Cudzie dieťa ubližuje môjmu

sonpa
26. jún 2014

Ahojte mamičky a oteckovia. Chcela by som vás veľmi pekne poprosiť o radu. Mám dvoch synov, 2 roky a pol roka. Pravidelne sa stretávame s našou susedkou, ktorá má rovnako 2 ročného syna. Ten je však veľmi agresívny, ničí nám hračky a ubližuje mojim synom, hlavne staršiemu. S úsmevom na tvári ho sotí na zem a kope hlava nehlava, alebo ho mláti hračkami,... Veľakrát som v poslednej chvíli zabránila najhoršiemu. Jeho mamina je však na môj vkus až príliš pokojná a za všetko ho ospravedlňuje, akože "Veď sú to len deti", alebo "To sa mu len šmyklo" či "On to nechcel"... Jej syn však aj napriek tomu odpovie, že to chcel spraviť a usmieva sa. Keď to povie dvojročné dieťa, že to robí naschvál... Neviem čo mám robiť. Mám zájsť až do takých extrémov, že sa prestaneme stretávať? Lebo dohovorenie matke očividne nezaberá. Ja cudziemu dieťaťu na zadok nedám, tak len kričím a som stále v pozore. Aj dnes má môj syn modrinu na oku lebo sa nestihol uhnúť letiacej topánke. Boli ste aj vy niekedy v podobnej situácii a vyriešili ste to nejak rozumne?

bahira1962012
26. jún 2014

samozrejme boli sme v takej situácii,počkala som si ked to moje deti prestane baviť a začnu vracať uder,stalo sa,potom si mamička dala pozor na svoje dieťa velmi dobrý,mám deti našťastie ktoré si nenechajú nakladať a vrátia,velakrát som si dala pozor aby som už v kontakte s problémovými deťmi nebola,vyhla som sa tejto spoločnosti a mamičkám ktoré správanie sovjích detičiek ignorujú,cudzie dieťa by som si ja nikdy nedovolila udrieť 🙂 niekedy nieje na škodu aby si detičky prežili všetko ale samozrejme v norme aby sa nič vážne nestalo,ak to už presahuje hranicu hrozí úraz,tak sa treba takej spoločnosti vyhnúť 😒

klincek
26. jún 2014

@sonpa ked sa to najblizsie stane a ten chlapcek ti povie, ze to chcel spravit, povedz mu, ze ak to urobi znova, nebudete k nim uz chodit, resp, on k vam. bez ohladu na to, ako sa bude tvarit mamicka... ak to nepomoze, naozaj sa nejaky cas nestretavajte. nech si kamoska uvedomi, ze je niekde asi chyba..lebo dvojrocne dieta uz chape, ze iste veci sa nerobia-len im to treba pripominat a stale vysvetlovat. ak je jej syn trosku tazsia povaha (lebo aj take deti su), tak na to asi musi prist sam..a pokial sa nebude mat kvoli svojmu spravaniu s kym hrat, snad casom pochopi.
inak ked si vybavim, co by na to asi povedal mm, mozno by bolo najlepsie, keby mu to tvoj syn vratil 😀. a bolo by vymalovane.

25daniela
26. jún 2014

@sonpa toto by sa mohlo stat iba raz... Nikdy by som viac takej uzasnej mamicke nedala u seba priestor, aby mi jej dieta otlkalo to moje....

katka.l
26. jún 2014

Prestaň sa s nimi stretávať. Keď ta mamička naňho nereaguje, tak nieje o čom. Nenechaj si biť deti.

fuska
26. jún 2014

Ja by som svojmu dietatu povedala, ze ked ho bude ten chlapec bit, nech mu to vrati. Viem, ze trend je taky, ze deti sa hlavne napominaju, aby sa nebili, ale su aj taki jedinci, ako ten tvoj, kludas a bohuzial, fackovaci panak. Nech mu skusi nieco vratit a uvidis, ako obe deti zareaguju. Ak by to nebolo dobre riesenie a zhorsilo by sa to, odmietala by som sa stretavat, snad nenechas donekonecna otlkat svoje dieta s vysvetlenim, ze su to "len" deti.

