Čo na suchú pokožku?

niqi
30. nov 2010

poradite mi prosim? mam 6 tyzdnovu dcerku ktora ma velmi suchu pokozku na tvaricke najme okolo obocia a na cele sa jej robia take biele akoby supinky
co by mohlo pomoct? dakujem

desszi
30. nov 2010

Bioderma abc derm babysquam - kremik v tubicke, sice trosku drahsi, ale urcite zabera. Pripadne mozes skusit premazavat detskym olejcekom Aviril a potom supinky vycesavat a zotierat 🙂

matula1981
30. nov 2010

My sme pouzivali krem na atopicku pokozku od spolocnosti Babé a do tyzdna boli supinky fuc. Natierali sme rano a vecer 😉

lubiku
30. nov 2010

Modra indulona je na vsetko 🙂

beruska.zuzanka
30. nov 2010

aj my sme mali tie šupinky a nenatierala som tuším ničím, sem tam aviril olejčekom alebo obyč indulonou, ale len mini tenká vrstvička, aby pokožka dýchala... neboj, to všetko prejde, je to veľká zmena pre dieťatko z bruška na svet... 😉

danabel
30. nov 2010

Aj my sme to mali na obočí - používala som kalciovku a zotierala som jej ňou aj tú suchú kožu, išlo to lepšie dole natreté ako jej to šúchať dole nasucho. My sme si na telo dali predpísať Oilatum do kúpeľa a mlieko Excipial U Lipo lotio.

ela2710
3. dec 2010

ahoj nam sa spravila sucha pokozka na lickach z tych mrazov, skus kupit niveu pre deti - hydratacny krem, my to davame a raz dva mu to preslo a to mal pokozku velmi suchu, teraz je aj v tescu v akcii,a kup si aj nivea krem proti chladu a vetru - a to mu vzdy natri ked pojdes von, zaberie uvidis

marianca
3. dec 2010

My používame NIVEU SOS. Tá je na všetko, zaparenú riťku, vysušené líčka, menšie ekzémy a šupinky. My ju aj na všetko používame a pomáha a ešte aj krásne vonia 😉

macik27
3. dec 2010

aj my sme to mali a aj vo vláskoch, používali sme Excipial

mamkaivka
3. dec 2010

malému keď mal 7. týždňov na kožnom odporúčali krém Bioderma Atoderm PP anti-recidive 500ml, je síce drahší /nám sa ho cez distribútora podarilo zohnať za nižšiu cenu/ale veľmi pomohol, používame ho doteraz.

lussy666
3. dec 2010

Babe pediatric, kupis v lekarni, zaberie na milion percent🙂)

bridget
4. dec 2010

Mozno trochu netradicne, ale nasa dcerka mala tiez velmi suchu supinatu pokozku a sestricka v nemocnici nam odporucala natierat ju olivovym olejom... Ked som sa pytala aky presne ma byt, tak vraj ten, co mam v kuchyni 🙂 Sice mi vypadli oci z jamiek, ale skusili sme. Cisty panensky olivovy olej a malinka po par aplikaciach ma krasnu jemnu pokozku, po povodnom probleme ani stopy 🙂 Takze odporucam. Netreba ziadnu drahu kozmetiku.

ivka1603
4. dec 2010

Ahojte maminky.
Ja mám na podobné veci odporučenú masť, ktorá sa volá Holtov krém - 50g masť.
Rastík mal červené vysušené líčka a tvorili sa mu také "mapy" so šupinami a tento krém mu na to veľmi pomohol 🙂
Použitie: Na liečbu chronickej a lišajovej formy atopického ekzému a psoriázy hlavne seboroidnej formy. Krém sa nanáša v tenkej vrstve 2-3x denne. Je síce trocha smradľavý, ale veľmi účinný....malému pomohol na druhý deň, ako som ho s tým natrela....
Stojí niečo cez 1€
Kočky vyskúšajte túto masť, dá sa kúpiť v lekárni aj bez receptu.......Pa,pa a držím palce, aby aj vám pomohla.

burina111
4. dec 2010

náš syn je atopik,dcérka sa zatiaľ drží, ale na oboch používam iba Oilatum do kúpeľa a mlieko Excipial U Lipo lotio oranžové na telo. s ničím iným ich nenatieram, dá sa to predpísať alebo je to voľnepredajné v lekárni. no a občas vystriedam z prípravkami z aloe vera z LR.

