Dvojročná dcérka sa nevie správať na ihrisku

nikolet_89
10. jún 2014

Ahojte maminky...neviem ci je tu taka tema presne s mojim "problemom". Ide o to, ze dcerka ma 2r. a 3m. Je velmi dobra nemam s nou niake extra problemy. No zacala nam teraz z nicoho nic hadzat hrackami. Ked jej poviem, ze sa to nerobi rozplace sa, uteka hlavu zabory do gauca a zury...potom pride a hodi sa na mna nech ju pomojkam, ked to nespravim reve kym to nespravim, niekedy ju to prejde samu od seba inokedy nie...dalsia vec ked ideme na ihrisko zacina patrit medzi tie "zle" deti tam...zbada, ze ma ine dieta lopatku dojde vytrhne z ruky a ide sa s nou hrat, alebo ju zahodi a ide dalej, samozrejme jej vysvetlujem, ze sa to nerobi a ked to zopakuje dostane na zadok, ale minule ma dojala, ked z lopatkou vyhodila piesok do vzduchu rovno na jednu mamicku a jej dieta to som ju schmatla a isli sme domov, lebo sa nevie hrat...neviem cim to je, ale niekedy ked ideme von ani o nej neviem, nerobi zle, necha si vysvetlit inokedy som na prasky z nej...a teraz sa ma narodit v septembri druhe dieta normalne zacinam mat strach ako sa k nemu bude chovat...co si o nej myslite ? Je strasne tvrdohlava, ma svoju povahu, ked nieje po jej je zle...dakujem mamicky

mimikas
10. jún 2014

No co ti poviem, mas uplne normalne dieta, kazda jedna sme si tym presli (ja este len prechadzam) , ty len musis byt trpezliva 🙂, neboj, nebude taka navzdy 🙂

eeffka
10. jún 2014

@nikolet_89 moja je taka ista + velmi malo hovori takze jej zachvaty + obmedzena slovna zasoba ( myslim zrozumitelna) = je nasr skoro stale a take mile dieta to bolo.
Uz az budem chodit po nu do skolky asi s vrecom na hlave, ze matka toho zlobra ide ☹

nikolet_89
autor
10. jún 2014

@mimikas
@eeffka ste ma potesili kocky 😀 dufam, ze ju to prejde rychlo, lebo nemam na nu nervy, uz s nou ani sama von nechodim, vzdy cakam na manzela, nech sa mam s kym hambit pripadne, ked som uz z nervami v koncoch nech ju riesi on...a pritom fakt su dni, kedy o nej ani neviem a ta slovna zasoba je u nas tiez minimalna, takze tazko jej nieco vysvetlit bo neviem aka je realna odozva...

angelina86
10. jún 2014

@nikolet_89 moje sa sice narodi len teraz ale bratova ma 3r, o mesiac dokonca 4r a ked to citam mam pocit ze pises o nej 🙂 a toto s tym urazenim, hadzanim a potom mojkanim...booze presne to iste ja som si dodnes myslela ze to len bratove decko toto robi :D

nikolet_89
autor
10. jún 2014

@angelina86 nerobi dobra sprava 😀 ale som rada, ze ju to chytilo teraz a nie v 4 rokoch a dufam, ze ju to aspon do skolky prejde...bo niekedy by som ju zmlatila jak zito, ale nastastie to nedokazem a viem, ze za to nemoze a vyrastie z toho 🙂

elise
10. jún 2014

@nikolet_89 je to uplne normálne dieťa poznáva ihrisko a skuša. sleduje tam vela vzruchov a lákadiel. netrestaj ju len vysvetľuj. veľa trpezlivosti 🙂