22beba
26. jún 2014

ja som si tiež zažila takéto niečo ... len to druhé dieťa je tak o necelý rok staršie ... bralo hračky bilo šturalo sácalo škrtilo kúsalo.... keď som sa vadila nepomohlo ... dohováranie mamičke nepomohlo .... "to je asi obdobie vzdoru, sú to deti" som prestala počúvať a strašne ma to hnevalo ... sto jedov do mňa vošlo keď som videla ako to druhé dieťa ťahalo môjho syna po zemi za kapucňu od mikiny tak že sa mi malý dusil ... vyskočila som danému dieťaťu som naložila dobre na zadok .... či sa kamoška oduje alebo nie ja si svoje dieťa mlátiť nenechám a keď sa to neriešilo ja som to vyriešila .... teraz si vôbec nedovoľuje a ak sa aj stane stačí môj pohľad a decko sa schová pod maminu sukňu ... našťastie kamka dobre vie že so svojim dieťaťom ma problémy a nebola som jediná ktorej to prekážalo ... 🙂 možno trochu rázne nesprávne ale u nás zabralo 🙂

sonpa
autor
26. jún 2014

Ďakujem vám veľmi pekne za rady 🙂 Ja som tiež pár krát nabádala syna nech sa nedá, nech sa bráni, ale on sa vždy len schová do kúta s dákou hračkou a čaká kedy návšteva odíde. No skúsim veru vaše rady a uvidím ako to celé dopadne 🙂

jana_eyre
26. jún 2014

@sonpa zrejme mame rovnaku susedku.. mam ju velmi rada, je mila, rozumiem si s nou, ale co sa tyka jej pristupu k synovi /3roky/ sa mi trocha zastavuje rozum.. ked mojho syna/2roky/ zhodi, tak ho len ospravedlni, absolutne mu nic nepovie.. ja beriem tiez ze to je len dieta - nehnevam sa za to naneho,/skor na nu/, ale to dieta ma mat vytycene hranice a matka ma byt ta, ktora ich stanovi.. riesim to tak, ze mu sama poviem, co robit nesmie.. moj syn mu toho vela nenarozprava, pretoze rozpravat nevie 😝 a hlavne ma taku povahu, ze ked mu niekto robi zle, jednoducho odide.. co som vlaste aj rada..

seahorse27
26. jún 2014

Ak sa mamicka nema k cinu, tak skus jej dieta okriknut a napomenut ty. Ak to nepomoze, zober svojho syna, vysvetli mu, ze mozete byt v blizkosti takehoto neposlusneho chlapca a odidte prec. Mozno este skusit dohovort mamicke, aj ked to bude asi zbytocne. Ja by som asi obmedzila stretavanie sa s nimi.

eeffka
26. jún 2014

@seahorse27 vies tazko sa odchadza z vlastného bytu 😀 , ja by som to decko uz dala do pozoru, ked ma mamicka fp... sak je na navsteve, at se dite hraaaaaaaaaa. Uz nie raz som "vychovavala" cudzie decko v pieskovisku.
@sonpa By som ju nevolala viac k vam, rovno by som je povedala ze kvôli spravaniu jej dietata.

seahorse27
26. jún 2014

@eeffka Nepostrehla som, ze sa to odohrava v ich byte, myslela som, ze niekde na pieskovisku 🙂 Tak v mojom byte by som urcovala hranice ja a velmi razne. Mozno by som ho aj poslala prec, ked sa nevie spravat. Ked to nedojde jeho mamke, tak potom nie je ina moznost. A navstevy by som tiez obmedzila, bud nech si ho drzi na uzde alebo nech sedi s nim doma.

ivetlo
26. jún 2014

@sonpa Keď je to tak, tak potom jemu tie návštevy ani nevyhovujú. Nevolaj ich a basta a keď sa budú ponúkať že prídu, vyhovor sa že máš malého soplavého ale jej to povedz na rovinu, že sa ti nepáči ako sa malý chová k tvojich synom a hotovo. Možno mamička príde na to, že takto to ďalej nejde a musí to začať riešiť. Lebo nedaj bože pôjdu do jednej škôlky a tvoj malý bude pre neho stále fackovací panák. ☹

broskilinka
26. jún 2014

myslim ze chlapcek si kompenzuje nieco co je doma zakazane...

