Čo sa učiť s ročným dieťaťom?

14. sep 2023

Čo ste okolo roku učili vaše detičky?
Čo sa týka slov moc nemyslím, nakoľko má teraz obdobie, že na všetko používa väčšinou jedno slovo lebo ho inak vyslovuje.
Vie spraviť brm brm, pa pa, poslať pusu, ajajaj, schovať sa, tap tap, aj tak všelijak, prosím prosím, daj päť.

majlo1234
14. sep 2023

Ja som nic neucila, iba zit zivot☺️ obchod, vylety, dovolenky, zahradkarcenie, domace prace, proste vsetko ukazovat.

minesasubu
14. sep 2023

My teraz mame fazu domace prace ukazujem mu kde co je a ako sa to vola ( uz vie ,,podat,, mokre pradlo z lavora ked ho vesam )
priebezne denne mu vravim kde ma nos, usta, usi, oci, brucho proste casti tela
a otazky typu - kolko mas rokov , ako sa volas, kde je lopta stolicka sporak umyvadlo,kocik ... , popisujem mu vsetko co robime
ked citame knizky tak zvuky zvierat a ako robi had, ryba (to otvarame usta ) ,opica...
robime to tak od zaciatku ale az teraz cca od toho roka zacal aj sam robit veci napriklad ked poviem konik tak vzdy urobi zvuk ustami
treba im proste rozpravat, ukazovat na nich sa to lepi uklada do pamate a jedneho dna to spravia sami od seba
a hlavne u nas je tak ze chcel by si dat papa a nie ze daj papa proste ma na vyber ci to spravi alebo nie kedze je to samostatny clovek a nie cvicena opica/pes ...

a ptm trenujem aj fyzickú stránku

zuzinka888
14. sep 2023

Kde ma ucho, nos, vlasky...... Kde je mama, tata ostatnych clenov rodiny...

riamia91
15. sep 2023

Kvantovú fyziku?

Dieťa sa učí pozorovaním... nikdy som nič svoje deti vyslovene nič neučila. Neučila som ich zvieracie zvuky, neučila som ich členov rodiny a určite nie v 1 roku. Staršiu som členov rodiny učila po 3r, ale zas na druhkrát už vedela mená a vie, čo znamená rodičia, deti, rodina, starí rodičia a podobne. Netreba nič siliť.

Vždy boli pri mne pri domácich prácach, ak chceli. Čítanie, prechádzky... do 1,5r už obe vedeli na 100%, čo od nich z bežných vecí chcem a čo znamenajú. Dieťa nie je stroj, niektoré vie niečo, skôr, iné neskôr. Moja staršia napríklad ani za nič nevie ešte všetky farby priradiť iba zopár, ale zato rozpráva od 2r krásne aj s vetami.