Dieťa nechce cikať do nočníka a nechce plienku. Čo robiť?

milluska
26. júl 2013

Ahojte, mamicky, poradte prosim! Mala sa mi zacala pytat, cez den mame aj tri hodiny suchu plienku, pocka, vypyta sa, dame dole gature a bum! Nechce cikat ani za svet do nocnika ani wc ☹ Vzdy sa mi vycika po stojacky na podlahu. Vcera som vyskusala dat ju do vane, ked sa vypytala a tam sa vycikala, no to asi neni vyhra ☹ Ani cikat nechat babu do nocnicka nepomohlo ☹ Co mam robit?

euka210
26. júl 2013

🙂...no ani moj nechcel nocnik, ale do vane pred kupanim hej 🙂 Na nocnik sadol, az ked bolo neskoro. Aj travicka sa mu viac pacila ako nocnik. Tak som skusala len vonku a za 4t pochopil a sa zacal pytat aj na nocnik. Mozno treba len cas a skusat coho sa neboji a podla man neskor bude aj do nocnika.

skibaby
26. júl 2013

naša na nočníku vydrží jedine pri telke a to tiež len ráno...inak cez deň má totálne v paži nejaké pýtanie na nočník....o záchode ani nevravím 😒 pedina vraví, že jej máme dať čas a netlačiť na ňu. je to o vyzretí centrálnej nervovej sústavy - musí na to prísť sama....

dusika11
26. júl 2013

netlacit je to skoro..moji chlapci sami od seba zacali chciet nocnik vo veku dva a pol..do vtedy ani pocut tak som to respektovala...mali sme plienky a tak sa mi zo dna na den bez stresov odplienkovali sami..dozreli

hargasova
26. júl 2013

ja som malu naucila tak na wc-ko, ze som ju bravala zo sebou ked som isla cikat ja .. 😀 a vzdy som si zatlieskala ze "jeeee mama cikala"... malej sa to tak zapacilo ze sa pyta uz len na velky zachod .. 😀 a vzdy si zatlieska ked nieco vytlaci. Ale dost pomohlo ked sme ju dali do jasli ked mala 1 1/2 .. tam ich ucia na serblik a kedze tam sedia vsetky deti spolu, musi posluchat... 🙂

anniera
26. júl 2013

Ty riešiš 1,5 ročné dieťa? Kašli na to. Pochopí to keď príde jej čas. Moji chlapci to pochopili až ako 3 roční a nebola to žiadna tragédia. Reči ľudí jedným uchom dnu a druhým von. Samozrejme skúšať dávať na nočník je OK, ale netreba tlačiť na dieťa. Keď to neide, tak to neide.

olivex
26. júl 2013

ahoj, ja som s malym mala to iste, ani za nic nechcel sediet nanocniku ani na zachode. Cikal aj kakal len po stojacky. Doma som ho tiez zacala davat do vane, asi po tyzdni som mu tam dala aj serbel, napustila som mu donho vodu, ako na naozajstnom zachode a ked to mal takto ako hru, tak ho zacal pouzivat. cca 3 tyzdne trvalo kym zacal chodit normalne na serblik, a o dalsi tyzden na velky zachod. chce to zo zaciatku trpezlivost, ale potom to uz pojde rychlo. 🙂 drzim palce

jajatko
26. júl 2013

A nad nočníkom nepostojí tak obkročmo, že keby začala cikať tak to ide do nočníka? nechaj ju bez plienky a nočník polož obďaleč pri ňu, nech ho má na očiach.. naša nenosí plienku cez deň a keď jej treba, chytí sa za pišulku a ukáže na nočník, tak viem, že ju mám naň posadiť, hneď saa vyciká a ide sa ďalej. no ja som ju na nočník dávala už od 4 mesiaca (od narodenia sme aj na BKM, tak možno aj preto je viac navyknutá na nočník) cez denný spánok sa nepociká a v noci možno raz a ráno hneď na nočník a spustí a aj sa vykaká. je to však individuálne, možno ju to ešte prejde a začne protestovať. ja som si vzala inšpiráciu aj z tejto knihy: http://www.martinus.sk/?uItem=66178
držíme palce 😉

nikolet_89
26. júl 2013

ahoj moja mala je rovnako stara ako tvoja 😉 na nocniku sedime, pred TV a pri hrani Lega spravila si z neho stolicku a nie toaletu....sedi tam aj 20min, ked jej treba vycika sa, ale vacsinou sa postavi niekam inam k stolu napriklad a vycika sa, tiez mava suche plienky respektive suchsie ako volakedy, co je sranda, ze na velke wc tiez nechce ist a ked jej aj plienku nedam ona necika aj hodinu a pol a potom, ked jej ju vratim tak do pol hodiny plna, neviem ci sa boji cikat bez plienky, ale zaroven naznacuje, ze tu plienku nechce...neviem co s nou, ale neriesim to, striedavo ma plienku a dolu ritku podkam este par mesiacov a uvidime

abbie
27. júl 2013

nechaj ju pocikat sa v obleceni, nech je v mokrom, vtedy dostane signal do mozgu, bude jej to neprijemne a bude sama chciet ist na nocik/zachod

libertine
31. júl 2013

u nas podobne. toto je totalny horor a na nervy. dcera nechce ani chodit na nicnik, ani mat plienku. ja som sa vykaslala na ucenie na nocnik, nech jej nerobim nasilie, ked to nejde, ale ona si jednoducho da sama dole plienku a chodi hola, ale na novniku sa vycikat nechce. cika kade tade po byte. ja uz neviem, co mam robit.

