Deti s nízkou váhou, hoci sú narodené po termíne

ajca123
7. nov 2012

Ahojte mamičky čo sa Vám narodili detičky po termíne,ale z nízkou váhou... Náš maly sa narodil z váhou 2500g.
Naš maly má 10mesiacov a váži 7480g a 69cm... Som zufala lebo malo papa teraz,lebo idu zuby.
Maly uz vie lozit,chodit a uz sa nevie zastaviť. Veľa energie vydáva
Nechce umele mlieka ani kaše... A teraz aj nechce normálne jedlo... Mame malo železa a preto 2mesiace bereme kvapky,a v pondelok na krv a v utorok sono bruška...
Má niektorá taky istý problém ako ja???
Ďakujem za rady a aj za recepty aby maly pribral..

martinkatinka
7. nov 2012

No náš sa narodil s vyššou váhou, ale ako začal loziť - v piatich mesiacoch, tak všetko vytriasol.... vo vašom veku sme možno mali o kilo viac, ale teraz máme rok a pol a len 11 kg.... a to nejedenie, to som riešila tak, že proste v spánku vypil krupicu alebo puding.... šiel spať okolo siedmej a o desiatej v tuhom spánku som mu šupla flašu 😉 mnohé maminy ma tu teraz zrušia, že to sa nemá, ale malý bol sýty, neprotestoval a aspoň čosi pribral....

alena0305
7. nov 2012

@ajca123 Detičky majú do pol roka zdvojnásobiť váhu a do roka 3-násobok - takže už teraz má dobrú váhu. Nemôžeš porovnávať s deťmi,ktoré sa narodili väčšie. Môj syn mal 3250g a v polroku 7500g. Teraz máme 6-mes. dievčatko - 1910g ( narodená mesiac skôr a musela von kvôli prietokom- preto mala tak málo - mala málo živín) Teraz má pol roka a 5800g- tiež berieme kvapky na železo a boli sme aj na sono bruška -má zvýšené pečeňové testy od pôrodnice. Teraz sme začali s príkrmami a zje toho podstatne menej ako jej brat v tom veku ale časom to možno dobehne. On jedol krásne do troch rokov, v lete mal 5 rokov a má necelých 18 kíl - jeho o rok mladšia kamarátka do troch rokov nejedla takmer nič v porovnaní s ním ( a to doslovne) - to čo ona zjedla za celý deň - on by mal tak na 1krát a teraz má tiež 18 kíl.

bernardina
7. nov 2012

@martinkatinka moja mala ma 16 mesiacov a vazi 8 kil meria 74 cm a papka vsetko a chuti jej vsetko. Ale vsetci nam povedia ze je po maminke a ocinovi pretoze aj my sme ja myslim ze normalny ja mam160 a 52kg.a manzel je tiez normalny ale aj tak by som chcela aby bola trosku tucnejsia. Vsade pozeram co kolko ma tukov a pcham ju jedlom nonstop.Vysledky su v poriadku len je trochu chudokrvna. Kojila som ju 14m. a nechce velmi mliecko z flase ale nenutim.

bernardina
7. nov 2012

Je tiez velmi pohybliva tak aby papkala jej pustam rozpravku,krtka. sedi pozera a papka. Ked uz vypluva tak jej uz nedavam. Bez rozpravocky vydrzala velmi kratko a uz nechcela papkat a len behat po byte.

