Chce vždy to čo ešte nemože. Ako to riešite?

nikush4
9. júl 2010

ahoj maminy...chcem sa podelit o skusenosti a zazitky s detickami ktore su este male.. a prve kroky a lezenie atd. maju este pred sebou...

s nasou malou sme mali vzdy ten problem.. ze ako nahle som ju raz posadila na kolena.. ked uz vedela udrzat hlavicku atd.. odvtedy mi odmietala razne lezat... revala hadzala sa (a to mala len 4 mesiace!!!) tak som ju musela mat na kolenach a musela sediet.. ked zistila ze dokazala 5 sekund sediet sama.. od tej chvilu..uz odmietala vobec sediet na kolenach a toboz nie lezat.. tiez robila strasny cirkus.. lenze este nemoze lebo este ma slaby chrbatik a nevie sa este sama posadit.. no ked ju necham len tak.. tak mi place az dobre ze sa nezadusi... 😠

ako by to nestacilo..zacala sa stavat na nohy (hoci sa nevie este ani posadit )..to je tak posledny tyzden.. a teraz uz nechce ani sediet.. ale najradsej by sa furt vystierala na tie nohy co pravdaze este nemoze.. ked jej to nedovolim.. strasne place znova... mate aj vy taketo zazitky? ako to riesite?

strapco13
9. júl 2010

jasne...lebo detsky mozog uz viue, ze to by slo, len telo to este nezvlada..a potom su nervy
vies co sa naplakal nas, ked chcel ist dopredu za hrackou a miesto toho sa od nej vzdaloval, lebo cuval 😀 😀
a zakazane ovocie najviac chuti..deti maju 6 zmysel na to co nemozu..kabliky, zastricky,ovladac, mobil, kluce, psie granule /mame psa/...ja neviem od kial voe,. ze to su tie naj hracky 😀 😀 😀
doma nic nestiham skoro, lebo ho len odtahujem od vsetkeho mozneho, chce sa postavit, ale sadnut si zo stoja este nevie, cize ho chytam v padoch...este nam idu zubky...cize som od rana nebola na WC, nevyspata...ale dnes este nemame modrinu 😉 ..cize zatial uspech

nikush4
autor
9. júl 2010

no toto ma este len caka.. tak sa mam na co tesit 🙂 len keby take vybuchy zlosti nemala... som netusila ze polrocne dieta sa vie tak zlostit hadzat a kricat.. som cakala ze to pride tak ked bude mat rok..ale nie teraz 😅 ale tie ovladace mobili a salky s kavou a pod.. tiez uz u nas funguju... svoje hracky ju teda vobec nezaujimaju..chce vzdy to co je na stole

weiya
9. júl 2010

tak tato tema presne sedi na moju dcerku...

nikush4
autor
9. júl 2010

hmm.. no ta moja.. este mala aj strasny problem skocikom.. do kocika sme ju dostali..az teraz ked zacala sediet :D dovtedy... sa az zajakavala tak revala....tak sme ani na prechadzyk nemohli chodit 😀

nikush
9. júl 2010

myslim si, ze je to normalne. deti si neuvedomuju nasledky, oni len vidia, ze to moze byt inak a skusaju...ved to ese v zivote nerobili...moj ma uz 2 modriny odkedy sa zacal stverat na nohy. a co mu teraz budem branit? a myslim si, ze ak dieta aj vo veku 6mesiacov ssa postavi, nema natolko silne nozky, aby sa udrzalo dlho...hoc ten moj dudnak za kazdu cenu stal 😀

nikush4
autor
9. júl 2010

nikush samozrejme ... len su veci ktore by este robit nemala. a neviem ako jej to mam "nedovolit"... ked si to vsetko vykrici... 😕

maryanna
9. júl 2010

@nikush4 nechať ju raz dvakrát , sa vyplače a možno pochopí že nemá...veď keď už ťa teraz ovláda že kričí a ty povolíš tak čo bude keď už bude vedieť rozprávať a chodiť?? ty si matka a ako ty nastolíš latku taká bude, ale už je zrejme neskoro, už len treba vydržať to obdobie...
ono na to treba myslieť zo začiatku teraz už je neskoro ju to odúčať....preto ja môjho nedávam sedieť len niekedy ho potiahnem za rúčky a posedí pár sekúnd, proste keď to raz nemá tak to sním robiť nebudem lebo viem že deti sú vybité....potom si už neporadím....
a kočiar u nás niečo podobné, už sa v ňom nudí takže vystrája, ešteže máme nosič....

