Dáva si každé bábätko nôžky do pusy?

dara2583
11. sep 2012

Moja dcérka má dnes 6 mesiacov, ale vôbec si nedáva nôžky do úst. Mala obdobie ked si ich sem tam obzerala a chytala, ale teraz o ne nejaví záujem. Pretáčať na bruško sa začala 2 dni pred 4. mesiacom, späť na chrbátik sa vie asi 3 týždne. Ked ju chytím za prsty, začne sa ťahať do sedu, ale vždy sa mi hned postaví. Na brušku býva takmer stále, rada sa tak hrá, na chrbátiku nebýva takmer vôbec, lebo ju to nebaví a vždy sa hned pretočí na bruško. Odsúva sa rukami dozadu a tiež sa na brušku krúti do kruhu za hračkami. Sedieť ju nedávam. Len si vôbec nedáva tie nôžky do úst. Už som rozmýšľala, že jej kúpim nejaké hrkajúce ponožky, ale neviem či mi to pomôže.

bacula
11. sep 2012

Ahoj ! No ani moja si ich nedávala , podľa mna sa nemusíš tým trápiť, každé babo je iné a ako píšeš ostatne veci robi tak nevidím problém v tom že si nestrka nozky do pusy 🙂

monyccka
11. sep 2012

Som sa zamyslela, ci je toto naozaj alebo je to ironicka otazka.. Ak naozaj, tak teda - nie, nedava si kazde babatko nozky do pusy..A je to uuuuplne v poriadku.

3kolka
11. sep 2012

no mne zase vadilo ked si ich stále dávala do pusy 😉 ja by som bola rada keby bola ako tvoja že o ne nejaví záujem....lebo ich hrýzla tak že jej ďasienka začali krvácať ☹

ladyka8
11. sep 2012

asi ju nebaví dávať si nôžky do pusky 🙂 ale na to že má 6 mesiacov tak podľa toho ako ju opisuješ je veľmi šikovná 🙂 asi preto si nedáva nôžky do pusy lebo je radšej na brušku. moja má dnes 8 mesiacov a doteraz si papá nôžky, neviem čím to je

katkas1
11. sep 2012

nie nedava, animoje deti si nedavali a su normalne. Hrkajuce ponozky?Dobry vtip, to si ani neviem predstavit, ale aspon si nas pobavila, neboj sa cim vacsie bude tym viac veci bude mat v ustach

moon1979
11. sep 2012

môj si sice daval, ale nerozumiem, prečo z toho robíš takú tragédiu? veď to nie je dané medzi základné fyziologické znaky ako samozrejmosť, že sa dieťa naučí napr. sedieť ... 🙄

molly25
11. sep 2012

moja si nedavala skoro vobec mi sme sa doteraz nenaucili pretocit naspat z bruska na chrbatik preskocila to dokonca ani to nepotrebovala netahala sa vobec do sedu pridrzanim za rucky ale ako 7 mesacna zacala svorkovat a zo 4 sa sama posadila behom par tyzdnov a tak sa aj pretacala naspat bokom akurat v noci sme malvali problemy ked sa pretocila na brusko skoro 4 mesiace sme sa s tym trapili co sa nevedela pretocit naspat ale uz to je vsetko zanami ako 8 mesacna uz stala a teraz uz robime svoje prve krociky takze sa tym vooobec netrap....

gubcikova
11. sep 2012

mne tak v 7mes hovoril neurológ že už by si mal chytať nohy a ked si nechytá je to problém.no a malý na druhý deň si tie nohy začal chytať a teraz nič iné nerobí

rose1988
11. sep 2012

tak co poznam ja mamicky tak tých deti to robili, tak isto ako rucky si dava tak tak si dava aj nozky, objavuje ich a deti objavuju jazykom to je ich hmat. 🙂

lucka1987
11. sep 2012

mozno jej nozicky smrdkaju a preto si ich tam nestrka.. ty si strkas ? 😀 😀 😀 😀 zartujem.. moj si sice nozicky do ust daval v presne 6 mes, ale urcite to nie je pravidlo. ak si nebude nozicky okusovat, nic sa nedeje 😀 😀 😀 😀 on ich spoznava postupne ke dnie teraz tak o mesiac..

