Čo s hladným bábätkom?

jjankaa30
30. aug 2010

Mám 2týždňovú dcéru, ktorú som doteraz kojila. Cez víkend som prišla na to, že mám úbytok mlieka. Malá sa dožadovala prsníka i zo 4krát a stále bola nespokojná, plakala. Cumlík šla roztrhať, takže bolo jasné, že je ešte hladná. Prsníky som už nemala také naliate ako predtým, akosi sa to mliečko prestáva tvoriť. Tak som dnes zavolala lekárke, tá mi moje podozrenie potvrdila a že máme prejsť na umelé mliečko. Mám doma nutrilon, dala som jej ten, presne podľa návodu a odporúčania lekárky - 90 ml. Všetko vypila, mám pocit, že keby v tej fľaške bolo viac, zvládla by i to. Po napapaní bola trošku spokojná, no po chvíľke si znova pýta. Cumeľ nám akosi nezaberá. Ako to riešiť?

barborato
30. aug 2010

Cajik feniklovy alebo harmancekovy teda tak to kazala riesit mne dr .

jasminet
30. aug 2010

castejsie prikladat, skusit napisat annag tu z tejto stranky (tema Dakujeme Annag), ak chces naozaj davat um, tak mozno skusit viac mliecka.

feniklovy a uz vobec nie harmancekovy caj by som nedavala, ked uz nieco, tak urcite prevarenu vodu. nechapem ako caj vyriesi pripadny hlad 😅

januarova
30. aug 2010

napis do temy Dakujeme Annag, tam ti baby poradia. je skoda zahodit kojenie. urcite sa ti mliecko nestraca, to iba prsia si navykli na kojenie a prisposobili sa dopytu. je to normalne. vsetkym zena&m zhruba po 2 tyzdnoch sa prestanu prsia prudko mliekom nalievat. ved logicky nie je mozne aby cele kojacie obdobie mala zena naliate prsia na prasknutie. 🙂 zbytocne budes davat nutrilon. este si pozri stranku http://dojcenie.wordpress.com/, Annag tam ma dobre rady o kojeni.

babulina
30. aug 2010

ja by som tak lahko asi nepresla na UM, ako sa mala drzi s vahou? pokial nechudne tak by som prikladala co najcastejsie, moze to byt len prechodne laktacna kriza alebo rastovy spurt, vtedy su nasi drobciaci viac hladni, skus klasika podporit mliecko - vinea, melta, homeopatika, vela tekutin, vela oddychu, mne pomaha aj tvaroh a acidko

katka888
30. aug 2010

urcite sa nevzdavat kojenia a neprechadzat hned na umele mliecko.
ja som v takej situacii len robila vsetko na podporu tvorby mliecka. odsavat aj ked nebolo pomaly co, cajiky na podporu tvorby mliecka, aj pivo. po 3-4 dnoch sa mi mliecko opat rozbehlo.
samozrejme, kazdy pripad je specificky, ale urcite KONTAKTUJ aj LAKTACNU PORADKYNU. doktorka je sice doktorka, ale v rodine pri detoch sme sa strETLI aj s doktorkami, ktore hned "nutili" na umele mliecko a pritom to potrebne nebolo.

katecameron
30. aug 2010

prikladat co najcastejsie aj kaydu polhodinu ono do taky ch 2dni by sa to mohlo napravit ale radsej by som nedavala s cumla nic lebo sa ti moze odstavit babatko a nebude chciet sat ani tolko ako doteraz az je velmi zle dietako place a ma zelenu stolicu asi by som mu ako posledne dala UM a vela tekutin pre teba hlavne je dolezite Vineu by som neriskla lebo s toho ze vraj nafukuje PIT PIT PIT a prikladat su moje rady drzim palec