katka1981
26. jún 2014

@sonpa, to co robi susekin syn je v tom veku "normalne". Moze sa usmievat a hovorit, ze to robi schvalne, ale to neznamena, ze ozaj rozumie tomu, co robi. Ja by som taku navstevu k nam nevolala. Nenecham nicit dcerkine hracky a tiez nebudem pozyvat navstevu, ktora ma stoji nervy. Mozno o par mesiacov bude chlapec v pohode a navstevu si uzijete. Verim tomu, ze uz teraz mas toho chlapca plne zuby, naco ich k sebe volas?

zebra41
26. jún 2014

@sonpa zalezi ako dobre sa poznate. povedz otvorene,ze sa ti to nepaci. ale zo skusenosti viem,ze mnohe maminky povazuju svoje deti za priebojne a tvoje za chuda a v duchu s rady,ze ich je to silnejsie....moj je tiez pokojna povaha. tiez som mu istu dobu hovorila,ze ma vratit, lebo ho tu tlklo jedno dievcatko a vsetko mu bralo. no pochopila som,ze moj syncek proste nie je taka povaha. on je proste po ockovi 🙂 tak ho ucim,ze ak mu je proste neprijemne vracat,tak nech sa aspon nenecha bit a odide. ale on uz ma 3 roky. takze si povie aj sam a naozaj nechcel to dievcatko k nam viac zavolat a hotovo. po case sa samozrejme udobrili a uz je v kolektive, ktory ho teda naucil vracat,ale mam pocit akoby tie deti skor pohladil 🙂 ale aspon bitky riesi tak,ze deti odsoti a odide.
a my si s kamoskou navzajom deti bezne vyhresime. u nas sa chodi na trestnu lavicu. lebo ja by som cudziem nevedela dat po zadku. a ked mi maleho krpata dohryzla do krvi a maminka nic,tak som ich slusne vyhodila

deninka233
26. jún 2014

Ja teda som matka dieťaťa kt. "sa bije". Aj keď jedná sa skôr o šťuchance a bohužiaľ už sa mu aj stalo že kopol na rebríku dieťa stojace nižšie pod ním. Ale ja to teda riešim!!! Zoberiem ho nabok z ihriska, vysvetľujeme, potom sa ide ospravedlniť a môže sa hrať. Máme aj pravidlo trikrát a dosť bohužiaľ včera sme ho museli použiť a za strašných scén sme odtiahli z bojiska, sorry z ihriska. Nebýval taký no posledný mesiac alebo tak nejak ostal taký. Už som normálne zhysáčená čo stojím nadohľad syna a striehnem ako orol. Ostatné maminy v kľude posedávajú a debatia a ja len špízujem aby som videla každý "nedovolený hmat". Neviem si ani predstaviť matku čo by mi povedala že "to je asi vzdor, deti sú také" atď…

martina28p
26. jún 2014

baby toto som mala aj ja pri staršom,on je také teliatko,on sa nechal vždy....teraz bude mať 6 rokov,3 ročný mu robil zle,a on že je malý,tak sa bál že mu ublíži,tak už ma to dožralo a som mu povedala,že ak sa ešte raz nechá,tak ho zbijem aj ja....syn sa od vtedy začína konečne brániť,som ale aj tak smutná a nešťastná,že to moc nevie....nie je taká priebojná povaha,,,,,doslova neznášam mamičky,ktoré sa tým svojím deťom len usmievajú,že sú to len deti a bla bla...tiež som už zakročila,a povedala,že ak to ešte raz urobí,že ja mu dám na zadok(tomu zlému) aby vedel ako to bolí....a tiež sa tým mamičkám vyhýbam.....ale verte mi,že by som im dopriala,aby aj ich deti niekto bil,aby pochopili aké to je.......ale teraz už chlapcov vychovávam tak,že nech sa bránia a nech aj vrátia....je toto hrozná doba,ale majú citlivú povahu a neviem si predstaviť,že im niekto bude ubližovať,ked viem aké su v tejto dobe niektoré deti zlé .......

