Existujú pracovné listy od 1,5 roka?

mysickamys
28. sep 2017

Ahojte. Chcela by som sa viac venovat dcerke co sa tyka vzdelavsnia. Existuju nejake pracovne lusty od 1.5 roka?vdaka ☺

janulik2008
28. sep 2017

1.5 sa ma hrat a nie nejake listy pracovne robit. najlepsie sa učí hrou 😉

mysickamys
autor
28. sep 2017

@janulik2008 hrame sa habadej. Len by som privitala nieco na tvorbu slovnej zasoby,rozvoj inteligencie...citame zatial knizky a obrazky,to by mohlo stacit.

natalienka12
28. sep 2017

@mysickamys Neprehanas to trochu? Mozes sa dietatu venovat to je ok ale primerane jeho veku.

sadika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalienka12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leily1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
limoncino
28. sep 2017

🙄🙄 ja si myslím, že to preháňaš.. Čisto teoreticky si takéto niečo ani neviem predstaviť, pracovný list pre 1,5 ročné dieťa. Má sa hrať, stavať kocky jednu na druhú, vkladať niečo do hrnca, misky, zoznamovať sa s pastelkami. Na všetko má dostatok času.. Potom tu vidím statusy, kam sa ponáhľaš, čas, zastavte niekto čas a podobne. Čas plynie ako má, to len vy tie deti nasilu zostaršujete, aj takýmito výmyslami a potom sa zrazu zobudíte a zistíte, že to bábo je preč (samozrejme len zovšeobecňujem, keby sa to dotklo niekoho, kto takýto status dal iba ako výkrik do tmy)

xxxkatka
28. sep 2017

@mysickamys a co by si si tak predstavovala, ze by malo byt v tych pracovnych listoch pre 1,5 rocne dieta? Spajanie ciar ci uz nacvik pisma? V tomto veku si ma dieta zlepsovat hrubu motoriku, rozvijat slovnu zasobu (pomenovavat predmety, citat vela rozpravok, hrat sa- hra je vyuka pre dieta) atd. Casom prejst na rozvoj jemnej motoriky (uchop pastelky, navliekanie koralok a ine). Zameraj sa na rozvoj a kvalitu reci, ucte sa lahsie basnicky ak je dieta uz verbalne. A zabudni na pracovne listy v tomto veku.

mysickamys
autor
28. sep 2017

Damy,mrzi ak som vas poburila. Mam len zaujem aby bola sikovna a vyplnila som vsetok cas rozumne.
Dakujem za rady, vsetko co ste pisali robime, takze je to OK.
Uz diskutovat nemusime. Pekny den prajem ☺

xxxkatka
28. sep 2017

@mysickamys dietatu netreba vyplnat vsetok cas rozumne, ale je dolezite mu dat aj vlastny priestor na kreativitu a rozvoj vlastnym tempom. Pracovne listy pre tak male dieta neexistuju. Osobne si ani neviem predstavit, co by bolo ich obsahom, kedze pracovny list "vyplna" dieta a dieta v tomto veku, ak vobec zvlada spravny uchop, tak produktom tvorby su max abstraktne carbanice (aj tie su dolezite). Mas to naslapnute na extremny tlak na dieta, takze uber a nechaj ho rozvijat sa primerane veku.

limoncino
28. sep 2017

@xxxkatka súhlasím. Často sa sťažujeme, že dnešné deti nemajú fantáziu a nie sú kreatívne, ale dnešné deti majú toľko hračiek, že sa s nimi nevedia hrať. My sme ako deti mali dve barbiny, kocky, stavebnice a spoločenské hry. Z kociek sme stavali bábikám dom, na papier sme nakreslili televízor, vystrihli sme kvety, dali na stôl a tak sme si vyvíjali fantáziu. Deti sa musia vedieť aj nudiť, aby si vedeli samé vyplniť túto nudu niečím, čo si samé vymyslia

juliet86
28. sep 2017

@mysickamys chodte na mudrehranie.sk a inspirujtebsa odtial. Na netebexistuhe bilion dva hier a aktivit rozvijajuce rozne oblasti pre deti od jedneho roka..

