Dali by ste dvaapolročné ročné dieťa do škôlky, ak čakáte druhé?

4. júl 2022

Ahojte maminy. V januári sa nám narodí druhé dieťatko a tak zvažujeme, že synčeka dáme do škôlky už od septembra. Od 8-12:00 a na obed už domov. Chcela by som, aby aj druhé dieťatko zažilo všetko, čo mal mladší, a aby som mala čas sa mu dostatočne venovať. Malý sa mi doobedu v podstate doma aj tak iba nudí. Väčsinou vtedy varím, periem, upratujem. Detičky miluje, tak si myslím, že by mu to prospelo Myslíte, že je to dobrý nápad? Riešila to nejaká mamina podobne?

joesvk
4. júl 2022

Určite do škôlky.

majah212
4. júl 2022

Dôležité je či syn zvládne nástup do škôlky. Ja som to riešila so synom bola so tehotná a išiel do škôlky ako 2.5 ročný bol tam 2 dni a odhlásila som ho. Ostal so mnou doma 🙂

amelia89
4. júl 2022

ano je to dobry napad. Nam sa narodilo teraz babo,syn bude mat 2 roky o par dni a v septembri ide. Mne ide predovsetkym o to ze sa doma uz nudi,aj ked ho zapajam do cinnosti, hrame sa atd, vidim ked je s detmi je to uplne o niecom inom. Skusali sme par dni aj par mesiacov dozadu len stale bol chory - toto je ta najvacsia nevyhoda,tomu sa proste neda vyhnut, tym chorobam. Takze pred narodenim sme ho nechali uz doma,teraz cez leto doma aby sa necitil odstrceny a v septembri skusime zase - samozrejme chory bude a nakazi aj maleho ale niekedy si tym prejst musi.
Ja som teda omnoho viac za toto ako mu neustale pri novorodencovi hovlrit: pockaj zlatko,teraz nemozem,neskac,nekric,vydrz atd. To su na nervy obe deti z toho a este ked mas neodlozitelne babo ako ja tak si to predstav.

martinka13
4. júl 2022

Áno.

katka281
4. júl 2022

Dala by som ho do skolky, v kolektive medzi inymi detmi bude syncek spokojny 😊 a ak nie, vzdy mas moznost zmenit rozhodnutie a nechat ho doma.

nadazdi
4. júl 2022

Nie nedala som ju, mala presne 2,5 roka, ja doma mesačne bábätko a prvý rok bola úplne zdravá jedna aj druha.. v 3,5 roku nastúpila do škôlky a tie choroby sa omnoho lepšie zvládajú s 1-2ročnym dieťaťom ako s novorodencom.. prvá dcéra tiež nebola chorá prvý rok svojho života, dopriala som to aj jej sestre a s prvákom v škôlke je zdravie úplne utopia 🙃

paulinkaa2
4. júl 2022

Ja čakám v prelome 10/11 a mala ide do škôlky od septembra na celý deň. Potrebuje to. Už s bruchom nevládzem tolke prechádzky ako na jari

patka06
4. júl 2022

ak ti ho ako 2,5 ročného zoberú, tak určite áno, dala by som na celý deň.

mima1
4. júl 2022

Moj isiel. Mal sice uz 3r ale chodil cely den

danka56
4. júl 2022

Ja som nedala,neľutujem. Škôlku si užije presne tak isto, o nič sme ju neukratili. Perfektný vzťah si spolu vybudovali. Možno to vyznie čudne ale super sa staršia dcéra naučila takej empatii, zodpovednosti a starostlivosti. A teda aj skrz chorôb to bolo fajn.

danulicek
4. júl 2022

Druhý syn sa narodil v novembri a prvý mal v tom čase presne 2,5 roka. Nie, nedala som ho do škôlky, až potom od septembra. Rozhodla som z viacerych dovodov - škôlkari väčšinou bývajú ten prvý rok často chori a keďže som mala novorodeniatko doma, boli sme od tohto ušetrení. Na druhej strane - po nástupe do škôlky syn chory napokon nebýval, takze nemusi to byt pravidlo. Ale tak som to proste vtedy cítila. A čo bolo podstatnejšie - syn vedel, ze cakame babatko, bude mat brata a nechcela som spájať skolku s tým, ze sa narodilo babatko, ty ideš do škôlky.

