Dvojročná dcéra je znova na pliekach

netswan
10. jan 2014

Dcéra ( v novembri mala 2) v lete prestala nosiť plienky, pekne sa pýtala, ani v noci plienku nemala, ale teraz sa vôbec nepýta. Keď ju na wc posadím, tak sa vypišá, ale inak to má v paži. Keď ju hreším, tak povie, že je ešte malinká. Nechápem to, pekne sa pýtala a teraz nič. Dokonca aj keď som ju nemala dať kam vypišať, pekne vydržala. A teraz... 😢 čo s ňou? poradte.

drabantovazuzana
10. jan 2014

asi to chce opat trosku viac trpezlivosti, ako na zaciatku. Ja riesim tiez odplienkovanie s rovnako starym synom, ako je tvoja mala. Tiez sa nepyta, ked ho necham len v slipkach, velakrat sa aj pocika a dokonca pokaka. A je to taky flegmosko, ze ani tie mokre slipky mu niekedy nevadia, kym na to sama nepridem 🙂 Ale na druhej strane, asi mozes byt rada aspon tomu, ze ti mala chce sadnut na nocnik a vycika sa. Radsej to nesil, aby sa nezlakla, myslim si, ze ak deti este nie su ochotne samy sa vypytat, este nenastal ten spravny cas. Ale je to obcas pekne na nervy, ze ano? 🙂

netswan
autor
10. jan 2014

mi hovor, akurat som nasla spalnu opisanu. ako po jednej stranke je to dobre, lebo v tejto zime ju vonku vyzliekat a davat pisat.... ale na druhej strane. vedela sa aj v noci vypytat a teraz to nevie ani cez den. je to mala katastrofa. ale aj tak dik

crissie
10. jan 2014

Ahoj 🙂 Poradit neviem, ale u nas je presne takato ista situacia. Nasa mala dvojrocna sa pekne pytala, aj si sama sadla na nocnik a zrazu prestala 😒 Teraz ked ju ja posadim tak sa vycika, ale inak sama povie iba ked uz cika. Tak tiez pockam na nejake rady co s tym 🙂 pozdravujeme a drzime paste aj vam

hameeda
10. jan 2014

ja si myslím že zbytočne na ňu netlač, moji chlapci sa odplienkovali o dosť starší, ak nemusíš kôli financiám tak jej tie plienky ešte nechaj, len pridaj k tomu niečo, ak bude napríklad niečo chcieť, napríklad nejaké oblečenie, alebo hračku alebo hocičo povedz je že nemôže lebo že to je len pre veľké slečny, a ona je ešte babätko lebo že ešte piška do plienok, tak že musí na danú vec počkať až keď vyrastie a bude z nej veľká slečna bez plienok....možno to bude pre ňu motivácia.....inak teraz je zima, ja tiež po skoro každej návštevy balkona utekám cikať 😀 , v lete sa to drží akosi lepšie 😀

elen3
10. jan 2014

@netswan zbytocne riesis, nestresuj dieta a seba, je este mala (sama ti to povedala), ma narok na plienky. urcite ich nebude nosit do puberty...

netswan
autor
11. jan 2014

@hameeda ked ona je taka vychcana 🙂 normalne ma pripravene odpovede. napr: povedala som jej, ze jezisko nam nedonesie stromcek, lebo sa nepyta pisat. a ona ze nevadi, pojdeme si kupit. Alebo som jej povedala, ze ju nezoberu do skolky, ona ze nevadi, kupime si ju. Alebo sa vyhovori, ze ma teplotu. netusim kde na take vyhovorky chodi. Asi fakt bude treba len trpezlivost 🙂

hameeda
11. jan 2014

@netswan : a co povie, ked jej povies ze nie nekupime, lebo mamka uz chce velku slecnu..............tak co bude este chvilu v plienkach,,,ja som sa s chlapcami tiez natrapila pokial sa odplienkovali, lenze ja som to nesilila, stale som len skusila ked som videla ze ziadny pokrok tak nasat plienky, ale teraz uz su uplne odplienkovany aj v noci,,,takze sa neboj ved este som nevidela ze by niekto isiel s plienkami do skoly 😀

luy
11. jan 2014

podla prečítaného si myslím,že nebola pripravená na odplienkovanie,nechcela to ona ,ale ty a to je celé,pri prvej možnej chvíli sa vrátila k plienkam,je to pre ňu asi ešte skoro

aduskatt
11. jan 2014

@netswan tym, ze ju hresis jej teda nepomahas🙂 my sme sa odplienkovavali na dvakrat.....prvykrat proste nic, tak sme vratili plienky, skusila som o tri mesiace a za dva dni komplet odplienkovany. Obrn sa trpezlivostou, ked pride jej cas, pojde to rychlo

katren
11. jan 2014

@netswan prepac, je to od temy, ale ty chodis "pisat" alebo cikat??? neviem preco nenapises normalne, ved to nie je nejake hnusne a urazlive sloveso. ..
mne osobne sa to aj zle cita, ked vidim "pisat" hned citam "písať" a neprekladam ako cikat... 😅
(neber to v zlom, prosim 😉 )

netswan
autor
11. jan 2014

@katren no u nas sa nikdy necikalo, take slovo nepouzivame

euka210
11. jan 2014

no nas sa pyta tiez od leta, ale teraz zacal na poslednu chvilu, casto ma uz cvrknute v slipoch. Najlepsie je, ze preslapuje, vidim ze mu treba, ale ked sa opytam, tak nieeee, netreba. A o chvilu uz surne mu treba. Neviem v com to je, ale je to urcite prechodny stav. Este mi napada, ci to moze byt spojene s narodenim braceka.

mochna
13. jan 2014

Ahojte mamicky, rada by som sa Vas opytala, ci mate nektora skusenost s tym, ze dieta je neposedene a nedokaze na nocniku obsediet. Nas maly mal teraz 2 roky a este sme na plienkach. Uz sme to skusali, pred par mesieacmi, ked nam hovoril, ze cika a kaka, ale bezuspesne. Proste nechce sediet na nocniku a ani na zachode. Viete mi nieco poradit. Dakujem.

blanch12
19. jan 2014

@euka210 ja riesim presne to iste (az na toho braceka🙂 )...od juna bez plienok - ani v noci nema od toho casu..za tyzden sa oducila a paradne sa stale pytala..na nocnik, na zachod..aj na velku bez problemov...asi pred necelym mesiacom sa zacala pocikavat cez obed v jasliach...v jasliach to neriesili - vrak velmi tvrdo spala...posledny tyzden zacala uz aj v noci, ale ja mam taky pocit, ze to robi "naschval"..ako pises - preslapuje - vidim, ze chce, ale ked sa opytam - tak nieeee, netreba miii..a potom uz len curka dole puncoskami... a ked sa jej opytam preco nesla na zachod, tak mi povie, ze sa jej nehcelo pytat.. -(...ziaden problem v jasliach, zieden problem doma, ziadna zmena v okoli...tak netusim cim by to mohlo byt alebo co bz som mala urobit??? nehresim ju, nenadavam...ale toto fakt vyzera akoby to robila naschval..co s tym? 🙂