Dvojročné dieťa rozpráva o sebe v druhej osobe

5. sep 2023

Ahojte, stretli ste sa s tym, ze by 2rocne dieta o sebe hovorilo v 2.osobe? Tretia osoba je vraj u deti do 3 rokov bezna…lenze u nas je aj druha aj tretia…nechces, nejdes atd.. je to zvlastne, este som tak nepocula ine dietatko rozpravat.

ivka225
5. sep 2023

Áno, dcéra mala takéto obdobie približne v rovnakom veku… Celkom sme si nato zvykli, aj keď pre cudzích to bolo veľmi mätúce, keď napríklad povedala “dám ti napiť”, keď bola smädná

kukulienka999
5. sep 2023

😁 mozes byt v klude, aj u nás to tak bolo. Existuju deti ktoré v 2rokoch nerozprávajú vôbec. Takze nestresuj 😊

avonladyba
5. sep 2023

Tie deti čo do 4r nerozprávajú to nepoužívajú 😅

abbey1
5. sep 2023

Opakuje presne to, čo počuje.

kacena4
5. sep 2023

je to normalne, to co pocuje to hovori

januska12323
5. sep 2023

Hovor častejšie o sebe v prvej osobe, časom sa to utrasie.

mirko84
5. sep 2023

Mali sme aj my, nasa zacala hovorit velmi skoro a opakovala to co pocula od nas. Preslo to tesne po tretich narodeninach.
Druhorodeny syn pre zmenu o sebe hovoril v zenskom rode, lebo ten opakoval hlavne po starsej sestre. A cuduj sa svete, tiez tesne po tretich narodeninach sa to samo upratalo

negymama
5. sep 2023

moja dcera to tiez robila, hojdala sa na hojdacke a komentovala to "hojdaš" a podobne. Syn zase hovoril v zenskom rode okolo 2,5-4 rokov , "ja som bola, papala, spinkala.." Mal dve starsie sestry, muz bol s nami malo, lebo sme vtedy stavali dom a z prace isiel rovno na stavbu. A skolku mal madarsku triedu, takze ani tam sa od rovesnikov chlapcov nemal ako naucit rozpravat po slovenksy v muzskom rode. Ale nakoniec sa samozrejme naucil 😉 Mladsi to nemal, lebo uz mal vzor brata.

marianarem
5. sep 2023

Jasne, moj takto o sebe hovoril este aj par mesiacov po tretich narodeninach. Potom mal kratke obdobie, asi mesiac, kedy presiel na tretiu osobu. A potom uz na prvu. My sme sa vzdy snazili hovorit o sebe v prvej osobe a o nom v druhej a on to proste takto opakoval. O ostatnych hovoril v prvej osobe a o sebe v druhej.

nwnw
6. sep 2023

Cele 3 mesiace sme ho opravovali, kym mu to docvaklo... to uz mal 3 roky

autor
6. sep 2023

Dakujem maminky 🙂 hned som spokojnejsia.

alex666
6. sep 2023

Je to ok. Moj rozpraval o sebe najpr MY a neskor velmi dlho TY. Prvu osobu JA zacal pouzivat az ked mal vyse 2,5r.