Čo vie povedať vaše 20-mesačné dieťa?

3. feb 2024

Čo vie povedať vaše 20mesacne dieta môjmu sa moc hovoriť nechce 😅 povie len základ mama tata daj kde je Ano nie baba jaj jej havo toto …

ikonica
3. feb 2024

Moja ma sice 22 mes ale uz dlho hovori mama, tato, baba, dedo, teta, mato, milan, ujo, havo, pes, banan, kukik (cukrik), hada (cokolada), ahoj, cau, noc (dobru noc), kackac a rocne zvuky zvireat, ktorymi ich vlastne ponenuvava), kupit, pinkat,kakat, papat, hopi hopi, kace (skace), dom, hoja (Zoja sestra), buta (buchta), acik (zajacik), inka (perinka), ide, poď, daj, hobota (robota), onku (vonku), hadem (hadzem), habuko (jablko), gate, jenka (plienka), hacik (vlacik), kjeeem (dakujem), pupok, noha, oko, ojo(ujo) (a kopu dalsich skomolenych slovicok, ktore sme museli rozlustit 😁

jesenzima
3. feb 2024

Moje jedno dieťa keď malo 20 mesiacov nepovedalo nič ...

zuzanockamt
3. feb 2024

V 20 mesiacoch "hm" a max. 10 citosloviec typu jaj. Možno ani toľko nie vtedy. Buď bol ticho alebo len "hm". V 2 rokoch a 3 mesiacoch začal chodiť na logopédiu.

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klip0
3. feb 2024

@zuzanockamt a ako sa to potom vyvinulo s rečou prosím ? Ako na Tom bol keď ste začali chodiť na logopediu ?
Nasa mala má teraz 2r 1m, v 20 nevedela oveľa viac slov ako píšeš, teraz sa ale dosť rozbehla

zuzanockamt
3. feb 2024

@klip0 Reč sa rozbehla po 2,5 roku. Teraz celkom fajn.

majlo1234
3. feb 2024

Jedno vie vsetko, ine nevie nic. Aj jedno, aj druhe je uplnw v poriadku, netrap sa

katka533
3. feb 2024

Moj zacal po 2 narodeninach opakovat prakticky vsetko..rozumiem mu len ja väčšinou, ale všetky slova sa snazi povedat. Vety jednoduché zacal pred druhym rokom.

autor
3. feb 2024

@jesenzima preto sa pýtam lebo stále do mňa hucia že malo rozpráva sama viem že každé dieťa je iné dakujem

autor
3. feb 2024

@majlo1234 dakujem

jesenzima
4. feb 2024

Keď ma cca 2,5 začal rozprávať (škôlka) a teraz rozpráva ostošesť 🙂