Dvojročné dieťa a nočník

lucia006
10. okt 2014

Poradte mi prosim kto mal tiez problemy s odplienkovanim ,moj Leo bude mat o par dni 2 rocky ,vobec nechce sediet na nocniku ani na wc absolutne ani sekundu tam nevydrzi hned vstane udrzat ho tam neviem hned sa rozculuje,ked mu vysvetlujem ,ani ma nevnima .cika iba do plienku ked mu ju nedam tak do nohavic a je mu jedno ci je mokry.mam vydrzat a skusat o niejaky mesiac ,ci?urcite uz su tu take temy len nemam akosi cas to citat ,a nie vzdy presne je to take ako u nas.dakujem vdacne za pomoc ,rady.

liz_lemon
10. okt 2014

@lucia006 urcite ho netreba nutit, skusaj postupne, ukazuj mu nocnik/zachod, spytaj sa, ci si nechce sadnut, daj mu nejaku hracku do ruky, ked to chvilku vydrzi, tak ho pochval

lucia006
autor
10. okt 2014

@liz_lemon dakujem toto robim dokola,no mam pocit,ze ma nevnima ,a stale dpovie nie ,ze nechce ist netreba mu, 😒

siska53
10. okt 2014

@lucia006 moj bol rovnaky. Pochopil to sz v 2,5 r. A do 3dni bol cez den bez plienok.
Dcera sice plienku odmietla sama,no 3,5m.to bolo 50:50. Po uraze zubkov sa zatala alebo co a teraz tiez odmieta nocnik a pytat sa..kedze ale uz mala 2,5r.,tak od dalsieho tyzdna idem na nu "zatlacit".

iv01
10. okt 2014

@lucia006 skus ho davat cikat po stojacky, nemusi sediet, ved je to chlapec, mozno sa mu to bude viac pacit

petkaaadamko
10. okt 2014

Baby ahojte...viem, ze trosku od veci....no uz neviem co :( mate prosim nejaku skusenost s pouzivatelkou "detskysen" ??? :( dakujem velmi pekne

kristinaanna
10. okt 2014

@lucia006 keď odmieta určite počkať až do 2,5 roka, mne tak obe baby odmietali , a potom im to docvaklo , a naučili sa behom týždňa🙂 dieťa musí pochopiť , že mu treba cikať, (mechúr- hlava - hlava - cikanie) , každé dieťa je vtom iné, niektoré to zvládne v roku a niektoré až 2,5 roku 😉

liebling98
10. okt 2014

@lucia006 ešte asi na to nedozrel. Netlač nasilu, počkaj pár týždňov, skús znovu. Najstaršieho som skúšala odplienkovať, keď mal 2 roky, nočník aj záchod mal na háku. Tak som ho nechala tak. Svokra brblala, že kto to kedy videl, aby mal vyše dvojročný plienky, že ho treba po "nehode" osprchovať studenou vodou, že si zapamätá, kde sa má cikať a kakať. Tam zakročil môj muž, ktorý zahlásil, že len raz to skúsi malému urobiť a vidí vnuka naposledy. Syna som potom znova skúsila asi o 4 mesiace, behom týždňa bol bez dennej plienky a behom ďalšieho týždňa aj bez nočnej. Odvtedy sa mu nikdy žiadna nehoda neprihodila.
Počkaj, kým bude sám pripravený, nenúť ho. A prípadné blbé poznámky okolia si nechaj prejsť hlavou (čiže jedným uchom dnu a druhým von).

ssj04
10. okt 2014

@lucia006 ja som mala s dcérou ten istý problém... My sme začali s vanou. Vždy ked sa kupala som jej povedala nech sa vycika...potom som ju tam dávala aj cez deň..bavilo ju poerat sa na prúd mocu. Mala rok a 8 mesiacov a proste som jej z ničoho nic prestala davat plienku. Trvalo asi 2-3 týždne kym sama neprisla k nocniku a začala cikat do neho. Teraz ma rok a 10 a už sa pyta 🙂 vyzlecie sa, vycika a oblecie...sama! Niekedy ani neviem ze cikala, len najdem nocnik alebo mi príde povedať.
Zasadne ale treba prestať davat plienku!! Aj vonku aj vnútri bez! Deti su potom lenivé a cakaju na plienku. Nevedia si dobre uvedomiť, ze majú cikaniu venovať pozornosť. Von nosiť aj 2-3 náhradné veci. Doma skuste tu vanu..mozno sa chyti.. Drzim palce!

