Hra dieťaťa alebo vzdor ?

30. jan 2020

Ahojte maminy. Mám skoro 2 ročného syna. Posledné cca 2 mesiace mu začalo mierne obdobie vzdoru. Rozpráva zatiaľ len pár slov, blaboce veľa. Rozumie, pomáha mi, teda snaží sa prat, vysávať... bavia ho najviac autá, knižky veľmi rád číta, vkladacky ma rád, a iné. Len čo si neviem vysvetliť jednu jeho hru, vysype na zem napr. kocky, stavebnicu, alebo iné a začne to rozhadzovať kade tade. On si to aj na moje požiadanie uprace. Vie si aj komín postaviť. Len tomuto moc nechápem. Ešte sa pri tom s úsmevom na mňa pozerá, keď mu poviem že to nesmieš. Myslím že sa mu dostatočne venujeme. No neviem čo ho na tom baví.

h2
30. jan 2020

Ja by som v tom problém nevidela. Podľa toho, čo píšeš, máš úplne normálne, dokonca zlaté dieťa (na požiadanie si uprace, čo by iné mamičky za to dali!). A že sa pritom usmieva? No, podľa mňa si myslí: "Ale mami, nezakazuj mi to, veď ja si to potom upracem, pozri, aká je to zábava!" 😉

gayano
30. jan 2020

Nerozumiem, co ti na tom vadi? Normalna hra dvojrocaka, asi ho to bavi a ty tomu nemusis rozumiet Aj keby to bol " vzdor", ako pises...aspon ma ist ako bezpecne von. Decka maju iny pohlad na veci, hry, svet okolo. Moja ( 2r) si tiez vymysli projekty, co by mna nenapadli a uplne zasnem. Deti ti ukazu ako sa hrat ;)

cica8
30. jan 2020

Bud rada ze si to uprace, moja iba rozhadzuje co sa da

jaja23
30. jan 2020

Náš 18 mesačný to tiež robí a veľmi ho to baví 😁

autor
30. jan 2020

@jaja23 mam niekedy pocit že zdemoluje barak. A ja som si myslela, že je to taká čudná hra, tak asi nie je.

elzus
30. jan 2020

Moj to robi tiez a este pomedzi to beha a kope do toho a rehoce sa 😊 len to upratovanie ignoruje🙈 a toto je naj zabavka uz dost dlho hadam aj od roka

autor
30. jan 2020

@elzus a koľko má maly teraz

elzus
31. jan 2020

17 mesiacov

katus226
31. jan 2020

Kde byvas? Poslem nasho maleho k tebe na skolenie 😂 len teda dufam ze nas nepreskoli vasho 😛

hatsepset
31. jan 2020

Môj 23mes. Rozhádzuje všetko už asi pol roka. Upratovanie nehrozí... No s tatom niekedy. Napr keď jeho starší brat 8r uprace, vyslovene sa teší ze to všetko nazad rozhadze (samozrejme ze mu to zatrhnem) s obľubou vyhadzuje zo skriniek riad, hrnce, už bol čas keď aj smetie z kosa. Máš zlaté úplne normálne dieta

autor
4. feb 2020

@hatsepset ako on sa aj pekne pohra, len napr postavime komín, zhodi ho že ok, ale potom začne kocky rozhadzovať, tým pádom sú všade, bucha s nimi o nábytok napr. Čítala som že deti okolo 24 mesiaca, veľmi radi robia naschvál. Ja mu aj zakázem napr rozhádzať lego, a on na chvíľu prestane a potom sa k tomu vráti a ešte na mňa s úsmevom pozerá. Ja viem, že je ešte maly ale mám potom pocit že ho napr stavanie lega, kociek a iného nebaví s baví ho len to rozhadzovanie. Neviem či ma úplne chápete. Ja sa s ním rada hrajem, len on vydrží pri istej činnosti chvíľu a ide si po svojom.

jannyr
4. feb 2020

Detto, ale u nás ešte vyšší level, rozhadze kocky, lego, auta a potom sadne na motorku a jazdí cez to.

hatsepset
4. feb 2020

Je to chlapec. Je to úplne normálne. Chápem co chcete povedať, ale určite si nerobte starosti ten pravý vzdor (ak príde) spoznáte 😁