Ciknutie dvojročného syna do gatiek

stevka710
21. dec 2017

Pozdravujem žienky, malý bude mať 2 roky, už od leta sme odplienkovany, už máme len na noc plienku, len v poslednej dobe si vie cvrknut do gatiek a až tak sa opýta že chce cikat... Alebo nepovie nič a keď ho nedám na nočník tak až vtedy začne cikat..... Neviem prečo nikdy to nerobil... Dúfam že je to jen nejaké obdobie, že sa nebudeme musieť vrátiť k plienke, keďže v marci nastupujeme do škôlky...

sense
21. dec 2017

Deti mavaju tieto fazy alked suvelmi.niecim zaujate...urcitesa nevraciat k plienke

stevka710
autor
21. dec 2017

@sense dúfam ze to tak bude.... Ze keď sa to stane aj v škôlke, tak nebudú robiť z toho haloo

veronkam88
21. dec 2017

Moj bol odplienkovany asi 4 mesiace a zacal toto robit (tiez mal pred 2.rokom) a preslo to teraz ma 4 a obcas si tiez cvrkene lebo udajne nevedel ze chce cikat 😂 . Ale moze sa stat ked zacne chodit do skolky ze sa zacne na protest naschval pocikavat aj nas to na nas skusal mal 2 roky v auguste a v septembri isiel do skolky a po 2 dnoch sa zacal pocikavat a potom mojej mame povedal ze sa naschval pocikava aby tam nemusel chodit ze potom pojde do jej skolky 🙂. Ale ucitelky to beru v pohode v takom veku aspon u nas

stevka710
autor
21. dec 2017

@veronkam88 aha čiže skúšajú co sa da 😂😂😂hádam sa z toho rýchlo vyspi 😂😂

veronkam88
21. dec 2017

@stevka710 ano skúšajú 😂 nam pomohlo ked som mu pred vianocami povedala ze mu jezisko namiesto hraciek donesie plienky zrazu ani kvapka 😀

stevka710
autor
21. dec 2017

@veronkam88 no aj tak sa dá 😉😁nevadí oni z toho vyrastú 😉😂😂😂

katusikkk
21. dec 2017

Ste odplienkovany a mate plienku len na noc.To ako aj ty??😵

bocianka123
21. dec 2017

@katusikkk zobrala si mi to z "prstov" či "klávesnice" 😀 ... tiež ma to udivuje...

@stevka710 netlač na pílu, všetko sa utrasie. do škôlky nastúpi až v marci a ty už teraz robíš paniku? načo? aj v škôlke sa pociká, stáva sa to, hlavne na začiatku...

katusikkk
21. dec 2017

@bocianka123
Toto normalne neznasam a nechapem.Ako ved napisem moj 3 rocny syn je odplienkovany a nie ze sme.brrrr.Chlpy mi stoja.
Matko zem 🙏

A zdielam tvoj nazor.Dieta rychlo napreduje a do marca je daleko.

marcelkaemmka
21. dec 2017

@katusikkk
Haha ha presne totooooooo sme sa vadili vcera s mojim muzom volala som s kamoskov a pytam sa jej "a vy co uz chodite po svojich????" tak ma sprdol moj muz ze co som to chytila za primitivne vyjadrovanie ze mi zakaze chodit na verejne ihriska a do detskych centier 🙂 lebo fakt mne samej sa to nepaci a uz som si tak na to zvykla ze to zacinam pouzivat

marcelkaemmka
21. dec 2017

Ahoj nas mal v auguste 2roky ked sa odnaucil od plienok celkom bez problemov a zrazu asi za mesiac zacal cikat a stupnovalo sa to potom prestalo zas vsetko ok. Teraz je uz 6 mesiacov od vtedy a ma za sebou 3 taketo nepochopitelne obdobia

enuliek
21. dec 2017

aj nas ai cvrkne..tetaz uz nie ma 5r ale bezne sa stavalo..vraj chlapci to maju inak a nevedia tak zadrzat ako baby.Teraz uz vydrzi alebo ide sam,ale stale nosim nahradne slipky..clovek nikdy nevie.A obcas sa stala v noci aj nehoda ked tvrdo spal.Hlavne to netreba extremne riesit ze je to zle..V 2rokoch sme este mali plienky napriklad a potom zo dna na den nic.

ivuska09
21. dec 2017

nas ma 3 roky, je uz v skole a sem tam sa mu tiez stane, ze si cvrkne. Aj v skolke. A co? Nikto z toho tam haloo nerobi, ani mi doma. On sam povie, ze si cvrkol pripadne, sa pyta na zachodik a ma cvrknute. Z toho vyrastie.

