Cmúľanie prsta 3 mesačným dieťatkom

salome123
1. mar 2013

baby, mam 3m dieta... je velmi kludne, nepouzivame cumlik lebo ho malá nechce a vlastne tym , ze je kludna ani ja nemam potrebu jej ho davat. problem je, ze si zacala uz 2. den cmulat palec na ruke. mam voci tomu vyhrady (radsej by som bola aby mala cumlik ako cmulat palec), ako to mam riesit? ked jej vyberiem prst a dam cumlik tak cumlik vypluje a za 5min uz ma v ustach palec. existuje nejake riesenie tomu este v takomto rannom stadiu zabranit?

aurelkan
1. mar 2013

to je zlateee 🙂 ja by som mojho syna nechala robit to co potrebuje.... tvoja dcerka je malicka na nejake odnaucanie a natlak, viem, viem, krive zubky a neviem co vsetko ale za chvilu bude aj tak vsetko zuzlat, a mozno sa to vytrati samo.... Spokojne dieta je nadovsetko

kattrin5
1. mar 2013

Moja si tiez cuca palcek a nebraim jej v tom, sem tam chce aj dudlik ale vacsinou nie:-/ ked jej prsteky chutia preco ni ved si ich nebude zuzlat cely zivot🙂

petrife
1. mar 2013

Nebráň jej v tom, naša malá tiež asi ako 3-4 mesačná sama začala vypľúvať cumlík a prešla na palec. Cmúľa si ho doteraz a to má už rok a vôbec nevyzerá, že by chcela prestať. Ale ona ho používa iba keď zaspávala alebo keď ju niečo rozruší alebo nahnevá (vtedy je strašne zlatá, dva tri razy pocumle palec a už je dobre) Myslím si, že aj tak s tým nič neurobíš, my keď sme jej chceli dať cumlík, tak sa mi zdalo, že ju z neho až naťahovalo, tak sme to vzdali. A takto je to teraz aj pre nás jednoduchšie, keď si večer sama pocucká palček koľko potrebuje a pekne zaspí, cumeľ môže vypadnúť a už by bola hore. Ja to začnem riešiť asi až keď bude väčšia a už bude čo to chápať. A hlavne, že si ho necmúľa celý deň, to by bolo iné.

szdan
1. mar 2013

Môj malý má tri a pol mesiaca a na cumel mi ho naučili ešte v inkubátore. Zhruba pred dvomi týždňami si začal cmúľať prstíky, smeje sa mi keď mu vravím no, no, no a dávam mu ich z úst von a snažím sa mu dať cumeľ... 🙂 Ja osobne to vôbec neriešim 🙂

gaby21
1. mar 2013

@salome123 Moj si cmula prsteky takym stylom, ze si pri tom masiruje dasienka, to uplne vidno, ze ho bolia, uz ma sest zubkov a siedmy je na ceste, urcite mu prsteky nevyberam, zatial vidim, ze to nie je zlozvyk, iba si tak ulavuje od bolesti, myslim, ze aj toto bude vas pripad 🙂

dandulina
1. mar 2013

Aj moj maly si cumlal palec a dudlik takisto vypluval. Vobec som mu v tom nebranila. Velmi ho to ukludnovalo a casom ked zaspal, vybral si ho z ust sam. Krive zubky nema.

mariannan
1. mar 2013

naša princezná si tiež cmúlala palček a to má dokonca aj dudlík(ale iba na spanie..u nás dudlík ešte neopustil postieľku) ..teraz má 11.mes a už si ani nepamätám kedy si prestala cumlať palček ..jednoducho prestala sama od seba. ešte má silný sací reflex a potrebuje niečo cuckať..mám známu čo je "maniak na kojenie" (hihi..ja tiež kojím ale ona to až moooc prežíva!) a tá malú odnaučila od palčeka tak,že vždy keď si ho dala tak jej strčila prsník..lebo aj "ujo Bukovský" tvrdí, že si deti cmúlajú palec lebo sú nedokrmené..ibaže u nás to neplatilo lebo malá priberala 200 a viac gramov týždenne 😀
nerieš palček, hlavne, že je spokojná !!!
vraj do roka je to všeto podmienené sacím reflexom až po roku sa z toho stáva zlozvyk..a to máte ešte ďaleko 😉

lucinocka
1. mar 2013

@salome123 my sme sa teraz rozpravali so zubarkou a ta vravela, ze nenechat deti cmulat prsty, lebo to deformuje aj zuby neskor a aj prsty..radsej davat cumlik, od cumlika lahsie odnaucit dieta ako od prstov.. moja si stale pcha ruky do ust, rychlo jej menim za cumlik..ked nemame cumlik tak jej vyberame prstiky z ust a snazim sa ju zabavit aby to nerobila, ale tazko, stastie ze nasa ma cumlik rada.. skus ine cumliky, nasa napr. ortodonticke nechce vobec, jedine cumle ktore milue su tie stare klasicke zlte okruhle..a to mala tych cumlov vsetkych moznych znaciek a nic, jedine a jedine tie..vraj tie maju deticky radi lebo su okruhle ako bradavka

