Do akého veku používali vaši rodičia tresty?

5. feb 2024

Do akého veku, vaši rodičia používali nejaké tresty ? Či už fyzické,, či nejaké zákazy atď.

rurutiax
5. feb 2024

Dokedy som sa neodsťahovala v 19.

svokrinjazykmonika
5. feb 2024

Ja mám to šťastie že nikdy. No dobre, raz v živote ma vycapala papučou, ale oprávnene 😅

larinka552
5. feb 2024

Neviem do 17- nast? Od 18 som bola na intraku takze uz na mna v podstate nemali dosah. Ale aj vtedy mi daval otec tresty v podobe toho, že odmietal plniť vyživovaciu povinnosť vyplývajúcu zo zákona 💁‍♀️🙈

cyberk
5. feb 2024

Dokym som nesla na vysku, takze v 17 🤪

marianarem
5. feb 2024

Posledny trest bol niekedy v 15, potom som uz nejako nebolo za co 🙂 Celkovo moc tych trestov nebolo. Dovody boli hlavne dva: nehorazny bordel v izbe a neskory prichod domov, ked sa rodicia uz o mna bali.

lindous
5. feb 2024

Fyzické nikdy a na nejaké zákazy si tiež neviem spomenúť… iba pár vyhrážok od babky, keď som nechcela upratovať, ale nikdy na mňa ruku nezdvihla a dnes aj na to spomínam s láskou… ale asi ani nebolo prečo trestať, nevyvádzala som nič také a keď aj hej, tak som si dala pozor, aby sa to doma nedozvedeli 😂

nika23t
5. feb 2024

Jediný krát som mala zaracha, že som fajčila cigaretu v 14tich, teda skúšala a bratranec ma bonzol 😊 Asi tri dni ku mne kamošky chodili leb na dvor 😁 Inak som nikdy trest nemala a ani moje deti nie sú trestane. Musia upratovať, to je pre nich najhorší trest. Inak akékoľvek tresty sú pre mňa zbytočne, neúčinné a vedia deťom ublížiť, pretože nevedia pochopiť, ako sú vlastne myslene.

minenkak
5. feb 2024

Ako 35 ročnej mi mama drbla,loparom alebo tlcikom na mäso

olimuc
5. feb 2024

Pamatam si na to ako nam papuca pristala na chrbte prvy a posledny krat … ale so sestrou sme uz boli dospele ale nakolko som okolo 1 v noci preletela cez sklenene dvere a este sme sa rehotali … no tak nas sejmula ako kralikov … neviem, vynadane a ofrflane som sice dostala ale okrem jednych ponicenych plutiev vyctovanych z vreckove ho si tresty nejak nepamatam ..

monicatko20
5. feb 2024

U nás asi do 18ky, ale teda respekt mam ešte aj teraz (33) 🤣 my sme boli 3 grácie, strašne deti..ja sa čudujem mame, že nás neodložila do decaku 🤣 bitku si nepamätám, nemyslím si, ze som niekedy dostala od mami..od otcami si veru pár faciek pamätám 🙈 ale všetky zaslúžene..žiaľ na nás zákazy, zaracha a podobne veci nezaberali..tým, že sme boli 3 zákaz telky pre nás nebol trest, vymýšľali sme iné hluposti 😬 zobrali telefón jednej, boli tam stále ešte dva 🤣

vanilkovazmrzka
5. feb 2024

Nikdy ma netrestali.

petamich
5. feb 2024

fyzicke asi do puberty, neskor zakazy
a hlavne tie fyzicke prave "vdaka" vzoru od rodicov odmietam aplikovat pri vychove svojho dietata (inymi slovami tlkla nas mama hlava nehlava, ked chytila amok)

ivangeline
6. feb 2024

Dokedy boli rodicmi... Mozno do tych 9 rokov? Postupne sa rodina rozpadla.

majlo1234
6. feb 2024

Skoro vibec, respektive si nepamatam na ziadny trest, takze mozno v rannom detstve. Ale u nas nebolo moc za co, mama mala stastie na nenarocne deti😂
Vdaka tomu asi nemam v sebe bit svoje dieta, ani po zadku ani nijak

kacena4
6. feb 2024

trest je prirodzena sucast vychovy a kazdy pouziva ine tresty niekto fyzicke iny psychicke iny logicky dosledok. moji maju cez 20r a este stale ho pouzivat. o tom je vychova

marlene
7. feb 2024

Nikdy. A moje deti tiez tresty nepoznali.

julish
7. feb 2024

@kacena4 fyzicky trest je zakázaný v mnohých krajinách a vedia prečo!!