katusikkk
21. dec 2017

@marcelkaemmka
Tak tvoj muz ma pravdu.Je to proste dementne.Niektore matky tak trosku osprosteju.Ako sorry,ale toto nie 😂😂😂🔫

stevka710
autor
21. dec 2017

@katusikkk hej aj ja.... Ak máš chuť výryvat rob to niekam inam.... Je to moje prvé dieťa tak preto.... Nie každý je dokonalý.... Asi toľko k tomu....

terez26
21. dec 2017

Presne teraz toto riesime;) maly bude mat vo febr. 2 rocky...zacal sa sam pytat od 21.mesiaca a teraz toto zacal, ze si crvrkne ale sa nepyta,polozim na nocnik a docika to...tak uvidime co bude dalej;)

stevka710
autor
21. dec 2017

@terez26 ďakujem, som rada ze nie som jediná ktorá to rieši, 😉

katusikkk
21. dec 2017

@stevka710
A ked budes mat druhe,tak budes onikat?Ved prave preto,ze je to prve,tak by si mala byt este ok.
Ja nerypem,len proste nechapem .🤔

stevka710
autor
21. dec 2017

@katusikkk hej presne tak, no ja si myslím ze som ok, ja tiež mnohým veciam nechápem, ale keď nemám k tomu co povedať, tak nepíšem len zato aby bolo 😉

bosoriak
21. dec 2017

@stevka710 Taketo "vracanie" sa vo vyvoji je uplne normalne, ono to prejde. Najma z toho netreba pre dieta robit ziadne sceny, pocikane? Nabuduce povedz skor, aby si nemal mokre slipy. Hotovo, koniec afery. Cim viac pozornosti, tym horsie 🙂

katusikkk
21. dec 2017

@stevka710

Ono fakt kto takto debilne nerozprava,tak to musi precitat aj 5 x,aby pochopil kto vlastne plienkuje.
Pozri maly ked uvidi,ze maminka nebude mat plienku na noc,nebude ju potrebovat ani on.Takto som to pochopila.
A napisala som,ze maly z toho rychlo vyrastie.Cez Vianoce bude zamestnany stromcekom a darcekami.Na nehody nebude cas.😝

mily7
21. dec 2017

@stevka710 mam syna aj dcéru aj skúsenosti s deťmi v škôlke. Dcéra bola v 2 r odplirnkovana. To znamená bez plienky deň aj noc. Odvtedy do 9 mesiacov,10tich bez problémov, bez pocikavania bola a potom sa začala pocikavat, ucvrkavat. Bolo to len obdobie vývinu, keď jej pozornosť zaujali úplne iné veci než chodenie na záchod. Proste nemala čas. Rozbor moču bol ôk všetko negatívne. Ešte sa stalo, ze sa pocikavala l e n v škôlke a len tam pri spaní, ked bola totálne vyčerpana zo začiatku. Rýchlo to prešlo. Takze áno je to vývinom, pozornostou sústredenou na vnímanie veľa iných veci. K plienke sa určite ne vracať, len chváliť keď všetko v poriadku.

stevka710
autor
21. dec 2017

@mily7 ďakujem pekne 😉

ranavika
21. dec 2017

A môj malý mal 2 rocky+mesiac ani za svet na zachodik,aj stále hovoríme, vysvetľujeme,učíme, on nič nepýta sa ,neuteka ku zachodik,len slovíčka povie, ale všetko nám rozumie, všetko vie, kde má,dúfam, že v lete odplienkujeme.....

mily7
21. dec 2017

@ranavika a co ze ma dva roky a dva mesiace? Akurát mama stresuje, aj to zbytočne. Véd môže začať aj o mesiac už cikat do záchoda, nočníka. Aj o pár mesiacov. Mam dve deti a obe sa odplienkovali v inom veku. Mali sme papierové plienky. Naši nám pred 30 rokmi dávali látkové, naháňali na nočník v lete lebo sa muselo a brat sa aj tak sám v jeseni rozhodol, že až vtedy je ten správny cas😉 neboj. Tak ako sa deti naučili chodiť, rozprávat, tak sa aj odplirnkuju.

ranavika
22. dec 2017

@mily7☺jasne že nestresujeme, každé dieťa je iné,tiež si myslím, že tak ako sa naučili chodiť že aj to raz príde.........