saallen
7. nov 2012

Neviemyslim že ak je dieťa zdravé tak sa nad tým netreba znepokojovať. Môj dyn má 2roky 9mesiacov a tiež je hrozný chrust má 12kg a 89cm, no čo nadelam ja ked som bola decko tak ked som išla do prvej triedy mala som 17kg. A teraz to neni o nič lepšie 🙂 ale je zdravý a živý niekedy až moc 🙂

andrejka1974
7. nov 2012

zaklad je nech je to zdrave moje vsetky deti su stihle maju rychle spalovanie , najmladsia dcerka mala pri narodeni hmotnost 2980 gramov a teraz ma 7 mesiacov a ma ledva 6300 gramov a to papa skvele len to rychlo spaluje 🙂 🙂 🙂 🙂

kristiii
7. nov 2012

@ajca123 moj malý vážil aj meral v 10 mesiacoch zhruba ako tvoj a to sa narodil 3250g a 50cm takže tvoj je na tom v podstate s váhou lepšie 😉 Bol odmalinka velmi živý a pohyb ho vždy zaujímal viac než jedlo-na také hlúposti on proste nemal čas 😝 a ani doteraz nemá, preto má v 2,5roku ledva 13 kíl/aj to mu trvalo kým sa k nim dopracoval, muselo prísť škaredé počasie aby nemohol lietať celý deň povonku/. Tak ak je zdravý vobec nerieš a hlavne neporovnávaj, každé dieťatko je iné a neboj on si spapá kolko potrebuje, a ked mu idú práve zúbky to ti asi nikto moc neporadí, veď ani dospelému nechutí ked ho bolí držka. Jedine nejaký gélik na zúbky ak mu zaberá a kým posobí skúsiť mu dať niečo čo lúbi

ajca123
autor
7. nov 2012

@kristiii
@andrejka1974
@saallen
@alena0305
@martinkatinka ďakujem babulky za povzbudenia...
Dnes papal lososa zo zemiakom a s mrkvou. To on miluje... Zajtra bude hustá cesnacka.. Jogurty lubi a aj pribinačik papka...
Je mi jedno že má tu niekto odsudi čo mu dávam,ale aspon niečo zje... A aj tresku som dostala od kamarátky z Norska,tak tu bude mat v piatok... Aj vajčka lubi... Idem pre prvácika do školy a na nákup a potom pre druhého do škôlky

andrejka1974
7. nov 2012

@ajca123 vsak vsetky deti casom prejdu na nasu stravu a davaj mu to co ma rad , mne napriklad moja nelubila nic sladke do dvoch rokov ani krupicnu kasu ani ziadnu inu doteraz nezje a to ma 4 roky, u nas bol vzdy problem zasa naucit sa pit nieco ine ako mliecko Sinduska mi nic ine ako mliecko nevypila do dvoch rokov aspon ze mliecko pila sice to umele to jej chutilo do 3 a pol roka islo to do penazi , ale co nespravime pre nase ratolesti, neboj sa casom z toho vyrastie a druhy nech si vravia co chcu ty najlepsie vies co je pre tvoj pokladik to najlepsie 🙂 🙂 🙂 🙂

kristiii
7. nov 2012

@ajca123 kto chce nech si odsudzuje, jogurty a pribiňáky sú v pohode, hlavne ak ti nechce papať ani mliečko tak to lekári doporučujú. Akurát na ryby by som dala trocha bacha, moja detská doktorka /teda malého 😀 / mi sama vravela že deti možu od polroka viacmenej všetko čo my /samozrejme menej slané/ ale pamätám si že spomínala že jediné dve veci by deti do roka vobec nemali a to ryby a bielka. Neviem či tým myslela všetky ryby /my ich celkovo moc nejeme tak medzi nimi nepoznám rozdiel 😝 / tak by som to s nimi nepreháňala, toš len rada, nie navážanie, ja osobne si myslím že je každého vec ako si stravuje svoje dieťa, a ked deti zvládnu piesok, muchy, stenu a kadejaký iný bordel tak strava dospelákov im neublíži /jasné že ak nemajú zdravotné problémy/

leam
10. nov 2012

moja malá sa narodila týždeň po termíne a vážila 2350g. Teraz má 15mes. a váži ledva 9kíl. tiež beháme od 10 mes. a brali sme železo. A s papaním to takisto nie je žiadna sláva a stále je prisatá na mne, ale neriešim to. Stolicu má normálnu, pravidelnú. Je drobnejšia, ale inak úplne v pohode🙂