eeffka
10. jún 2014

@nikolet_89 to bude aj tou recou, starsia dcera mi hovorila od 18m, v 2r 3m isla do skolky bez plienky, jedla bagrom a poznala farby, cisla do 5, speivala, basnicky ( ucitelky mi to cele uvelicene povedali) ja ze a co? normalka ne? no ze nie 😀 ale zasa motoricky katastrofa... teraz ma 9 a este je schopna spadnut na rovnej zemi
mala tiez nervy v tom case, to si pamatam, ked sme sa rano chystavali do skolky, ale s nou sa dalo diskutovat/uplacat/vyhrazat 😀 😀 😀
druha ma 2r3m cize rovnaky vek, vylezie aj na luster, ale..... plienky aspon do 6r budu, nervozitu neobkecam, bije sa/mna/sestru aj muza a nie ze baci baci ale taku mi minule pribila az mi okuliare odleteli 😖 , jedina vyhoda je ze ma len 12kg a odnesiem ju pod pazuchou ked vresti na verejnosti
tak sa kazdy den naucime 1slovo a do ZS to snad zvladneme 😀 ( vcera bolo meko = mlieko) nakolko vzala misticku a trieskala s nou o stolik, ja ze co chceeeeees , uz hotova na prasky, ona prisla ku mne s tou miskou, ja sa uz kryjem ( pre istotu) a ona ze " me ko", isla k ladnicke, tam na ruky a vybrala si tak +1slovo pre mna 🙂

Moj muz ju naucil sestrickine meno ze "Ko" , vzniklo to z AKOOOOOOOOO sa vola sestricka??? 😀 Tak sa vola Ko.

bosoriak
10. jún 2014

@nikolet_89 Je to uplne normalne dieta. Inak tvoja reakcia s odchodom je myslim jedina spravna. Akurat vobec netreba byt nahnevana, proste akcia - reakcia. Robis taketo zle veci, ideme domov.
Ale drobne konflikty by som neriesila, akoze viem, ake citlive su maminy na svoje deti. Ale napr. moje ked im niekto vzal hracku, neutekala som ratovat, mas si ubranit. Rovnako ked oni brali, no nejako sa musia naucit existovat. Samozrejme ak to bolo nebezpecne, prip. isli do konfliktu s malinkym dietatom, tam zasiahnem. Ale inak? Ucia sa, to je cele.

Pokoj a nohy v teple, nerob z toho dramu, pokojne chodte aj sami, lebo takto v nej akurat to vzdorovite spravanie podporujes. 🙂
Vela zdaru a trpezlivosti. 🙂

nikolet_89
autor
10. jún 2014

@elise snazim sa vysvetlujem dokola a dokola no niekedy sa neovladnem a po tom zadku jej dam nie silnu bo uz plienku nema, ale aby si uvedomila tiez niesom papagaj predsa...

bahira1962012
10. jún 2014

u nás podobne,dcérka bude mať 2 roky a na ihrisku berie lopty a svoje nevšíma,vytrhne a hrá sa a postaví sa medzi mamičku a jej dieťa a kope mamičke cudzej,mňa si ani nevšíma 😀 nebojí sa ničoho a ked zakážeme či utekáme s ňou domov, tak zuri 😅 smelo vbehne na pieskovisko a vyhadzuje piesok ale to musím zdorazniť 😖 vidí od iných detí a opakuje 😒 😒 svoje hračky si nevším a berie druhým deťom,podotknem tiež to našej malej iné deti robia,mnohé deti možno ani nevšimneme si opakujú,takže taku ťažkú hlavu by som z toho nerobila 😅 😅 😅 😅 😅 mám najlepšie dievčatko na svete 😀 ostatné su divoké 😅 😀

bosoriak
10. jún 2014

@nikolet_89 Jo a u takychto malych deti sa nevysvetluje slovami, ale skutkami. Takze po jej nezelanom spravani musi nasledovat akcia, nie slova. Lebo teraz je vysledok takyto: Aha, ja ked robim zle detom, tak so mnou ide von aj tatino. Super!
(To len na vysvetlenie ako to deti chapu.)

Tou akciou nemyslim trest, ale nejaky logicky nasledok. Napr. teda ten spominany odchod domov.

elise
10. jún 2014

inak deti lákaju cudzie hračky aj ked doma maju presne to isté a nehraju sa stým alebo ked na pieskovisko donesu taku istu lopatku aj tak sa budu chcieť hrať so susedovou lopatkou 🙂

bahira1962012
10. jún 2014

@elise našej malej sa páčia aj cudzie mamičky 😀

salo
10. jún 2014

Fuu, tak som rada, ze v tom nie som sama😀 ja mam syna ma 3 a pol roka a stale je taky ako ty pises☹ a neppmoha nic, ani vysvetlovanie ani lata na zadok ani odchod z ihriska. Treba to len vydrzat kym toto obdobie prejde ale tiez ma to uz nebavi len ho strazit nech niekomu neublizi, nahanat ho okrikovat.... Ale potesim ta, mam este aj 5 mes.syna a ma ho velmi rad🙂 tiez som sa bala ako ho prijme ale chvalabohu je to ok😉 Drzim ti palce.

