Čo s cmúľaním 2 prštekov u 6 mesačného dieťatka?

kkerekrety
31. jan 2012

pred casom som sa pytala na cmulanie palceka u 3mes, viacere odpovedali, ze neriesit...palcek prestal, vyliezol prvy zub a snim aj dalsie 4 zuby, teraz ma 6 mes a cmula si prsty 2 na lavej ruke - ukazovak a prostrednik, snazim sa jej ich vzdy vyberat a zaujat hrackou, ale nie vzdy to ide, napr ked sa rano zobudi skor ako my, ma prsty v ustach...rovnako ako vtedy, ked ja nieco robim a nemozem byt pri nej...viem, ze sa tak ukludnuje - preto ju uspavam radsej ja, lebo keby som ju nechala samu tak sa uspi sama, ale s tymito prstekmi....poradte, mate nejake skusenosti s podobnym?

anasstazia
31. jan 2012

Ahojky, môj malý si cmúľal palčkek a aj prsty, ešte aj teraz niekedy. Rýchlo som ho učila na cumeľ a na noc mu dávam na ruky stále ponožky, lebo v noci a ráno, kým mi vstaneme by ich vycmúľal. My máme 5 mesiacov. Pri staršej dcére to bolo hrozné. Tá si zase cmúľala ručičku tak, že sme jej ju lepili, chodili ku kožnej, všetko jej hnisalo. Nič nepomáhalo, až napokon zlatá pani učiteľka v jasliach ju naučila nejakým spôsobom na cumlík. Preto som teraz nečakala a takto to riešim pri synovi. Cumlík som mu už od začiatku nemohla dávať, lebo mi nechcel piť mlieko z prsníka. Aj teraz bol problém ho naučiť na cumeľ, dlho ho vypľúval, ale už sa celkom uchytil. Držím ti palčeky.

ela2710
31. jan 2012

ja som nikdy mojmu malemu nevytahovala prsty z ust, ked si cmula prstek, tak zvacsa len preto, ze mu idu zuby a prechadza si po dasnach, ja by som z toho ziadne halo nerobila, robi to vacsina deti...nas maly nikdy cumel nemal, ani jediny jeden den, osobne nechapem maminy, ktore dietatu pchaju do ust cumel a za par mesiacov pisu na koniku, ako to dieta od toho cumla oducit...
ono to casom prejde, ved ma len 6 mesiacov, keby mal/a 3roky nepoviem, ale taketo male babatka to robia bezne

tea333
31. jan 2012

je to normalne. moj 1,5 rocny ma v ustach ruky cele dni vzdy, ked mu idu zubky

lucka1987
31. jan 2012

moj si cmula 3 prstiky... cumel vypluje a cmula prstiky.. niekedy si ich tam da aj 4. keby sa zmesti tak pocitam ze tam napcha aj prstiky druhej ruky 😀 😀 😀

rolak
31. jan 2012

no ja ti neporadím,len sa ti zdôverím,že presne tie dva prsty cmúľa aj moja dcéra od malinka, doteraz...keď ide spať, takto vlastne zaspáva, dva prsty na ľavej ruke vo svojej puse a pravá ruka v mojej alebo mužovej puse... ke´d zaspí,tak ich vypľuje...inokedy cez deň si prsty necmúľa....áno, poznám ľudí,čo si hádam do šiestich rokov cmuľali prsty alebo palec na ukľudnenie...ja to zatiaľ neriešim...uvidíme,čo z toho bude Ďalej...