Dcérka v spánku pasie koníčky

nika12323
7. dec 2019

Ahoj maminky potrebujem poradiť .. dcerka má 9 mesiacov a začala robiť to že v spánku sa prehodí na brusko a pasie koníčky a potom začne plakať .. všimla som si že to už Robí asi tak mesiac a to tak že v spánku sa začne krcit a hlavičkou tlači do matraca až pokým sa neprehodi na brusko .. máte niekto s tým skúsenosť ? 🙂 vstávam takto k nej v noci aj 5x .. keď ju znova pretočim znova hneď zaspí ..

bobula46
7. dec 2019

Toto obdobie mal aj môj syn. Pýtala som sa aj lekárky a povedala že dieťa si podmieňuje nové reflexy. Mne to začal robiť asi vo 8 mesiaci keď začínala štvornožkovať. Do dvoch mesiacov to prestalo. Občas som mu dala po bokoch menšie vankúšiky nech sa nepretáča 🙂
Vysvetlila mi to tak, že deti sa učia niečomu a nestačí im len ten čas cez deň, takže skúšajú tieto nové veci aj v noci.

brna1989
7. dec 2019

@nika12323 moja dcéra o týždeň 9mesiacov to zacala tiež robiť cca pred týždňom.ona mi ani zaspať nechce,stále sa len na brucho pretača a má poriadne nervy,keď ju chcem otočiť.lebo keď je na bruchu mi nezaspím,len vykrikuje a vyhadzuje dudel von z postieľky .pretočim ju ,zakryjem a tiež obložim vankúšmi,aby sa nepretočila.ale teda bojuje..pri synovi si nepamätám,či to robil.ale je to v poriadku,len vydržať 😃🤔

blunka
7. dec 2019

Moja ma 8 mesiacov a robila to mozno aj 2 az 3 mesiace kazdu noc. Tiez aj 5 a viac krat za noc.
Taky 4,5,6 mesiac. Tiež som ju stale chodila prevracat a spala dalej.
Mozte sa tesit na pokracovanie. Pasenie prestalo ale uz 2 mesiace sa v spanku postavuje !!!!!!!
Jemne sa v noci prebudi, ale pritom stale spi, je v takom polospanku a prve co ju napadne je postavit sa !!!!!!!! V tom spacom vaku, oči zavrete a rukami sa vydvihne po tycach postieljy a stoji.
Kymaca ju kedze napoly spi.
Bud sa zruti dole alebo stoji a vydava zvuk co nas prebere. V podstate ani nespime lebo clovek stale caka ze ju zas najde stat. Zlozim dole a spi v sekunde dalej. Kym ju zas o hodinu nenapadne postavit sa.
Uz to je tak 2 mesiace a uz sa to mierni ze napr len 1 az 2 x za noc.
Tiez si myslim ze len v spanku skusa co sa cez den naucila.

nnnuuunnn
7. dec 2019

@blunka to znie ako z hororu trosku 😀 pocujem to prvykrat

brna1989
7. dec 2019

@blunka inak pravda,človek aj pozabúda.starši syn to robil.staval sa ,držal sa tyciek.bud vydával zvuky ako zombík alebo spadol zo stoja a buchol si hlavu alebo čokoľvek iné.myslim,že to nebolo každú noc,ale aj my sme si tým prešli 😊

lula313
7. dec 2019

Aj dcéra to robila 4-5 mesiac, v 6tom už stvornozkovala a stavala sa na nohy a to teda bolo ešte horsie obdobie, keďže si 500x v noci treskla hlavičku

nika12323
autor
8. dec 2019

Hahahah no ďakujem maminky aj z typ s vankusikmi 🙂 tak sa mame na čo tešiť 😅

som_ponorka
8. dec 2019

Môj ma teraz 4,5 mesiaca a tiež to začal robiť. Tak som k nemu najskôr prikladala vankúš, aby sa nemohol otočiť a teraz je už tretiu noc v hniezde

som_ponorka
8. dec 2019

🤣

a_da99
2. jan 2020

@blunka moja detto 😂
Od 4teho mesiaca odkedy sa vedela pretáčať tak v noci každú hodinu som ju musela prevracať čo sa stále obrátila a plakala v spánku, od 6teho mesiaca sa v spánku postaví a vykrikuje...teraz ma skoro 10m, už sama chodi ale stále to spravi aj 3-4x za noc 😂 len k nej prídem, uložím ju späť, dám cumel a ďalej spi...

ariannazara
25. apr 2020

Je to normálne 🙂 😁 môj to tiež robil, teraz sa otaca, vstáva. Vydržať 😁