Dvojročná dcérka sa občas pociká

gattttina
24. aug 2016

Ahojte mamičky. Potrebujem radu. Moja dcérka má 2 roky aj 4 mesiace. Asi mesiac aj niečo sme bez plienok, síce na noc jej dávam. No cez deň, keď ju dám sama od seba cikať, bez problémov sa vyciká, ale keď počkám, nech mi ona povie, alebo ja zabudnem, tak mi síce povie, že potrebuje cikať, ale stááááále si cvrkne, čiže už má gaťky od toho :( Začínam byť z toho nešťastná.... ako na ňu poraďte....

simik14
24. aug 2016

Stane sa este len teraz sa oducila ono to pride casom alebo zacni uplacanim za kazde vycikanie do.nocnika nejaka odmena 🙂 moja tak zasa nechce kakat do.nocnika sice sem tam sa vykaka a ju pochvalim zatlieskam jej ale nechce no aj.podla nalady dietata zalezi

siska53
24. aug 2016

@gattttina nasa si sama zrusila plienky,ked mala 2roky.
Ale ! Vyse 3mesiacov sme tak 50:50 utierali mlacky,teda ja a prala dokola.. A doma este 4,5r.dieta. Po jej uraz zubkov sme sa vratili k plienkam,lebo som musela davat velky pozor,aby sa nebuchla,aby sa to zahojilo a zubky prestali kyvat. Dalsie pokusy odmietla,cikanie ignorovala a pocikavala.
Zrazu 2mesiace pred 3.rokom uz x-ty pokus a uspesny. Behom par dni uplne bez plienok,dokonca aj nocna plienk sucha. Teraz ma 4,5,obcas sa jej este stanr nocna nehoda a cez den len ako prejav vzdoru,ze nechce byt v skolke (tam tak reaguje).
Maly bol pripraveny tiez az v 2,5roku,predtym nic a zrazu behom 3-4dni bez plienky. Uz len na noc.

Cize mozno este tvojej neprisiel cas. Ked,tak vydrz a utieraj mlacky. Ja som za toho 3,5mesiaca uz mala dost,takze som bola aj rada,ze ma plienky naspat.

moni244
24. aug 2016

@gattttina nie je pripravena, bud chodit stale za nou s nocnikom a cakat, kedy sa nauci pytat, alebo dat plienku

gattttina
autor
24. aug 2016

Ona sa našťastie nevyciká úplne, takže potom ako si cvrkne, sa ešte vyciká buď do vecka alebo nočníka, ibaže stále jej musím tie gaťky vymieňať. Teraz vlastne neviem, či ju mám brať sama od seba, alebo mám vydržať a čakať kým mi ona sama povie, čo znamená denne ani neviem koľko gatiek...

gattttina
autor
24. aug 2016

takže ju dávať stále 😒

simik14
24. aug 2016

Teraz je horuco daj jej len dlhsie tricenko alebo saty a gatky jej nedavaj.moja ked citi na pisuli gatky tak tiez sa dakedy pociks asi ma v rozume ze ma plienku stale mozno pozabudne ale ked nema gatky nikdy.nema nehodu

gattttina
autor
24. aug 2016

to je super nápad, ďakujem 😉