elise
10. jún 2014

@bahira1962012 no vidiš 🙂ale nie neboj je to v pohode len musiš byť trpezlivá - aj ked nie vždy to ide a deti vedia perfektne vyturovať na obrátkach našich nervov 🙂

rubinka
10. jún 2014

Týmto si prejdú asi všetky deti že ich zrazu zaujímajú cudzie hračky viac než ich vlastné, ked sa jej narodí súrodenec bude to ešte horšie, nebude mu chcieť nič požičať, chce to pevne nervy, zachovať kľud, nevrieskať nebiť, lebo potom to skončí tak že si bude vybíjať zlosť na súrodencovi, tiež sme si tým prešli. Ale po roku čo má bračeka sme na dobrej ceste, ešte donedávna mu nič nechcela požičať, bila ho, odmietala teraz sme zvolili iný prístup, nevrieskame na nu, žiadne capanie po zadku a prestala sa biť aj ona. Treba deťom neustále vysvetlovať že cudzie hračky sa neberú alebo naučiť ju opýtať si a požičať deťom zase svoje.

marika39
10. jún 2014

no naša tri a pol ročná je takáto už asi rok, teraz máme druhú čo má tri mesiace a nemôžeme ani spolu chodiť na ihrisko lebo si s ňou neporadím. Tiež to neustále skúšame ako tu jedna mamička píše - urobíš zle , ideme domov ale to má u nás nulový účinok, proste vždy je to rovnaké. 😒 Ale tak hádam raz....

bahira1962012
10. jún 2014

@elise tak mňa by tak ani neptrápili tie hračky ako tie mamičky,idu na ihrisko aby sa zabavili ich deti ,no a naša malá ich obťažuje ? 😖

elise
10. jún 2014

@bahira1962012 pozri keby ich obťažovala tak ju ignoruju alebo pošlu preč ale mne osobne nevadi ked som na ihrisku a pride ku mne cudzie dieťa 🙂

bahira1962012
10. jún 2014

@elise ale tie cudzie dietičky ako posluchaju, cudzie mamičky 😀 aj za mnou chodia cudzie a s tými sa lahšie dorozumiem 😅 zlaté 😀

eeffka
10. jún 2014

@elise moja by ti vadila , pride k tebe taky maly sladky anjelik, usmeje sa a buchne ti dieta lopatkou po hlave ...... som ako bachar, stale za patami, mozno si niekto pomysli ze ustrachana mamicka, ale ja sa bojim o druhych nie o svoje 😀

elise
10. jún 2014

@bahira1962012 super mne tak jedna syna krmila na ihrisku odomna nechcel ale od nej si vzal 😀 tak sme sa dohodli o pomici ja som sa hrala s jej dcerkou v piesku a aona mi ho krmila 🙂 spojili sme prijemné s užitočným 🙂

elise
10. jún 2014

@eeffka za deťmi treba lizť aj po štyroch aj do diery 🙂 pri synovi som si užila 🙂

jul11
10. jún 2014

@bahira1962012 aj nasej 🙂

siska53
10. jún 2014

@nikolet_89 pozri, ihrisko ries tak,ze ak nieco zle spravi na ihrisku,bud ju nachvilu posad na lavicku,alebo chodte domov pripadne postupnost prvykrat sedime,ak opat daco,ist domov. Dolezite je vysvetlit ihriskove pravidla ja som to tak robila v tom veku pri synovi (mali sme,uz malu na svete). Nestaci povedat,ze nesmie robit zle,pre ne je to vseobecny pojem,ale take zakladne veci my mame a to im vzdy poviem (uz aj malej,lebo teraz ma,prave 26m.) a veru sme zoparkrat uz z ihriska sli domov. Sice za revu,ale sli sme,nepopustila som,lebo by sa to vypomstilo nabuduce.