lenuska16
12. nov 2012

ahoj , moja malá sa narodila s hmotnostou 2760 g teraz bude mať 10 mesiacov a tiež váži ani ne 7 kg .. 🙂 mala lozí stavia sa a celkovo je pevná , len chudučká , no naša dr vrací , že ak je zdravá tak je to pohode no na žiadne vyšetrenie ns neposlala .. 😒

andu9
15. nov 2012

Moja malá sa tiež narodila v termíne s váhou 2500 g, teraz má 7 mesiacov a váži 7,5 kg. Len nedávno sme začali s príkrmami, nechcela nič iné, len MM. Ale už jej to začalo chutiť. Len sa mi vidí stále nejaká maličká, minule sme stretli na návšteve známu, ktorá má 4-mesačného chlapca a je taký istý veľký, ako moja! Hneď jak malú videla, tak že: "Jéééj, aká maličká!" Ale sme zdraví, a to je hlavné!

anjelaa
15. nov 2012

ahojte, nasa dcerka sa narodila 5 dni po termine s hmotnostou 2840g a 49cm, o par dni mame 11mesiacikov a vaha necelych 7,5kg/72cm. Mne sa to zda v pohode aj ked v porovnani s inymi detmi je utlejsia, lahsia ci mensia. Ale ved su to stale babatka a ich vaha a vyska sa este bude rozne menit. od narodenia v podstate ani raz nebola chora, papa ukazkovo, takze si myslim, ze ma dobre spalovanie. So stolicou nemala zatial nikdy ziadne problemy, stale ju intenzivne dojcim. Je to zive striebro a hlavne zdrave 😵 Takze babulky, pokial su deticky zdrave, netreba riesit vahu, vela zohravaju aj preddispozicie. ja osobne som rada, ze patri k detom s mensou vahou, vidim v tom zatial iba vyhody 🙂

jania023
5. jan 2013

@ajca123 ahoj moja mala sa narodila v 36tt co sa vraj povazuje za normu z vahou 1600g,sestrin syn sa narodil presne ten isty termin ale rok skor a mal 3250g co je dvojnasobok..deticky z nizkou vahou su kontorlovane viac lekarmi ale inak su zdrave..mala ma dnes 5 rokov a stale je chudunka ma iba 15kyl a mala by mat vraj okolo 19-20kg

ajca123
autor
5. jan 2013

@jania023 dik za podporu,ale u nas je aj ten problém že je stále choručky ☹, aj teraz a to mame 7.1 nástup do nemocnice ☹,a dnes som im volala a nemôže ísť na to cetecko lebo je choručky. Lebo take male deticky idu pod narkozu... Už som vážne z toho hotová..

beatrisss1
13. jan 2013

Ahojte, moj Alex sa tiez narodil 5 dni po porode, s vahou 2700g a 50cm..starsne ma v porodnici vystrasili,ze dieta je male atd..no nakoniec sme sli sekciou von, lebo mal aj pupocnik okolo krku, ale po narodeni mal abbgar plnych 10🙂 cize zdravucky chlap..akurat sme maly problem s priberanim, kojila som do 3.mesiacika lebo, mu mliecko nestacilo,jednoducho mi malo proberal..presli sme na Bebu a uz to islo..V 7.mesiaci mal 8,5kg v 10.mesiaciku 10,5..teraz mame 13mesiacov a vazi 12kg mozno uz aj 12,5🙂) vsetkych dobehol, je zdravucky a krasnucky..Vacsinopu sa to vsetkym detom upravi, aj ked boli drobunke..coskoro vsetkych svojich rovesnikov dobehnu🙂)

mamina2208
14. jan 2013

Ahojte naša Viki sa narodila deň po termíne a mala 2850g a 49 cm a teraz máme skoro 5 mesiacov a mame 5200g kojím ale malíčko papa ale dr povedal že pokiaľ priberá aj ked malo tak že jej to stačí a že bude baletka 🙂