Deti a technika - podpora kreativity

mlada_mama
4. apr 2017

Ahojte, mám 6 ročné dieťa a čítala som názory odborníkov, že prostredníctvom techniky (mobily, tablety, počítače) je možné rozvíjať ich kreativitu. Aký je váš názor, dať mu tablet alebo nie?

lorela
4. apr 2017

@mlada_mama Technika sa síce stáva už takmer bežným pomocníkom a prostriedkom vo vyučovacom procese, ale 6 rokov je na to určite málo. Nezabúdaj, že názory odborníkov sa rôznia. Rozhodnutie potom zostáva na nás, rodičoch. A len čas ukáže, či bolo správne... 😉.
Ja zatiaľ neľutujem 🙂.

pribinak
4. apr 2017

dat, ale regulovat to. mam tiez syna v tomto veku, poziciam mu tablet, aj pc, ale nie zas na pol dna a kazdy den
treba, si uvedomit jedno, zakazane ovocie chuti najviac a deti dnes aj v skole bezne robia kopec veci na pocitacoch, je to normalny vyvoj doby

maslenka
4. apr 2017

@mlada_mama u šesťročného rozvíjaj kreativitu tým, že mu dáš nožnice, papier, lepidlo, farby, prípadne jednoduchý návod na vyrobenie nejakého predmetu. Výborné je lego, stavebnice rôzneho druhu, Merkúr napr. Čo sa týka tabletu, čím si rozvíja kreativitu? Pozeraním priblbnutých rozprávok plných násilia? Ak hrá nejaké hry, niečo si tam rozvíjať môže, záleží ale na tom, aké sú to hry. Skús pozrieť do internetových obchodov s pomôckami pre školy a materské školy, tam sú CD s hrami, ktoré sú určené na rozvíjanie všetkého možného

tenerifka
4. apr 2017

@mlada_mama obsluhu pc, tabletu ci mobilu zvladne hocijaky clovek s IQ nad 80, alebo teda 3-rocne dieta, cim neskor tieto zavislost sposobujuce vydobytky tejto chorej doby dostane do ruk, tym lepsie

mlada_mama
autor
4. apr 2017

@tenerifka Kde ste sa dočitali ohladne toho IQ? Zaujímal by ma zdroj

tenerifka
4. apr 2017

@mlada_mama je to moj laicky posudok sudiac podla toho, co vidim okolo seba u priatelov a znamych(a ich malych deti)

maslenka
4. apr 2017

@mlada_mama nemusíš mať zdroj, veď tablet sa naučia ovládať aj deti postihnuté, starší ľudia, ktorým už pamät tak neslúži, ani nie sú už tak pohotoví. Kreativita sa dá rozvíjať stovkami iných spôsobov, ako strčiť dieťaťu do ruky tablet. Uznávam, že je to najjednoduchšie a časovo nenáročné. Myslím pre rodiča. Pozri sa na stránky wwwmontessorisoma, www.neposednenoznice.sk - to je rozvíjanie kreativity.

tenerifka
4. apr 2017

@mlada_mama Moje deti dostali pristup na pc prvykrat mozno v 8-ich rokoch, aj to len jemna pc hra a limitovany cas....prvy mobil pred nastupom na strednu skolu v inom meste...
Teraz by dcera strcila do vrecka hocijaku strojopis ovladajucu sekretarku...v 14-tich rokoch a bez skoly strojopisu ma tak 300 uderov za minutu😅

maslenka
4. apr 2017

@mlada_mama môžeš pozrieť aj tu na MK je more námetov, ako zvýšiť kreativitu u detí.

mlada_mama
autor
4. apr 2017

@tenerifka chápem, že technológie nie sú správnym riešením, ale žijeme v spoločnosti, kedy sa jednoducho vyžaduje technické zručnosti a možno čím skôr tým lepšie, aby keď bude väčší nemal problém

tenerifka
4. apr 2017

@mlada_mama obsluhu tabletu ci mobilu zvladne clovek aj bez navodu ci praxe za par minut....ak ich bude mat k dispozicii odmala, nebude to mat nic spolocne s technickymi zrucnostami, ale budes mat doma zavislaka na hrach a neskor roznych soc.sietach...
Nic mu neutecie, pockaj, co tieto " hracky" objavi sam a zacne sa ich dozadovat, este ich budes schovavat

maslenka
4. apr 2017

@mlada_mama nežartuj, keď bežné úkony zvládnu dôchodcovia, prečo by malo mať dieťa problém? V dnešnej dobe je veľmi málo detí, ktoré by mali problém s ovládaním digitálnych technológií, ale raketovo pribúdajú deti závislé na PC, to ti potvrdí každý detský psychológ.

janka_v
5. apr 2017

Ahoj ja som toho nazoru, ze ak si myslis, ze dieta je typ, ktory by sa mohol venovat aj technike/programovaniu v buducnosti, tak ho na istu dobu k PC/tabletu pusti. Presne z dovodu, ze vsetko "nasaje" prirodzenejsie. Moji kamarati, ktori su v programovani a podobnych odvetviach fakt dobri, zacinali s tymto skoro (vraj najprv hry, potom jednoduche programovanie - existuju aj hry, ktore ucia jednoduchemu programovaniu). Ti, ktori s PC zacinali neskor, maju bud tvrdo oddrete alebo nie su az taki dobri v tomto fachu.

Takze, ja som za a z mojej vlastnej skusenosti, treba naozaj regulovat dlzku, deti to velmi pohlti.