dai
28. sep 2017

@mysickamys ahoj. Za mna rada - ak chces tak si precitaj vo vyvojovej psychologii - kazde dieta ma svoje tempo a vsetko co zaziva v takomto rannom veku je potrebne - je potrebne aby sa naucilo zabavit sa samo a prezivat nudu - ak sa mu budes kazdu sekundu snazit vyplnit - 1. pretazis ho podnetmi, bude zmatene a nic nebude rozvijat poriadne 2. raz sa ti to vrati ked na tebe bude visiet este v 15tich a mrncat ze sa nudi aby si ty nieco vymyslela...
deti sa rozvijaju prirodzene pozorovanim - niektorym staci pozerat, zapisuju si do hlavok ako do zosita a zrazu v 3och rokoch nebudes chapat co to male vsetko vie🙂 co sa reci tyka - opat, kazde vlastne tempo - ak nema nejake vyvojove chyby ci objektivne oneskorenia - nechaj ho nech ide svojim tempom...
Celkovo su deti aktualne prehltene podnetmi, nevedia sa preto poriadne hrat, nerozvijaju poriadne fantaziu☹ je na tebe ci sa potrebujes chvalit inym matkam vyucbovymi listami do ktorych dieta budes pomaly nudit, alebo ho nechas rok stavat lego ktore ho bavi aby si pochopila ako super sa mu rozvija jemna motorika, priestorove videnie a fantazia😉

juliet86
28. sep 2017

Napr. Aj montessori komplet. Sup sup. Jemna motorika hruba motorika. Pusti ju k domacim pracam. Vypusti ju do lesa nech si polozi popada. To mas najlepsiu skolu. Centrum jemnej motoriky je prepojene resp. Totozne s centrom pre vyvoj reci

natalienka12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kladina
28. sep 2017

@mysickamys Ahoj, nasa malá chodila od roka do jasiel a po ceste sme si listovali casopis Macka Pusika. je tam vela obrazkov a od 2 rokov uz vedela pekne o nich hovorit vo vetach a hladat rozdiely. Od dvoch rokov mastila puzzle knizky, velmi ju to bavilo a mala ich doma asi 5 🙂
Teraz mám 1,5 rocneho syna a toho knizky nebavia a vie povedat 2 slova 🙂 Kazde dieta je ine. Ucime sa uchopit ceruzku a cmarat, a bavia ho tie vkladacky kadejake. A okrem toho ho len zapajam do kazdodenných prác.
A este na margo Montessori... Ja si osobne myslím, že je to skvelá metóda, nemám ju kedy bohuzial studovat a preto sa jej doma venujeme len okrajovo. V podstate sledujem deti a o co prejavia záujem, na to sa snazím vytvorit aktivity, vykuzlim ich doslova z nicoho...

sadika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalienka12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalienka12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andulam
28. sep 2017

Ahoj,mne sa tvoja otazka vobec nezda cudna🙂 je taka knizka Hrave ulohy(pre najmensich),ale tvoja dcerka je este na nu podla mna mala,knizka je pre deti od 2rokov.odporucam ti skupinu Nakuknime spolu do detskej knizky,ak v nej este nie si🙂urcite tam najdes vela inspiracii

xstelinka
28. sep 2017

@mysickamys skus sa pridat do skupiny montessori akrivity, mozno ta tam nieco zaujme 😉

dai
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalienka12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalienka12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dominika6
28. sep 2017

@mysickamys s dieťaťom treba chodiť vonku a žiť normálny život,nech spoznáva veci,zvieratá,prírodu,ľudí,deti,,zažije rôzne situácie...nie s ňou sedieť a tlačiť jej do hlavy teoriu

aliii3
28. sep 2017

Nechcem ta nijako urazit ani nic ale 1,5 roka je podla mna malo na to aby si jej kupovala pracovne listy. Je super, ze sa jej chces venovat ale nejakou hravou formou by som povedala. A to, ze nic take nemozes najst v obchdoch a na internete ti tiez ukazuje, ze je to este skoro kedze nic take nevyrabaju.

limoncino
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalienka12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sadika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mysickamys
autor
28. sep 2017

@xxxkatka listy ako takr som nemyslela. Myslela som nieck obrazkove aby sme sa o tom mohli rozpravat. Pripadne vymalovavat a hovorit si o farbach. Kazdy si vie predstavit noeco ine pod tym a hlavne to najextremnejsie sa mi zda 😣