linduska27
1. mar 2013

nasa mala si cmula stredny a prstenik tie si da do ust a tak zaspava 🙂 lepsie ako na prsniku 🙂 dudlik tiez nechce

linduska27
1. mar 2013

@lucinocka heh pri malom som vyskusala asi 10druhov dudlov ani jeden nechcel :D

lucinocka
1. mar 2013

@linduska27 ja som rada ze moja aspon ten obycajny zobrala, lebo fakt je bez cumla nervozna zla az hystericka..uz jej asi idu zubky , lebo donho hryzie jak boxer :D

linduska27
1. mar 2013

@lucinocka ja som ho tiez skusala kamoska mi odporucila uz pri malom, na malej som ho tiez vyskusala a bez uspechu 🙂 tiez mi zacina teraz mala vystrkovat rozky, dolne jej uz vidim ze sa tlacia

levany81
1. mar 2013

aj my sme na tom podobne,aj keď dudlík máva,viac mu chutia prstíky,respektivne oblizuje pästičku a je pritom kludný

azbestica
1. mar 2013

jeeedanenky daj dietatku pokoj! sak ju to zase prejde.....aj nasa to robila presne ked mala 3 mesiace....zistila ze ma rucicky tak ich musela takto skumat.....ked zisti ze ma nozicky bude si cmulat palceky na nic....neskor zacne zuzlat vsetko co sa jej dostane do ruk ved je to normalne a prirodzene

reanda
1. mar 2013

daj jej prsnik

vonicka
2. mar 2013

@salome123 Ziadne mudre rady typu daj jej dudel alebo prso nepomozu a ty s tym palcom nic neurobis. Moj si tiez cmulal palec od 2m a mohlo ma aj rozdrapit, nic sa s tym nedalo robit. Najprv som mala tu trpezlivost vyberat mu ho z ust aj 100x denne, potom som mu ho vyberala uz len v niketorych situaciach, potom mu rastli nove zuby a upokojoval sa celodennym cmulanim palca, tak som zase vyberala a takto to slo dokola, raz cmulal viac, raz menej. Teraz po roku su dni kedy necmula vobec a potom po par dnoch ked zaspava, tak si na chvilu strci palec do ust a potom otoci hlavu naopak a spi. Odkedy si moc ten palec necmula, zaspava tazsie. Tym ti chcem poradit len tolko, ze to mas nechat tak a ked si bude cmulat prilis vel, musis sa obrnit trpezlivostou a palec proste vyberat. Nad spravanim par mesacneho dietata nemas sancu zvitazit. Ono ho to skor ci neskor prejde, uvidis. Mne raz na ulici povedala jedna pani, ze ked si cmula palec, znamena to, ze si ho malo tulim a skoro som ju zabila, lebo ja zboznujem ked si ho polku dna iba tulim. Ludia budu mat plno blbych reci a dobrych rad, ale jednym uchom dnu, druhym von 🙂

kocastratene
3. mar 2013

Naša si začala už od troch mesiacov a je naučená aj na cumlík, ale vyplúva ho a uprednostňuje pršteky, ba celé ručičky. Povedali sme si, že ked jej začnú rásť zúbky, tak sa raz pohryzie a už si ich nebude dávať do úst. Tiež má 3 mesiace a plienku, ručičky, hrkálky, obllečenie...proste všetko čo má po ruke a čo udrží tak to všetko dáva do pusinky. Treba dbať na to aby všetko bolo čísté a aby v ručičkách nemalá vlásky, pretože nepoznám iný spôsob ako stáť nad nou a držať jej ručičky ako tento 🙂

cenculinka
3. mar 2013

@salome123 dieta si v tomto veku zacina uvedomovat, ze ma ruky 🙂 aj nas felix si cmula prst, teda tolko prstov, kolko mu naraz vojde do ust 😀 v noci, ked je hladny, si tie ruky ide "zozrat" cele 🙂 to casom prejde 🙂 zacnu lozit, budu mat tie rucky "spinave" a prestanu im chutit 🙂 aspon dufam 😀

