Detské jasličky

miruss28
27. jan 2017

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť ako je to teraz s detskými jaslami? Po novom to má byť sociálna služba a teraz je to ako? ?

stormie
27. jan 2017

Teraz je to tak ze do statnej ti zoberu ak maju miesto a do sukromnej ak mas eura ale nikto neriesi co robia rodicia, ci je matka doma so surodencom, nezamestnana alebo si chce len doma v klude valat sunky. Po novom bude tato 'sluzba' poskytovana podla pravidiel a nepomozu ti ani eura - proste stat ti bude urcovat kde ich mozes minat a za akych okolnosti moze tvoje dieta do kolektivu

ukulela
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
28. jan 2017

@stormie No ako vidim jedina osoba,ktorej sa paci novy navrh zakona. Pekny blud vymysleli. Hlavne,ze je to len do 3rokov....A ked ma dieta 3roky napr.v septembri,decembri,januari tak von z jasli a do skolky ho nevezmu. Fakt super a potom s nim spravis co?! A preco by mal stat urcovat co si mozem zaplatit?

stormie
28. jan 2017

@evittam asi si ma zle pochopila, ja s tym nesuhlasim a uz som podpisala aj peticiu

michaelach
28. jan 2017

Mozem sa opytat...som ta trochu mimo,co stat chysta zaviest s jaslickami? Dakujem...

ukulela
28. jan 2017

@michaelach aktualen - jaslickovy zakon vratil prezident do NRSR s pripomienkami, tam ho uz prerokoval prislusny poslanecky vybor a ide opat na schvalenie do parlamentu - bez zasadnych zmien. takze - podpíšte na nete petíciou proti jasličkovému zákonu - Je to pár sekúndová záležitosť. Podpísať sa dá tu: http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=900641
... aktualne v navrhu stale ostava napr ze dieta do jasli /aj sukromnych/ vezmu len ak zuena pracuje, ci studuje. (nasleduje vulgarizmus) - je***ti poslanci odstrihnuti od realneho zivota - len taki toto mozu schvalit!

moni244
28. jan 2017

@evittam aj mne sa páči, hlavne ten odsek, že konečne sa nebudú otvárať halabala zariadenia, čo sa tvária ako súkromné jasle a nik ich nekontroluje

ukulela
28. jan 2017

@moni244 ja som pisala niekde, ze ano, treba vyriesit kontrolu a zodpovednost v takychto zariadeniach, aby sa potom neobjavavali pripady pohryzenych deti, opitych uciteliek atd ... ale nie takto, ze doslova odstrihnem deti od moznosti vyuzivat jasle ...
ale napr ziadat bezbarierovy pristup, ked ho nemaju nase skoly/casto ani nemocnice??? toto moze vymysliet len minister s frcakmi v jednom vrecku a viagrou v druhom ...

evittam
28. jan 2017

@moni244 No neviem ako by sa ti pacilo keby si mala dieta v jasliach lebo by si sa vratila do prace. V decembri by ti malo 3roky,vyradili by ho z jasli a skolka ziadna.....Toto je okrem ineho na hlavu postavene. To co si napisala ty s tym suhlasim-tiez nie som za to aby sa otvarali vselijake pofiderne zariadenia s este pofidernejsimi ucitelkami-to je jasne...

moni244
28. jan 2017

@evittam ale tu sa hovori o zariadeni do 3 rokov, jasliach, kde maju byt male deti, ked ti nezoberu dieta do statnej, das do sukromnej, ale skolky nie do jasiel

evittam
28. jan 2017

@moni244 Prepac,ale preco by to nemohlo-statne jasle-fungovat ako doteraz?! Lebo musia poslanci vykazat nejaku cinnost a nemaju nic ine na robote? A preto ja mam platit nemale peniaze za sukromnu skolku?!
Syn chodil do jasli. 3 roky mal v januari-normalne v nich zostal a od septembra isiel do skolky. Preco by to mal byt nejaky problem?

moni244
28. jan 2017

@evittam dobre, toto beriem, mali nechat dieta do konca skolskeho roka, ale vela mamiciek sa stazuje, ze nemozu pokracovat v jasliach aj vo vyssom veku a za dalsie, najviac sa ozyvaju tie, co nepracuju, ale potrebuju tam dat dieta, lebo 2 nezvladaju

evittam
28. jan 2017

@moni244 Tak toto je nieco ine. S tym suhlasim. A vacsie dieta nema co hladat v jasliach.....
A je tu este aj taka vec-vies ako si mam najst pracu ked ju este nemam a som s dietatom doma,sama?
A co sa tyka statnych jasiel tiez musis mat na prihlaske potvrdenie,ze pracujes-obaja rodicia. Aspon u nas urcite.

ukulela
28. jan 2017

@moni244 nezvladaju ... ono je to o tom, ze aj to dieta optrebuje od urciteho veku socialny kontakt. a ak na to rodicia maju, preco by dva/tri dni do tydzna (alebo hod kazdy den) nemohlo byt v kolektive? ja som teraz tiez zvazujem, ze na jeden den v tyzdni maleho dam do jasli sukromnych, nech je v inom prostredi, inom kolektive ... a od deti aj co-to pochyti. som na RD, sice chodim do prace,ale "externe", len si privyrabam. takze keby zakon uz platil, tak na to ani nemusim mysliet ...
inac, ako riesi tento fasa zakon trebars zivnostnicky, pracu z domua pod?

ukulela
28. jan 2017

... nehovoriac o tom, ze ked mi niekto ponukne sluzbu "postrazim ti dieta" a ja som ochotna zaplatit a stat mu zakaze, lebo dieta nema este tri roky???

ludmila1978
17. mar 2017

@ukulela uplne s tebou suhlasim. Podla mna kazdy zodpovedny rodic dokaze posudit, ktore prostredie je pre dieta dobre a vhodne. A hlavne kazde male dieta potrebuje aspon urcity cas byt medzi detmi rovnakeho veku, aby sa spravne socializoval. Ja uplne schvalujem aj mamickam, ktore su doma, aby urcite dni do tyzdna davali deti do kolektivu. Nerozumiem, ked si to chcem sama zaplatit, preco by mi to niekto mal zakazovat !!! Nech kontroluju a usmernuju, ale nie zakazuju ....