Dvojročná dcérka nechce počúvať

katjuscha123
10. apr 2014

ahojte baby, moja dcerka 2r. bola uplne v pohode pocuvala ma, dala si vsetko vysvetlit. a hlavne netrieskala sa na zem.....som uz uplne zufala, uz to trva pomaly 2 tyzdne od 2.narodenin, nechce ma pocuvat, ked neni po jej treskne sa o zem a place, je nervozna, nervna a umrncana..... s detmi vychadzala velmi dobre......... teraz ked sme na ihrisku berie im veci a robi zle..... neviem kde som spravila vo vychove chybu..... ale uz neviem ako dalej...... poradte mi ak viete

nice202
10. apr 2014

@katjuscha123 to je klasicke obdobie vzdoru 🙂 neboj nic, to prejde, skus si nieco o tom prestudovat. napr.: http://primar.sme.sk/c/4116419/ako-prezit-obdob... ale aj tu na mk je vela vela tem

billam
10. apr 2014

@katjuscha123 to poznám 🙂 Sú to fázy vývoja. Moja mala, ked mi takýto výstup spravila, snažila som sa jej najprv dohovorit...nic nepomahalo. Tak som ju jednoducho nechala na zemi, nech si reve - a nech sa jej vsetci smeju - chvíľu revala - ja som si ju "na oko" nevsimala...neboj sa, ako po chvíli prestala. A rovnako, ako náhle začala robit detom na ihrisku zle, chytila som ju a išli sme domov...na ihrisko patria iba dobre deti.
Ona je totiž teraz vo fáze, kedy skúša pokial "moze ísť"...čím ta vytoči....a vie, že revom a trucom všetko vyrieši. Je to obdobie vzdoru. Ty jej musíš ukázať kde sú hranice.

ichbinich
10. apr 2014

@katjuscha123 :
Vitaj v obdobi vzdoru. Aj u syna zacal predpisovo okolo 2. narodenin...
Je tu cely kopec tem o vzdore, s kopou tipov a trikov, tak hladaj a citaj 😉
A hlavne, neexistuje JEDNA rada, musis sa naucit zachvaty rozlisovat a podla toho reagovat: odvedenim pozornosti v lepsom pripade az po priatelsku ignoraciu, ked hra jednoznacne iba divadielko.
Je to o nervy, ale uplne normalne 😉 A chybu si urcite nikde nespravila, je to len dokaz, ze mas normalne zdrave dieta 😉 Aj ked prave toto obdobie by sme vsetky najradsej preskocili 😉 😀

klincek
10. apr 2014

@katjuscha123 chyba nebude v tebe, zrejme je to bezny detsky vzdor. prvykrat prichadza vacsinou v obdobi okolo dvoch rokov, takze ste ucebnicovy priklad. musi to vraj len prejst...samo 😒
inak ta uplne chapem, u nas to zacalo v dvoch rokoch a trva to doteraz..o chvilu maju tri a malo by prist dalsie kolo, no este neskoncilo to prve..tak si vies predstavit, aka som z toho na nervy. niekedy uz neviem, ci mam na nich revat, alebo utiect, alebo ich postavit ku kontajneru s cedulkou "deti volne k odberu" (citlive povahy prosim nebrat to doslova 😉)

kolinia
10. apr 2014

@katjuscha123 Moja sice nikdy uplne poslusne dieta nebola, lebo je veeeelmi citliva a vnimava, najprv pol roka plakala vkuse pri zaspavani, potom 17 mesiacov nervacila kvoli zubom den noc, potom prisli 3 kludne mesiace, ze som nechapala, no a teraz sa vratila k starej "dobrej" povahe 😀 ....cize tiez vie uzasne nervacit, nepocuva, no treba mat hranice, odtialto potialto, nepomaha ani bitka, ani krik, jedine bud ju zavriem do izby, ked sa vyplace alebo prestane plakat, moze vyjst alebo ked ma slubene niekam ist, no nervaci a place, jednoducho nejdeme nikam, keby robi detom zle, tak ju v momente beriem prec, toto si este nedovolila a ani na zem sa nehadze...zato ma nici otazkami typmu preco, to je uz cca mesia asi milionkrat na dennom poriadku, ja verim, ze bude raz mile dobre dievcatko :-P ....musime vydrzat, co nam ostava 😉 🙂 😝 😵

katjuscha123
autor
10. apr 2014

ked zacne robit zle na ihrisku momente ju beriem prec a poviem jej, ze na ihrisku sa zle nerobi, ze ani ostatne deti sa tsk nespravaju a, ze ju tam nauduce zoberiem len vtedy, ked bude poslusna, cely cas co ideme z ihriska huronsky plac az ju nadrapuje, ale nepovolila som.... nepomaha ani po rukach tapnutie, ze sa to nesmie ani tapnutie po plienke, a ked ju necham nech nervaci na zemi tak sa zatne a nechce vobec ist a to som uz aj zo 10 metrov od nej, vacsinou idem po nu zoberiem ju a vrieska az prideme domov tam este vacsi vreskot tak poviem, ze az sa ukludni nech pride a zavrem dvere a pocuva povacsine to konci tak, ze otvorim ja pretoze sa neda utisit nijako..... ale skusam ju trosku odviest inde a ideme sa hrat a podobne povacsine zabera bublifuk....

ichbinich
10. apr 2014

@katjuscha123:
Jedna univerzalna rada predsa len existuje:
Necapaj po zadku ani po rukach! Nikdy! Aj keby si ju najradsej roztrhala, ovladni sa a urcite ju necapni! Prosim! V danej situacvii to nepomoze a iba ju nepriamo naucis, ze bitie je normalne, a to urcite nechces 😉

Radsej si najdi temy tu na MK o obdobi vzdoru, je tu toho dost. Alebo ak mas radsej knihy, tak (v anglictine): Dr,. Harvey Karp: The Happiest Toddler on the Block, Dr. Sears: The Discipline Book, Elizabeth Pantley: The No-Cry Discipline Solution alebo Kid Coperation a ine.

zuzka38
10. apr 2014

prave som si precitala tento clanok
http://www.eduworld.sk/sk/obdobie-vzdoru-pomoc-...

katjuscha123
autor
10. apr 2014

@ichbinich dakujem za rady, posnazim sa nechcem ju tapkat po rukach ani po zadku je to moje prve dieta a v takejto situaci est eneviem co presne robit..... dakujem za tipy na knihy urcite nejaku kuknem 🙂

euka210
10. apr 2014

@katjuscha123 nechas ju nervacit na zemi...no potom ides k nej
povies, ze nech sa doma ukludni....potom Ty ides k nej
...suma sumarum vie, ze revom si aj tak vydobije svoje...bud ju nechaj revat, alebo to ani nerob (nedavaj podmienky, nezatvaraj ju) ked to nepomaha a aj tak povolis
Si spominam, ze moj sa nechcel obliekat a pomohlo to, ze som ho zobrala na ruky, pritulila, skusit nieco ako pevne objatie, nenechavat ju samu, ale Ty chod ku nej, aby v Tebe citila istotu a nemusela to davat najavo krikom a neposlusnostou.