co sa tyka vyhadzovania hraciek,ak to je (bolo-syn) od zlosti,hracka/vec sla,mimo dosahu a dostali sa k nej najskor na dalsi den. Pri synovej zalube vyhadzovat hracky ako zabava-pozorovanie letu(ked to nebolo zo zlosti),tak som mu vyclenila a trpezlivo vysvetlovala,ktore moze hadzat a ktore nie a preco. Casom ho to preslo.

myslim ze co sa tyka robenia zle druhym detom,ak ju naucis,ze ak yo spravi,bude izolovana,tak myslim,ze by babatku nemala robit zle. Skus ju nezanedbavat,volat k,starostlivosti o babatko a uc ju,ako sa jej moze dotykat,lebo dakedy je to u nich nevedomost,ze nevedia,ako na to.. Nastastie moj maly sesgricku prujal v 2r.dobre,skor jej robil zle,ked bola vacsia abrala mu hracky,alebo ju zo srandy sotil,aby spadla,ale to ho rychlo preslo.

drzim paste.

siska53
10. jún 2014

@eeffka aj moja sa rozzachvatovala 🙂 ma to tazke a my tiez,lebo nieco chce,my nevieme co a uz sa rozculi,uz jej dochadza trpezlivost,ze my nechapeme a ona to nevie povedat..
a tiez bola zlatucka,tichucka,potom zacal,slabsi vzdor,taky,ze chvilku rev a bolo dobre,no posledny tyzden a kusok je ten,rev je omnoho dlhsi a viac zacala trieskat vecami,co riesim,ako som riesila pri synovi. 🙂)

seahorse27
10. jún 2014

Mala skusa tvoje hanice aj hranice inych deti, vydobyja si svoje. Je to prirodzene. Okrem toho nekonecneho vysvetlovania treba naozaj ako trest pouzit odchod z ihriska, pred tym sa dohodnut s nou, ako sa bude spravat a co potom bude nasledovat. Ak sa bude spravat pekne, treba jej dat odmenu - zmrzku, lizatko a pod. U tak maleho dietata treba len takto podmienovat 🙂

lenka_21
10. jún 2014

@nikolet_89 baby ti uz vsetko napisali ...mas uplne normalne dieta, prave zacala obdobie vzdoru, ktore je uplne bezne v tomto veku. Hod si do guglu obdobie vzdoru a najdes kopec clankov a doporucani co mas robit - inac uprimne vela toho neexistuje, treba vydrzat a prestane to. Mne momentalne presli obidve deti do tohto obdobia, ale mna to velmi netrapi...obcas je toho vela, ale viem, ze to prejde a tak som v klude 😀 😀 😀
Urcite by som ju neseparovala, kazda normalna mamicka to pochopi, lebozaziva resp.zazila podobne. A slovo zle dieta zatial vyhod zo slovnika - nemam rada ked sa pouziva tento vyraz v suvislosti s malymi detickami - zle urcite nie je, len si vyzaduje 100% pozornost 😉 🙂

jjeanny
10. jún 2014

@eeffka pobavila som sa na Tvojich prispevkoch 😀 Moj syn 2r. 2m. to iste, akoby si o nom pisala , prestavame chodit na ihriska , domov iba s revom ideme - este ked sa pridruzii do toho jeho starsi brat(5r.) , ktory sa pri mladsom kazdy den zmensuje . Mlasi bije starsieho . Obcas som z toho psychicky celkom vycerpana . O nechapavych pohladoch rodicov ani nejdem pisat.. Zmeni sa to? Nie som velmi trpezlivy clovek. 😖

veriiii
10. jún 2014

@nikolet_89 mozno podla nalady- raz ma chut sa hrat s detmi, inokedy nie?asi sa len musi naucit, cize chodila by som nadalej co najviac do parku, medzi deti, ked nieco take spravi ju "konfrontovat"..casom sa nauci..alebo ju mozno nieco trapi?nemate nejaku napatu situaciu doma?ze sa takto ventiluje?alebo, neodkukala take spravanie niekde nedavno...este prichadza vzdor do uvahy, mozno ta chce vytocit, ako bues reagovat😉