Dvojročný syn neobsedí na nočníku. Viete mi poradiť?

mochna
16. jan 2014

Ahojte mamicky, rada by som sa Vas opytala, ci mate niektora skusenost s tym, ze dieta je neposedene a nedokaze na nocniku obsediet. Nas maly mal teraz 2 roky a este sme na plienkach. Uz sme to skusali, pred par mesieacmi, ked nam hovoril, ze cika a kaka, ale bezuspesne. Proste nechce sediet na nocniku a ani na zachode. Viete mi nieco poradit. Dakujem.

ikke
16. jan 2014

@mochna
POCKAT, este je to nanho evidentne priskoro. chlapci obzvlast sa oducia od plienok casto az okolo 3. narodenin.
odporucam precitat napr. https://www.modrykonik.sk/blog/macocha/article/odplienkovanie-za-tyzden/

bubula_007
16. jan 2014

Môj syn má tiež 2 roky a neobsedí ani na nočníku, ani na wc. A načo by som ho tým trápila, hlavne teraz v zime... skúsime na jar. Teda odporúčam to, ako aj prispievateľka predo mnou.

luba28
16. jan 2014

ani nas nic,....tiez skusime na jar-leto,.... 🙂

petka1983
16. jan 2014

Naša ešte nema 2 roky ma 22 mesiacov ale o nočnik nema vobec zaujem , povie že cikala alebo kakala do plienky možno 3 krát sa vycikala do nočnika ale nepresedí tam ,budem to asi skušať keď bude teplejšie.

silviavivien
16. jan 2014

moja sa naucila pytat tyzden pred 2 narodeninami...a tiez nam nocnik bol na figu nechcela tam sediet tak som kupila na zachod ten sedak a tam sa naucila

ivet1371
16. jan 2014

moj posledny sa začal sam ked mal mat za mesiac dva roky.a cikat len po stojačky a kakat len na wc.nočnik v žiadnom pripade.a pomaha ked sa niečo podari tak chvalit všetci čo su doma 🙂 ale nasilu to nema vyznam

nikoleta15
16. jan 2014

Presne tak. Chlapci sú v tomto oveľa viac pozadu. Staršia - dcérka sa zo dňa na deň začala pýtať, ešte nemala ani rok a pol. Odvtedy sa už nikdy nepocikala. Zato malý, to je iná kapitola 😀 . Pýtať sa som ho doslova dotlačila minulé leto, to mal 2 roky a 5 mesiacov, lebo jemu to bolo úúúplne jedno. Na nočníku tiež neobsedel. A keď som ho cez horúčavy nechala pocikaného, aby mu to vadilo, tiež mu to bolo dosť ukradnuté. Tak som ho ale do toho nejako dokopala, bola som nekompromisná, inak by mal plienky doteraz. A v noci sme s plienkou stále, lebo 2x do týždňa je precikaná, takže sa mi fakt nechce stále všetko prať a v noci prezliekať. Pri tých našich chlapíkoch to chce jednoducho čas 🙂

almea
16. jan 2014

U nas pomohlo nechat ho bez plienky so vsetkymi dosledkami, co to prinasa 🙂
Sam zistil ake je to neprijemne, a po tyzdni-dvoch sa zacal sam pytat. Dovtedy som ho na nocnik vobec nedavala, ani nevedel oznamit ze cika do plienky. Ani kakanie nehlasil, mal to uplne na haku, aj ked mal spinavu plienku. Zvladli sme to v lete, ked mal 20 mesiacov, nechcelo sa mi cakat az ku 3 rokom. Ked nosil plienky som mala dojem, ze stale prebalujem. Aj do gati si tak ucvrkaval prve dni. A potom zrazu zacal predlzovat intervaly a postupne sam utekal na travu alebo wc. Myslim, ze keby som zacala aj skor, zvladol by to, lebo je to o tom pochopeni, ze je mokry a spojeni si to s tlakom v mechuri. Samozrejme po kazdom cikani vyhadzovanie ku plafonu 3x hura asi tiez zabralo 🙂 a samozrejme vysvetlovanie. Aj ked som nevedela kolko chape, lebo este poriadne nerozpraval. U nas nebolo ziadne preventivne posadzovanie na nocnik, ani rano nie. Skratka sme vzdy cakali, kym pojde sam a maximalne som sa ho raz za cas spytala ci nechce ist cikat. Ked povedal nie, tak nie, aj ked sa niekedy o 5 min. pocikal 🙂 Ale bala som sa ze ziska nechut ked ho tam budem davat na silu. Takze pevne nervy a tie 2 tyzdne sa proste nastavit na prezliekanie a pranie.