januliku
11. sep 2012

my mame 9,5m a este ani raz sme nemali nozicku v puse, zato si ale vieme za 3sekundy vyzut obe ponozky a utekat s nimi prec 😀

zuzanocka
11. sep 2012

a to si dieta tie nohy do ust davat musi??? 😲
no idem asi trenovat s tymi mojimi, nech nie su nejake "out" 😝

zuzana17
11. sep 2012

Každé dieťa je iné, nemusí si každé dávať nôžky do pusy 😀

abbie
11. sep 2012

to co sa tu uz riesi? 😀 😀 😀

masinka
11. sep 2012

moja najmladsia ma 11 mesiacov a prvykrat si zuzlala nozicku tento tyzden..... obutu v topanocke... takze bez toho davania nozky do pusy by som sa kludne zaobisla....
najstarsia si davala nozku obcas do pusy ked som ju prezliekala, prostredna mozno tiez zo dva razy, ale ze by to mali ako nejaku oblubenu cinnost, tak to urcite nie....

modrofuzik11
11. sep 2012

u nas si kubko aj sara nozky do pusy davali. nemyslim si vsak, ze je to "povinna jazda" kazdeho dietata. kazde dieta treba brat take, ake je.

wieruska1
11. sep 2012

Nedava a dokonca sa ani neotaca ;)

hajajanka
11. sep 2012

Nie kazde babatko si dava nozicky do ust. Preco si robis starosti? Ved nie vsetky deti su rovnake ako podla sablony. Proste ho nohy nezaujimaju. Ani moj syn si nedaval nohy do ust. Dcera ich mala v ustach namiesto dudlika v jednom kuse 🙂 A zacala si ich davat cca. v polovici siedmeho mesiaca do ust. Ju velmi zaujimaju jej nohy. A hlavne, ak su bez ponoziek (co je teda neustale, lebo si ich vie vyzut - dnes ma 10 mesiacov).
To, ze ine dieta nerobi veci, ktore robia ostatne deti, nie je ziadna chyba. Kazde babatko je ine a skutocne sa netreba znepokojovat alebo davat hrkacie ponozky. Ved ako citam, vyvija sa pekne, pohybovo je zdatna. Tak aky problem? 😉

1234lubka
11. sep 2012

aaaaaaaaaale to nieje take dolezite 🙂 nebojaj hlavne ked sa pretaca, aj moj sa tak tocil okolo seba a teraz sa zacal plazit 🙂

vonicka
21. sep 2012

Ked jej das tie hrkajuce ponozky na nohy, zacne si ich podla mna stahovat dole a pchat do ust (ponozky, nie nohy). Moj si obcas strka mohy do ust, alemalo. Bavi ho to vlastne iba vtedy ked papa prikrmy a nevie co so sebou v lehatku 🙂

salma22
21. sep 2012

nasa starsia to vobec nerobila a mladsia ano kazdy den aj v kociku 🙂 ...kazde dietatko je ine

nadenkaaa
21. sep 2012

To je vyvojove stadium -najprv si dieta objavi ruky neskor nozky -nozky do ust podla Kiedronovej by mali deti vediet dat v 7 mesiaci,v 6 mesiaci by malo zvladnut na brusku vzpriamit sa na vystretych rucickach,otacat sa a na bruchu sa otacat ako hodinky za hrackami -ale vsetko co robi tvoja mala je v poriadku je sikovna -o chvilu sa bude plazit 😉 😉 potom pojde na 4-ry a nakoniec si sadne 🙂

koniarova
21. sep 2012

Mať tvoje starosti. 😉 😉 😉 😉 😀 😀

kniha24
1. jan 2017

Nasa mala ma 6 mesiacov a zaujima sa len o pravu nozku,iba tu si dava do ust 😁 lava ju nezaujima. Niekto si dava obe,niekto ziadnu,kazde dieta ine.