katkag84
15. apr 2014

@milluska ahoj, viem, ze tema uz je starsia, ale chcela som sa spytat, ako to u vas nakoniec dopadlo. my mame momentalne u 22 mesacnej dcery nieco podobne. nocnik a wcko ani vidiet, ale plienku nechce a zaroven nechcela cikat akoby vobec, zadrziavala, tak som ju uz raz proste postavila do vane a tam to zazracne slo. Je to uz 4 dni a sme bez jednej nehody, ale iba do tej vane to ide, nikam inam. Nech robim, co robim. googlila som, ci to u niekoho nie je podobne divne, ako u nas a normalne som sa potesila, ze okrem mojho je este dieta, ktore chodi(lo) do vane 😀 .

coucou
13. júl 2014

katkag84, ako to potom prosim ta dopadlo? do vane ste cikavali ako dlho? nasa sa pri telke vykaka z casu na cas do nocnika, ale zachod ani nocnik na cikanie nechce.... vanu dnes skusim vyskusat, ale ako ste potom presli z vane na nocnik? dakujem a radu

bambulap
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulap
5. okt 2016

@libertine Dobry den, mam ten isty problem. Syn ma 2 roky a 8 mes. Ako sa to u vas skoncilo? Dakujem za odpoved. Katarina

timea7
5. okt 2016

@bambulap trvaj na tom, aby si to vždy po sebe poupratoval. Nevadí, že to budeš upratovať ešte po ňom,podstatné je, že si uvedomí dôsledky svojho konania, v jeho veku to už pochopí bez problémov. Bez kriku, hnevu, ale trvaj na tom. Myslím, že ho to skoro prestane baviť. Možno to je len spôsob, ako na seba upozorniť. Držím palce.

jituska666
6. okt 2016

@hargasova to je pre mna dobry tip. ja mam syna 2r, a nie a nie sadnut na nocnik.ked napr.zbadam ze ide kakat tak ho hned rychlo vyzleciem ze na nocnik a kdeeee,nehrozi 🙄

timea7
6. okt 2016

@jituska666 najdôležitejšia je z toho príspevku tá posledná veta - musia poslúchať. V tom to je. Treba dôslednosť a ešte raz dôslednosť. Motivovať určite, ale nedovoliť, aby dieťa s rodičom točilo, čo je dnes bežný šport.

libertine
6. okt 2016

@bambulap nechali sme tomu cas a naucila sa... netreba to silit, ked to nejde.

zufalamaminka
23. jún 2017

Ahojte maminky..moja starsia dcerka bola velmi sikovna a nebol s nou ziaden problem..ako dvojrocna pochopila ze cikat sa ma do nocnika..avsak moj syn..to je cisty satan..ten to hodi kdekolvek..a je mu jedno ci ma slipky ocikane alebo plne hovna,nepomaha ani ho v tom nechat ani na holaka chodit,stokrat ho na ten nocnik posadim tam ani kvapka bobek uz vobec nie..davam mu to vzdy upratat..on to ma uplne na haku..a to nie je vsetko..on neposlucha..a to nikoho..upozornime ho,zvysime hlas kricime,pocitame do desat aby mal cas na uvedomenie si,ale nic nepomaha..on vsetko bud odignoruje,stoji ako solny stlp alebo sa hodi na zem,reve,trucuje,hadze veci okolo seba..a je jedno ci je to doma na podlahu,ci vonku na betone,ci v obchode,ci na navsteve..co nie je po jeho da jasne a hlasnym revom najavo..stale sa musim za neho hanbit..nikam s nim nemozem ist..povazujem sa za velmi trpezliveho cloveka s velmi kludnou povahou ale uz aj na mna je toto moc..tiez mam len jedny nervy..poradte prosim..

mondolina
23. jún 2017

@zufalamaminka
A koľko má chlapček rokov?

sewka86
2. aug 2017

Môj má 2r.a3 mesiace. Od 3 mesiacov som ho dávala na nočník, keď som mala pocit, že mu treba cikať. Do zhruba 1 r.a 8 mesiacov sa vycikal pekne vždy ráno aj večer. Teraz ako sme začali dávať plienku dole a zintenzívnili tréning na nočník, tak vyvádza . Kaká len na podlahu, zdá sa mi dokonca, že aj zdržiava. Von si nechce dať stiahnuť gate a pocika sa na šmýkačke. Keď ho vyhresim a opýtam sa kde treba cikať, tak ukáže na nočník, niekedy si aj sadne, ale pýtať sa nechce. Už som ho skúšala nechať aj mokrého, no nevadilo mu to. Plienku si dáva dole, tá mu vadí, cikať sa pýtať nechce. Už neviem čo s ním...