Nebolo to ľahké, ale našli sme si dobry systém, starsi bol od narodenia mladšieho úplnou súčasťou, úplne sme sa vyhli nejakym scénam alebo žiarlivosti. Ale priznávam, už potom som sa tesila na september, keď pojde do kolektívu, lebo okolo tých troch rokov bolo vidieť, ze mu chýbajú aj deti, kolektív. Nebol o nic ukrátený a musim povedať, že vždy mali spolu krasny vzťah od malicka. Teraz už je to veselé, ale vtedy to bolo super 🙈😁

nikpa
4. júl 2022

Záleží ako to syn zvládne, sú deti pre ktoré je škôlka depresia a plač, síce je ich podľa mňa menej ale sú, no a potom deti pre ktoré je škôlka ako stvorená. Ďalšia vec je, že dať dieťa pri novorodencovi do škôlky nie je žiadna výhra, môj tak išiel keď mal mladší 4 mesiace a nachytal všetky škôlkarske choroby od staršieho. Čiže vždy sme mali doma dve choré deti. No a neviem ako to budeš mať zariadené ráno, či budeš bábätko musieť vláčiť s vami do škôlky alebo budeš mať s týmto pomoc. Ja som nemala, znamenalo to mladšieho keď ráno spal, zobudiť, dať jesť, prebaliť, natrepat do overalu, do fusaku, do kočíka 🙄😳 plus samozrejme vychystat aj skolkara a seba. No kým sme vyšli z vchodu, bola som unavená a mokrá ako myš. Takže ma to aj plusy aj mínusy, každopádne na tvojom mieste by som ho minimálne prihlásila a uvidíš.

autor
4. júl 2022

@nadazdi choroby mi až tak nevadia.Tým sa nevyhneme tak,či onak. Synček aj tak trávil každý deň s inými deťmi a z času na čas nejaký ten soplík bol.
@patka06 už ho zobrali. Ale na celý deň nechcem práve z toho dôvodu, aby trávil čas aj s druhým dieťatkom.
@danulicek aj to je dôvod prečo chcem, aby bol drobec v škôlke od septembra. Aby tam bol skôr ako sa narodí ďalšie bábo, nech nemá pocit, že sme ho tam dali kvôli súrodencovi.

mareka49
4. júl 2022

Skúsila by som.
Septmebre až január ak nemáš ďaleko škôlku kľudne v pohodke budeš dávať a prejdeš aj dákou adaptáciou troska a keď sa malé narodí, tak uvidíš.
Napriklad v 6nedeli si ho necháš doma alebo aj viac a potom zasa na jar na par mesiacov.
Máš tu možnosť tak skus.

sono2
4. júl 2022

Jasne.
Úplne normálne v zahraničí 2,5 r deti idú regulárne do škôlky

danulicek
4. júl 2022

Určite treba skusit, ak to tak citis a ak ho vzali. Vždy sa dá na poldna a urcite mu to prospeje. Už uvidíte, ake to bude a možno sa mu bude pacit aj na cely den ☺️ Každé dieťa je ine, takze ak si myslis, že mu to prospeje, tak urcite treba ísť do toho 👍🏻

sono2
4. júl 2022

Neboli moje dcéry vôbec choré, neznášam tieto argumenty. Držíte deti v bavlnkách, bambušíte, deti proste nemajú imunitu.
Jak je nula, už sa nejde von, lebo je zima.
No rodičom sa nechce. Ja to chápem a potom chúďata deti

autor
4. júl 2022

@danulicek mám ten pocit. Ak sme aj v nejakom detskom centre,alebo pri kamoške s deťmi, tak vždy chce ostať. Aj mu zamávam, že odchádzam. On mi odkývne späť a ani ho nehne. Je mu jedno, ak by som odišla. To vzdy musím nasilu brať. Ak sme však niekde na rodinnej návšteve u dospelých, alebo pri babke a urobím to isté, tak s plačom uteká ku mne a ideme domov spolu.