silvapokorna
16. jan 2014

AHoj. Skus ho zabaviť čítaním knihy alebo novou hračkou, ktorá bude patriť iba k nočníku. Ak by to nezaberalo ešte počkaj, aby sa mu nočník nesprotivil. Ja som to robila s dievčatami tak, že sme chodili spolu. Keď išla mama na záchod, dieťa šlo na nočník a postupne sme to natrénovali a začali chodiť samé. Ak by sa ti nedarilo, skús prejsť hneď na veľký záchod s redukciou alebo ho držať. Možno ho bude viacej baviť, ak to bude ako pre dospelých. Sa bude cítiť doležito. 🙂 Držím palčeky.

marika39
16. jan 2014

Moja tiež nechcela obsedieť na nočníku, nepomáhalo ani zabávanie sa s hračkami a podobne. Nakoniec sa naučila u svokrovcov v dome, kde v lete chodila s holou riťulou a sama sa začala pýtať. A tiež nám trošku pomohla redukcia na wc, nočník nechcela ani vidieť ale ked kúpila starká sedátko tak to sa jej nejak zapáčilo a chodila už len tam. 🙂

monika15
16. jan 2014

Vykasli sa na to !!! moj preskocil fazu nocnik, priamo zachod.... ked mal 3 a co teraz??
vsak su detmi len raz....
moja sesterka sa trapila rok, depky heheheh a aj tak sa jejmaly nenaucil do 3.5 a zbytocne.....

kasli na to, nechaj tak... ono ti pride samo ! 🙂)

bambibam
16. jan 2014

môj drobec už začína chápať čo má v plienke ,ale ked dáme na wc alebo šerbel ujde, a povie nejde ,počká na plienku a ide sa dokola vysvetľovať , predpokladám ,že koncom jari ,začiatkom leta to pochopí , takže zatiaľ ostáva len opakovať ,kde sa to robí ,čo sa mamine povie chcem cikať ,kakať a aké je to fuj ,a hlavne ako je dobre bez toho batohu na zadku. inak každé je individuálne a do 3 rokov určite budeme bez plienky.

didia
16. jan 2014

Ja som v 1.5 roku skusila aspon po spani vzdy na wc sedak, nocnik neznasal, a po tyzdni sa zacal sam pytat ked mu bolo treba kakat🙂 Vzdy tam mame nejaku knizku na citanie🙂 Ale cikanie mu doteraz nevadi a to uz ma 2 roky a 2 mesiace, ked ho necham v gatkach, tak povie uz ked sa pocika ze cik cik a niekedy ani to ked sedi, takze podla mna este neprisiel jeho cas a pockame kym bude teplejsie🙂

euka210
16. jan 2014

ani mjój nechcel nocnik, sadol az ked sa pocural ci pokakal, ale v lete bol naholo ci len v kratasoch. Prezliekala som, dnu som mu potom dala uz plienku, lebo ma nebavilo 3x za hodinu utierat koberec, nie ze podlaha. Pacilo sa mu curat do travy, ci pred kupanim do vane. Od toho sa chytil.

laskavamama
16. jan 2014

Radim ti nechat ho tak netlac na neho lebo bude mat voci nocniku odpor.Sam pride na to ze
Na cobnocnik sluzi...

katka1981
16. jan 2014

Netlac na neho, skus neskor. Dieta nie je stroj, neries, ze druhe deti uz davno plienky nenosia. Zaklad je, ze si sa o to pokusila. Tlacenim nic nedosiahnes. Nestresuj sa, nauci sa, neboj 😀