lucia006
autor
10. okt 2014

@iv01 skusala som trha sa odomna ,nechce to ani takto ☹

lucia006
autor
10. okt 2014

@kristinaanna ja si tiez myslim,ze pockat kym to sam nepochopi,len vkuse namn tlacia "svokrovci "idu mi na nervy stym ,ze jej synovia uz boli davno be plienok 😒 😠

lucia006
autor
10. okt 2014

@liebling98 presne namna svokrovci takisto tlacia,ako ja si robim aj tak svoje,ale chcela som vediet ci to len moj je este splienkami ,alebo su tu take ba,buchy co este maju v 2 rokoch,kamosky co mam tak ich deti uz boli cca v roku a pol bez, uplne,ale zas dievcatka,tie byvaju sikovnejsie, 😉

liebling98
10. okt 2014

@lucia006 prostredný syn má teraz 2 roky, stále má plienky. Večer pred kúpaním ho posadím na nočník, niekedy sa vyciká, niekedy nie. Neriešim. Dievčatá sú väčšinou popredu. Skúsim o pár týždňov, keď nepôjde, ešte počkám. Veď do školy hádam s plienkou nepôjde 😉

gumidekmomo
10. okt 2014

Ahoj my máme presne to iste v stredu mal 2rociky a teda uz by bol aj najvyssi cas aby chodil na nocnik ale tiež tam nechce byt a nasilu ho tam tiež nechcem davat aby sa mu to nesprotivilo..

lucia006
autor
11. okt 2014

@gumidekmomo vcera som skusila si sadnu ja na wc uplne dozadu som si sadla,a predstavte si ze ked som sedela snim sa vypisal velmi som sa vytesovala,urobili sme tak asi 3-4jkrat cez den,mozno to pojde takymto sposobom,lebo nocnik nechce ani vidiet 😒

zuzka38
11. okt 2014

@lucia006 vydrz nenut ho prosim.. My sme mali ten isty problem nexcel sadnut nikam, nechala som plienky, skus to na jar alebo ako pises o mesiac.. My sme s tym dlho malo problem, cikanie bolo v pohode ale kakanie bola nocna mora, radsej to dal do gati... Drzim palce, hlavne vela trpezlivosti a chladnu hlavu

melesmeles
11. okt 2014

@liebling98 ...az ma zamrazilo pri "skvelom napade" tvojej svokry...super, ze jej to tvoj mamzel tak vysvetlil 😉

melesmeles
11. okt 2014

@lucia006 vobec sa tym netrap 🙂 s mojim malym je to tiez beh na dlhe trate, ale neriesim, raz to hadam pochopi. ja som ho najskor ucila cikat vo vani a vzdy som ho pochvalila, vtedy myslim pochopil, ze cika a tiez sa tesil a potom sa vycikal aj na serblik....aj ked stale nie sme odplienkovany, tak dufam, ze to je na dobrej ceste 🙂 drzim palce 😵

liebling98
11. okt 2014

@melesmeles ono to nebol nápad len mojej svokry, radilo mi to viac ľudí na dedine. Len svokra to mohla aj uskutočniť, keďže často bol drobec u nej. Ale zas na jej obranu musím povedať, že by neurobila nič bez môjho vedomia.

lucia006
autor
11. okt 2014

@zuzka38 nekricim na nho ani ho nasilu nedrzim ,nesom zastanca nutenia do niecoho aktomu sam este nerozumie,len som chcela rady ako nanho este mozem ist,no vcera sa mu prvy krat podarilo curat do wc somnou tam ale musel sediet,no uz prenas pokrok ,ze vedel co odneho chcem ked som povedala,nech potlaci 😉

zaneta123
11. okt 2014

ahoj, ja pri mladšom synovi som sa snažila odplienkovávať na tri krát. Prvý krát v roku a pol (staršieho sa mi v tomto veku podarilo), nepochodila som, tak som mu dala čas ďalšieho pol roka, teda v dvoch rokoch a znovu som nepochodila. Minulý rok medzi vianocami (2 roky a trištvrte) sa mi to podarilo, až v tomto veku pochopil načo slúži nočník a záchod. Stačili mi na to dva vianočné týždne. Od začiatku leta nedávame už ani plienku na spanie(potrebovala som odplienkovať do škôlky).