes mat na nejaku dobu dietatko v bezpeci, ked pri nom nemozes byt, ale ak sa mu v nej nepaci, nesilila by som to...
Co sa tyka spanku, ak dolezite je podla mna poznat spankove rytmy babatka, ono sa to vekom meni, cim starsie, tym dlhsie vydrzi bdele, preto po case normalneho zaspavania moze mat problem zaspat. Moze byt, ze uz nepotrebuje ist spat ako obykle. Je to tazke, ale treba to vypozorovat. Nam sa osvedcila knizka z babybagu z porodnice, bolo tam, v akom veku priblizne ako dlho babo vydrzi bdele a kedy ho asi ukladat. Podla toho som sa riadila, samo, ze som to prisposobila dcerke. Ale nam to velmi pomohlo. Dlho sme sa trapili, nevedela zaspat a ked vycerpana zaspala, spala 30 minut ☹ Ked som ju zacala pozorovat, ked uz bola unavena (hned pri prvych priznakoch) som ju ulozila a zacala pekne zaspavat do 5 minut a spala cca hodinu a pol 2x denne. Ked napr. po mesiaci, dvoch zase bol problem zaspat, vybrala som ju po 10 - 15 minutach neuspesneho uspavania von z postielky a skusila som ju ulozit po 15 minutach. Obvykle zaspala do 5 minut. Vtedy som zase o tych 15 minut posunula povodny denny spanok. A tak sa to posuvalo, az sa to posunulo na jeden spanok denne. Dufam, ze som to zrozumitelne vysvetlila, lebo je to take komplikovane na vysvetlenie, hoci to nie je zlozite samo o sebe 😀 A este aby som nezabudla, ono je dolezite, aby si ju ukladala tak "spravne unavenu", lebo ak je unavena malo, tak spat nebude, ale ak je uz unavena prilis, tak od unavy nedokaze zaspat. Ved ak Ti este nieco napadne, tak sa opytaj, ak budem vediet, napisem Ti 😉 Drzim paste, nech sa to zlepsi 🙂

michaela.g
23. feb 2012

@tinka648 ahoj, tiez mam namiesto ohradky cestovnu postielku, a mala tam bola len ked som isla na WC a pod. ale v poslednej dobe to moc nepomaha a tak ju bravam na to WC v stolicke, a je kludna hlavne ze ma vidi.. takze uz je ta postielka je dooost dlho nevyuzita... 😝

ela2710
23. feb 2012

@tinka648 my sme vo Vašom veku spali tiež dvakrát denne, doobeda a poobede, ked bol uz ozaj vystaveny zaspal hned ako som ho napr. zdvihla na ruky, potom sme zacali uspavat v nasej posteli a to tak, ze som s nim trosku hojdala, tapkala po zadocku, alebo hladkala po chrbatiku, vlaskoch a zaspal sam. a ohradku - tu sme nikdy nemali, maly sa od zaciatku lozenia potreboval hybat po celej izbe neobmedzene, ked som musela ist na wc, alebo odskocit do inej izby, priputala som ho do hojdacieho lehatka, zapla hudbu, hojdanie a maly zatial skumal hracky co tam mal 😀 neviem, ci by bol spokojný v ohrádke, keď sme premiestňovali izby, tak som ho na chvilu pichla cez den do postielky aj s hrackami, ale to bolo placu, odvtedy som to ani neskusala 😀

danu
24. feb 2012

@tinka648
na vsetky tvoje otazky uz diskuie zalozene su, pouzi prosim vyhladavac, do ktoreho ked napises co hladas, najde ti danu temu, kde sa mozes opytat.