believe2
30. aug 2010

nevzdavaj to, pozri aj www.kojeni.net .....mne to pomohlo 🙂

mamutka
30. aug 2010

treba volat laktacnej poradkyni ked mas problem s kojenim, nie lekarke. babatko prikladaj aj kazdu pol hodinu, ked stale pyta. moj maly tiez cucal v podstate cely den....to sa ustali.....
maloktory lekar vie poradit co sa dojcenia tyka, ved oni to nestudovali, pri problemoch s pocitacom tiez nevolas pekarovi.....
babatko bude spokojne, ak ho castejsie prilozis, tak casto ako pyta, nenechaj si nahovorit ze len kazde 2-3 hodky a ze ak pyta medzi tym, tak mas malo mlieka a nestacilo mu....to ti radia ludia co ta bezpecne o to mlieko pripravia! budes spokojna aj ty aj babatko, len ho prikladaj ako casto chce. neboj, ono si vytiahne mliecko, da tvojmu telu jasny signal, ze je vacsi dopyt a telo bude viac produkovat....
viem co pisem, sla som z porodnice bez mlieka a dojcim uz 22 mesiacov a maly nikdy od hladu neplackal, priberal nadpriemerne...to nie je zazrak ale drzanie sa rad laktacnej poradkyne........proste sa treba obratit na odbornika...ak annaq nestihne odpisat, drz sa toho zatial, ze prikladat a prikladat a prikladat....
a kontakty na laktacne najdes aj na nete, nevahaj....stoji to zato 😉

dadis
31. aug 2010

nedavat um, oddychovat, casto prikladat, poprosit niekoho z rodiny nech si zoberie dovolenku a pomaha ti starat sa o babatko, ked place, nech ho nosi, kocikuje alebo robi cokolvek co ho uspinka a dolezite je vela, vela pit : mne velmi dobre pomohol Gravimilk - napoj z lekarne, melta, vinea, caj pre dojciace matky...vsetkeho vela 😵 ....nevzdavaj to, urcite nie je dovod na paniku..ono po nejakych 2-4 tyzdnoch sa tvorba mlieka ustali, uz nebudes mat prsia ako so silikonovymi implantatmi 😅 , ale mliecka bude aj tak dostatok...

hanka274
31. aug 2010

i zo 4x sa dozadovala prsnika???? iba????? dozaduje sa aj 10x za den!!!
prikladat, prikladat, prikladat....najjednoduchsie je to vzdat a /aj podla lekarky/ plesknut UM, ale chces to?? ci kojit??
Nech si poplacka, prikladaj stale a tvorit sa bude /v 90%/, neboj, kojenie je z vacsej casti aj o psychike v hlave.
drzim palce!

atrami
31. aug 2010

Ja som vďaka rade dať dieťaťu UM počas laktačnej krízy, prestala kojiť. Nakoniec sme skončili v poslednej chvíli v nemocnici, nikto netušil, že syn má alergiu na KM. Ďalší synovia boli kojení, kríz som prekonala niekoľko, ale zvládli sme to. Dokonca som kojila len z jedného prsníka.
Takže prikladať, prikladať. Aj každú polhodinu. Dostatok tekutín, polievky,čaje, homopatiká. Ja som mala malého v babyvaku, pocit jeho blízkosti robil divy. Je to naozaj o psychike ak chceš kojiť, budeš. O mlieko neprídeš zo dňa-na deň. Ak bolo doteraz bude aj neskor. UM vyhoď alebo si ho daj do kávy. Ak ho budeš mať poruke, nebudeš nútená sa snažiť. Kojení synovia nemali ani jeden flašu, ani na čaj.
Držím palce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kojenie stojí za to a raz budeš na seba pyšná, že si pre svoje dieťa urobila to najlepšie
Tiež odporúčam annag, aj mne pomohla a to som si myslela, že kojenie 3. dieťaťa bude hračka 😉

carmen86
31. aug 2010

moja mala chcela na zaciatku byt na ciciku aj kazdu polhodku alebo hodku a vydrzali sme, len vela pit mne pomahala vinea (bublinky som odstranila s troskou cukru), tmave pivko, horuce cajiky aj mlieko, a treba aj viac jest a bude dobre, hlavne vydrzat a nestresovat sa....a bude dobre uvidis, um urcite este nedavaj.....ja kojim dodnes a chcem este co najdlhsie... 😉

zuzkat1
31. aug 2010

@katka888 pivo sa vobec neodporuca,lebo je to tiez alkohol
inak moja este aj teraz cucka aj kazdu hodinu nie je to len od hladu, mozno len chce byt pri tebe... iste by som len tak nepresla na UM... pokial pribera tak mas mliecka dost a dovodov na nepokoj moze byt milion inych... skus caje pre dojciace matky, vineu aj gravimilk je dobry, popripade meltu.... a casto prikladaj vzdy ked sa da.. dojci kedy babo chce a mliecko sa rozbehne.. nad UM by som zacala rozmyslat az ked fakt uvidis ze babo nepribera