stanislavicenka
4. júl 2022

Ja nie. Nedala by som vobec, ked budes doma. Nerozumiem hlaske, ze chces, aby mladsie dietatko zazilo to, co starsi. Vidis to zle. Ja som nechala 3 rocnu doma cely rok po porode, a bol to ten najkrajsi rok, aj najtazsi. Deti su spolu spate, uzasne sa lubia. Nerozumiem davat starsie dietatko do skolky, ked je mamina na materskej

autor
4. júl 2022

@sono2 v tomto som rovnakého názoru ako ty. Chorobám sa nevyhneme. Takisto sme von za každého počasia.

sono2
4. júl 2022

Ja som napríklad chodila s 2 mesačnou na začiatok 3 týždne s dcérou do škôlky.
@nikpa joj a to ti muž predpokladám chodí o 15 tej domov. Ale toto rieši každá žena niektoré majú 3 deti, prepáč, ale mala si problém zvládnuť úplne nenáročnú situáciu.

patka06
4. júl 2022

V škôlke od cca 8.00 do 15-15.30, ostáva ešte dosť času stráveného so súrodencom a víkendy samozrejme tiež.
Aby mu nebolo ľúto, že ostatné deti ostávajú a on ide domov. Ak si zvykne chodiť na obed domov, môže nastať problém keď ho začneš nechávať na celý deň.
Doobeda je málo, sotva ho odnesieš už môžeš ísť pre neho.

sono2
4. júl 2022

@patka06 presne

autor
4. júl 2022

@stanislavicenka na 4 hodiny denne, nie na celý deň. Mladšie aj tak veľký čas dňa prespí a ja doobedu v podstate aj tak nemám možnosť venovať sa staršiemu synčekovi tak, ako by som chcela.
Môj muž robí 12-tky, plus každý druhý týždeň aj soboty.
@patka06 na obed ho chcem domov, lebo spí 3 hodiny. Od 12-15:00 a viem, že v škôlke ho nenechajú tak dlho.

ibrunova
4. júl 2022

Ja by som ho dala na celý deň.. My sme kedysi dávali do 12, ale len krátko, ja som chodila s obomi sama, ráno s dvomi, nákup, niečo uvariť a už som utekala zase nazad, nebolo to dobré, bol to jeden chaos.

patka06
4. júl 2022

Máš svoje argumenty, ok ...skús myslieť na to, že potreba spánku sa rýchlo mení, v škôlke spia min. 2 hodiny, to mu bude stačiť, aby si oddýchol.

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiki68
4. júl 2022

Ak ma rad druhe deti, je zvyknuty s nimi byt, tak urcite skusit skolku. 2,5 roka je uz dost na to, ze by zacal byt v kolektive a trosku sa otukal. Podla mna mat prave cas takto je luxus, ze to dieta tam nemusi byt do 17:00

vmiri
4. júl 2022

My sme to mali tak isto, v septembri mala 2 roky 5 mesiacov, išla do škôlky a potom v januári sa narodilo druhé. Prihlásená bola na celý deň, ale prvé 2 týždne boli adaptačné takže chodila na obed domov, neskôr už aj prespávala. Tiež mi doma aj doteraz cez víkend spáva niekdy aj 3 hodiny, vždy si ľúbila pospať, nemala problém s tým, že tam spí kratšie. Skôr by som povedala že je to aj lepšie, lebo večer nemá problém zaspať. Všetko je to o zvyku, tie spánky sa môžu zo dňa na deň meniť tak si nemyslím, že to je dôvod nechávať ho len kvôli tomu do obeda.

lenkadenisa
4. júl 2022

Keď sa nudí, dala by som. Moja je októbrová a kým išla do škôlky, videla som, že sa doma nudí bolo to utrpenie. Doma dieťa nezbavíš ako v škôlke.