Dvojročné dieťa má problém naučiť sa piť z hrnčeka.

hindakus
15. apr 2020

Ahojte, mal niekto tiez problem naučit batola pit z hrnceka? Pije len z detskej flase s cumlom, tu tzv. uciacu flasku od Nuk-u odmieta (bez ohladu na obsah, moze tam byt aj to najoblubenejsie pitie), po dobrom ani po zlom neprilozi k perám. Klasický hrncek tiez neprilozi k ustam, bud ho vyleje (schválne) sebe na brucho a na zem, alebo do toho strká prsty. Ziadny smad ju neprinuti skusit to. Skusam to takto už od roka, furt nic, vzdy chvilku nukam, nechce, dam jej pokoj, za par tyzdnov znovu, rovnaky vysledok. Uz mala 2. Narodeniny.

lusiisul
15. apr 2020

@hindakus raz sa to nauci. Netreba ist silou. Ona na to pride aj sama...staci mat trpezlivost a okolie neriesit.

deedol
15. apr 2020

@hindakus moj bude mat 2r o 2 tyzdne a pred par dnami prvy raz prejavil zaujem o pitie z hrnceka - uz 2x ma videl, ako pijem, a vypytal si tiez, tak som mu dala z takeho hrubeho stamperlika mlieko. moc mu to ale nejde, trocha si da, trocha vyleje. tiez som skusala uz aj v roku, ale neslo to vobec, tak som to nechala tak. teraz vsade citam, ako uz rocne deti vedia pit z hrnceka, ale moja mama ma v dobrom zahriakla, ze mu mam dat pokoj a ze ma este cas, lebo je to vraj narocne na koordinaciu 🙂

evik159
15. apr 2020

dajte mu poharik do vanicky pri kupani, nech si skusa.

martina8888
15. apr 2020

daj jej do vane na hranie hrnceky a umele pohariky, najskor sa bude s tym oblievat a casom sa urcite aj napije. mne sa to najlepsie osvedcilo pri detoch. ani avent hrncek nemal taky uspech 🙂

hindakus
autor
15. apr 2020

@evik159 to robím, a reaguje na to práve tým vylievaním na bruško. Mňa ked vidí pit, chce moj hrncek, chytí a vyleje si to na bruško ach jaj..

hindakus
autor
15. apr 2020

@martina8888 bodaj by si mala pravdu

deti95060810
15. apr 2020

iné problémy dieťa nemá? lebo aj nie tak sa nič nedeje....moja mala tento problém a majú to deti s jednou diagn. preto či iný problém nie je.

pribinak
15. apr 2020

U nás sa super osvedčila fľaša z vody Lucka, taka s tým sosacikom.

hindakus
autor
15. apr 2020

@deti95060810 a s akou diagnozou prosim ta? Autizmus?

evik159
15. apr 2020

@hindakus a preco to povazujes za problem? kludne nech vylieva na seba, mozno neskor skusi pit. ci? nesíilaby som to

matapo
15. apr 2020

...raz sa to nauci...ja cakam na to iste len to moje nevie ani z tej flase ☹ o pohari ani nevravim, jedine po lyzickach...Este kojeny a to je asi problem najvacsi ☹ Inak na flasku som sa ho snazila ucit uz od pol roka, nech si avykne pit aj cistu vodu ale doteraz flasu odmieta ☹