lencika
22. nov 2012

Ahoj ja som pouzivala na suchu pokozku klasickz bepanthen mast a uplne super pomohla, ja som nepouzivala vselijake maste a kremy 🙂

lenyy
22. nov 2012

arganovy bio olej .. z lekarenskych zalezitosti asi excipial

petrake
22. nov 2012

baby a skusali ste obycajny sudocrem, ktorym verim, ze mnohe denne natierate ritky svojim drobcom? tiez som nechcela verit ale pomohlo a klop klop, po 2,5rocnom chodeni po dermatologoch, v lekarni nechanych niekolko stovak eur som si precitala stranku sudocremu a uz viem, ze to aj funguje.

zuuzka
22. nov 2012

My sme mali tiez velmi vysusenu pokozku a neskutocne pomohol Excipial Kids telove mlieko

baku2
22. nov 2012

prave dnes som o tom pocula rozpravat jednu lekarku v tv. Na supinky v hlavicke odporuca salicilovu masticku(obsahuje salicilovu kyselinu),ziadne olejceky.vysvetlila to tym,ze supinky sa tvoria z nadmerneho mnozstva mazu a tym,ze pouzivame olejceky,tym viac to podporujeme.detska hlavicka je malicka,maz sa navrstvy a vytvoria sa supinky,mozu sa vyskytnut aj v oboci.mast treba naniest 20minut pred kupanim,potom hlavicku umyt a vycesat.v lekarni urcite poradia

gabuska36
22. nov 2012

ja Ti jednoznačne odporučam modru indulonu..moja mala ma rok ,použivame ju dodnes a nema absolutne žiadne problemy...poradila mi to sestrička v pôrodnici

monro
22. nov 2012

Mne lekarka predpisuje taky kremik s kyselinou mliecnou...je super. V lekarni to miesaju. A este infadolan, ten je tiez vyborny na suche miesta. Pekne premasti.

drobcek26l
22. nov 2012

No môj malý bo celý suchunký ako hadík a vyskúšali sme takmer všetko ale najviac nám pomohlo na tváričku modrá indulona a na celé telíčko aj vrátane vláskov je vynikajúca NIVEA SENSITIVE. V takom bielo zelenom balení. Dá sa kúpiť aj v Tescu. Krásne vonia a hydratuje naozaj 24 hodín.

cajova_lienka
22. nov 2012

Konopny olej nam pomohol na suchu a ekzematicku pokozku u nasho drobceka 🙂 kozicka bola do 2 tyzdnov krasna a hebka 😉 (pripadne existuje detska kozmetika s konopnym olejom - na obale ma kacicku - stranka www.cutishelp.com - rada mimi 😀

lienka1231
1. feb 2013

ahojte,moja mala ma skoro 3mesiace a uz viac ako mesiac ma suchu a vyhadzanu pokozku,najskor to zacalo na tvaricke okolo krku a teraz po celom telicku,vyskusala som 3 specialne masticky,mam aj olejcek do kupania a stale nijak nezabera a zrazu sa je na lickach tvotia chrasticky☹( zeby sa to hojilo?poradte mi prosim som zufala....diki

mamina2208
1. feb 2013

my sme mali okolo bruška suchu kožičku a pediater nám odporučil infadolan a po 3 dňoch mala naša kočka krásnu kožičku 🙂 lienka1231 to čo píšem mal kamarátky malý a boli u kožnej, ona ho kojila a písala mi že to mal z niečoho čo ona zjedla tak ona mala dietu a malému kožná predpísala nejaké tri mastičky.

katika227
1. feb 2013

Kalciová masť

bladymary
4. feb 2013

my mame tiez tento problem, a doktorka nam zakazala vsetku kozmetiku a mozeme pouzivat len modru inulonu. no a zlepsilo sa to 🙂

lulina25
19. feb 2013

Ja používam excipial a modrú indulonu na striedačku, sú fakt dobré.

swojska
19. feb 2013

mne doktorka odporucila nedavat nic, je normalne ze sa take male deti supu....tak som ju posluchla, nedavam ani nic po kupeli , maly ma tiez 6tyzdnov...nasa pokozka je hydrofilna, premastovanie olejmi je zbytocne-nazor mojej pediatricky..ja to tak robim a maly je len trocha suchy i ked bol predtym ako ryba co sa supe

janula1004
22. feb 2013

mame 8 mesiacikou a okolo pusinky vzdy po dojceni sa vyhadzeme cervenymi dobkami, teraz sa nam vyhadzal uz aj po krku a vzadu na hlavicke, zacervenala pokozka a miestami malinka supinka. mate niekto podobny problem?

fileta
25. feb 2013

janula 1004 tiez sa mi mala takto vyhadzala, aj na chrbatiku a hrudniku mala take male cervene bodecky, doktorka nam odporucila kupat v repiku, parkrat som ju takto okupala a bolo po probleme.....niekedy som pridala aj trosku harmanceka....