standu
26. jún 2014

neviem co je to za mamu ktora neriesi ze jej dieta ublizuje inym a kludne si necha svoje dieta upozornovat niekym inym. skusit este pritvrdit na tu mamku, doraznejsie by som sla aj po jej dietati. ak si ho nevychova ona, tak ty 😉 nuz a ak ta to uz nebavi
@sonpa tak zredukuj ci zrus kamaratenie sa a hotovo. moja je prave ten typ, ze robi detom zle, ked sa neviem presadit. stipala deti v skolke, ucitelky ju neriesili a dopadlo to az tak, ze som ju musela z tej skolky vziat, prelozit do inej, kde boli ucitelky dorazne upozornene aby na nu dohlidli. pritom so mnou vonku na ihrisku to nerobila. keby som videla, ze robi niekomu schvalne zle tak by okamzite pakovala domov!

veva45
26. jún 2014

Moja dcera tiez bola mlatena.... az ju to raz restalo bavit a tak kamosku vycapala ze mala pokoj.... teraz maju 5 rokov a vzdy ked sa stretnu moja dcera je znova bud mlatena ci ako naposledy sacana spadla a udrela sa a este otec toho dievcatka vynadal mojej dcere ze klame ze ju nikto nesotil pritom som to videla.... nestretam sa s nimi .... 😖 a ked sa tomu nebude dat vyhnut a znova sa to zopakuje tak budem zla 😠

trish31
26. jún 2014

@sonpa to co je zas za otazku?Ci mas zajst do extremu a prestat sa stretavat s kamoskou?TO JE EXTREM???A to ze jej dieta kope tvoje dieta do hlavy,to nie je extrem???Ja normalne ziram niekedy zeny.Raz by nejake nevychovane decko koplo moje dieta do hlavy,dostalo by preplesk nie len ono ale aj jeho mater za lacny pristup a tiez jej potom poviem ze Vsak sa nic nedeje....

monika131
27. jún 2014

v našom kolektíve mamičiek a detičiek nemáme takého agresora, ktorý by vyvolávaj bitky a keď sa aj deti medzi sebou pošklbčia, tak to hneď riešime...
ale ak by som sa dostala do takej situácie, tak by som to v prvom rade riešila s mamičkou a dôrazne, ak by sa to opakovalo a asi by som aj ja napomenula to dieťa....
a ak by to nepomáhala, tak by som obmedzila stretávanie, alebo ho úplne zatrhla....
nedala by som si otĺkať dieťa..... 😠

jabadaba
27. jún 2014

@sonpa hm...no co Ti na to povedat. S takym niecim som sa stretla jediny raz, kedy mojho trojrocneho syna natlkol chlapcek o rok mladsi. Ale, ze natlkol. Doslova. Nikdy predtym som to nevidela. Jeho mama ale svoje dieta riesila, snazila sa mu branit v jeho vypadoch. Neviem cim to je. Ze dvojrocne deti kadeco smaria, hodia bez toho, aby boli schopne zvazit, ze niekomu ublizia, to je podla mna normal. Aj, ze sotia. Proste nedomyslia. Ale toto co Ty popisujes a to co som aj ja zazila, nuz...netusim cim to je. Toho mojho tiez ten mladsi nielenze sotil, ale normalne sa na neho vrhol a mal chmaty ako kopanie a udery. Zasla som. No nechcela som tu mamu este viac vydusit lebo teda ona mala tiez ocividne dost a priznala, ze s tymto maju problem. Pre nas to ale bol cudzi chlapcek, opatovne stretnutie nebolo. Asi by som v tomto pripade zredukovala stretavanie s tym, ze ked su vase deti spolu, nerobi to dobrotu. Hotovo, no co ine, nenechas si otlkat dieta.

welpen
27. jún 2014

niektore deti su take ze musia jednoducho robit zle druhym..ja som po tajomky sledovala deti ako sa k sebe chovaju a ked som videla priamo co sa deje tak som vyletela za tym deckom a vybavila som si to snim ja,kedze rodicia povedia tu primitivnu vetu ved su to len deti..ale nenecham urazat a mlatit deti kt.sa chudatka nevedia branit a niesu take zakerne ...odvtedy bol pokoj ked ma to male zbadalo tak asi malo hned aj nalozene v gatach od strachu 🙂 ale ked to nejde po dobrom ,pojde to po zlom