monuska342
7. mar 2013

rychlo ho to odnauc lebo potom sa to uz neda....moj si cmula doteraz 🙄

bzunnka
9. mar 2013

nas syncek si cmula prsty od narodenia a dava nam tym najavo,ze je hladny🙂

mrka2
9. mar 2013

moja mala si cmula od narodenia palcek (lavy), najprv som bola tiez taka,ze aka zlata.. ale teraz ma 3 roky a furt palec v puse, nomalne zuby si vycmulala!!! ma len polku jednotky a dvojky lavej a uz aj prava jednotka sa jej zmensuje.. to ako keby smirglovala si tie zuby,ci co 🙄 🙄 no nemozem ju za ten svet odnaucit... odnauc ju cim skor.. cumlik vyhodis,alebo povies,ze spapal pes,alebo hocico,ale palec jej neodrezes 😔 😅

brambie
9. mar 2013

@mrka2 prepanajana nestras. nasa mala si tiez velmi cmula a viem ake mozu byt nasledky ale, ze az taketo som netusila.
je s tym vsak naozaj tazke bojovat a vyzera to, ze budeme musiet zacat aj my...

mrka2
9. mar 2013

@brambie ja nestrasim.. u nas to tak je,.. 😀 ale mozno ma len slabe zubky, nechapem,ako si mohla tak vycmulat 🙄

lajcinko
5. júl 2013

Naša malá začala pästičkou, potom palčekom, najprv to bolo zlaté, trošku si podudkala a zaspala...ale teraz by si palec najradšej cucala stále, aj keď sa hrá...pravá ruka v ústach a ľavou sa hrá. Aj to by som možno prežila, ale ona sa tak ududká, že si už ani papať nepýta. A začala mi odmietať prsník...takže štrajkujeme. Teraz sa snažím palček vyberať. Troška sa to zlepšilo, už sa znova prisaje, ale len keď sa jej chce, ale často mení prsník za palček. Už som sa radila aj s laktačnou poradkyňu a nevedela mi ani ona pomôcť. Tvorbu mlieka sme už upravili, a aj tak si sem tam zaštrajkuje 😖 . Nemáte skúsenosti, nevedeli by ste mi poradiť?...začínam byť zúfala...stále prštek vyberám, ale nechcem ju veľmi stresovať ☹ a ani seba. Ale chcela by som v kojení pokračovať...

abika26
11. júl 2013

@salome123 tomu nezabranis ja som to mala pri prvej dcerke.pouzivala palec ako cumel.tak som jej tolko ponukala cumel az si zvykla.Ako v podstate to nejako nevadi ale poznam 5 rocne deti co si doteraz cmulaju prst a predsa cumel zoberies a hotovo ale co s prstom? 😒

barborienka28
30. júl 2013

ahoj, moja malá si cmula ručku aj palčeky vtedy ked je hladná, čiže aj ked dopapá, a ešte by si trošku dala, potom to prestane...🙂 používame aj cumlík, a ked mi vypluva cumlik, znamená to že ešte chce grgnuť, ona si cumlik vezme len ked je dobre odgrgnutá...aspon u nás je to ta, skús si to takto odlsedovať 🙂

dasenabb
1. aug 2013

Tak moja si 2.5 mesac. dcerka si objavila tiez palec, z coho som chytila paniku, lebo ja ako dieta som si cmulala palec hadam do puberty a viem aku saraparu to vie narobit, od kryvych zubov, zdeformovaneho palceka atd a hlavne sa to neda oducit. Tak som jej hned nasadila ponozky na ruky tak uvidime, zatial ich ma 3 den a zda sa mi ze sa to trochu zlepsuje aj ked dakedy pekne zorculuje :( A samozrejme dudel vypluva...

barborienka28
1. aug 2013

Tak teda dnešným dnom som prišla na to, že ona si cmuľa preto, lebo ju svrbia dasienka, možno nejaká predprírava na príchod zubčekov..:/ je nervózna, nechce veľmi papať, čo je u nej dosť divné lebo s ml mlieko dosť napreduje od tabuliek, a stále si pýta len cumlik, ked ho má tak ho ide rozkusať...takže, myslím si , že môže to robiť aj preto..

vejula
1. aug 2013

@salome123 moja mala tiež cmulala palec asi v tom obdobi ako tvoj. Behom mesiaca to samotne odznelo a prestala s tym 😉

katka2224
1. aug 2013

Ahoj, maličká mi má 8 týždňov, a už asi týždeň si cmúľa nielen palec, ale celú pravú ruku. Včera začala aj ľavú. (a to aj napriek tomu, že jej dám rukavičky).
Dočítala som sa, že to robia detičky preto, lebo si "objavujú" rúčku, tak som aj rada, že to už takto skoro. 🙂 Bojím sa aj ja, že si na to zvykne, a nebudem ju vedieť odnaučiť, ale je taká zlatá, keď sleduje hrkalku, a popri tom si cmúľa palec 🙂
Ináč je aj cumlíková (keď je mrzutá, alebo keď chce spať, tak zoberie aj cumlík), ale rúčku si cmúľa vtedy, keď je bdelá, hravá.