nikush4
autor
10. júl 2010

ja som an to myslela od zaciatku a od zaciatku som to skusala.. nechala som ju...velmi vela krat... lenze jej stacia necele dve minuty na to aby uplne ofialovela.. spotila sa a zacala sa dusit... ..tak sa vie hned rozrevat.. to ju predsa nemozem nechat.. ked sa mi zacne drhnut... 😖

zuza.m
10. júl 2010

nikush4 nenechavla by som ju revat skor by som ju motivovala na to lezenie a štvornoškovanie.ked už bude ovladat toto bude ti lepšie.lebo sa zabavi tym že sa bude niekde štverhat.aj ked budeš musiet mat oči na stopke.moj maly byval taky že len na nohach by stal.tiež nechcel byt nikde len tak položeny.ale nechcel ani sediet.on len na brucho a davaj preč .tak že som ho davala vela dole na zem na deku a kopu hračiek chvilu kukal potom spustil rev ,rychlo som pribehla ale pozor nebrala na ruky dala čajik,dudlik,hračku a zase odbehla a stale dokola pokial sa zabavit dal.ked už bol unudeny tak sa som ho zobrala a skušala neskor.a tieto minuty čo sa hral sam sa postupne predlžovali.

imarikai
10. júl 2010

@nikush4 a možno bude taká šikovná ako mojej kamošky v osmom mesiaci už chodila sama aj ked padla na zadok zdvihla sa a cupitala dalej som myslela že zle vidím 🙂

nikush
10. júl 2010

taktiez poznam deti, co uz v 8mesiaci zacali chodit...
ak nechces aby robila nejkake veci, ktore su na nu priskoro, tak ju musis motivavat niecim inym, ako to tu uz niekto napisal. nic ine ti neostava.
do mna teraz hucia poniektori, ze ho nosim na rukach a podobne veci, ze ho rozmaznam, dokonca z mojho svokra vyslo, ked mal maly 5meiscov, ze som si ho naucila na ruky 😠 ...no do 1roka dieta nie je mozne rozmaznat, ono to nedokaze. fanty to ano, skusat trpezlivost, to ano, ale nie rozmaznat...po prvom roku to uz ano 😀 ...snad odolam, lebo si inac ublizim 😀

nikush4
autor
14. júl 2010

dakujem za rady..skusam ju motivovat na lozenie na otacanie.. a tiez ju casto cez den pokladam na deku na chrbatik aj na brusko..ale ked ona nechce ani lozit ani sa otacat.. prekladam pred nu hracky...volam ju... no kadeco som uz vyskusala..a ona aj ked tu hracku chce..tak sa nesnazi za nou pohnut... radsej nervaci a potom sa rovno rozplace :( a po piatich minutach co sama takto lezi.. uz zasa hysak.. ach jaj :( nejako sa k tomu nema... mozno za to ze nerada byva na brusku...

zuza.m
14. júl 2010

nikush4
jasne že nervači ma 6mes take babetka sa akurat tak učia otačat z bruška na chrbatik a opačne..ešte je mala na to aby lozila .a tak sa jej ani nečuduj že nervači... 😅
počuj moj maly bol taky že on nemohol byt ani pod hrazdičkou.hned dostal nervy že ta hračka proste vysela a nemohol ju strčit ani do pusy...a tak tiež nervičky ked sa nedostal tam kam mal..ale je to super ked budeš vidiet prve pokroky.ked sa začne otačat tak uvidiš že ju to bude bavit.a najde sposobi ako sa napriklad pretočit tak aby na miesto hlavy mala nohy...
teras ju uč pretačat ked že nevie.ja osm som ho učila tak že som ho dala na preloženy paplon na tu hranu stym že bol tak z kopca a išlo to skoro samo.potom som paplon nadvihla a sa pretočil.neskor pomocou hračiek som ho smerovala a podarilo sa to aj samemu...neskor už bez paplona..alebo jej pretačaj nožičky ona pojde aj s teličkom....davala som ho aj do postielky tam pozeral kolotoč to ho clekom bavilo ešte viac ako hrazdička..a hračky som mu poukladala za hlavičku hore a on s aza nimi otačlal s hlavičkou tak sa vykrucal..ale tak tiež si nemylsi že by niekde vydržal viac ako 5min...do teras stym ma problem.jednoducho niektore deti su proste take...

jana776
15. júl 2010

@nikush4 ahoj, pozeram ze mame rovnako stare a podobne deti 🙂 . Moja sa tiez nesnazi za hrackou pohnut aj ked ju chce, vzdy sa iba vynervaci ze ju nedosiahne a musim podat hracku alebo malicku zobrat na ruky. A celkovo na brusku este stale velmi nechce byt a nechce sa ani otacat aj ked to vie. Mne to pride ze na brusku zatial proste nema co robit, viacej vidi ked je na rukach. Ale podla mna to uz pride coskoro, uvidis, o mesiac sa uz urcite budu pokusat sa natahovat a posuvat. A tych par tyzdnov uz vydrzime 😀

bibione
15. júl 2010

@nikush ja by som povedala,ze sa da dieta aj take male rozmaznat...z vlastnej skusenosti...moj maly je neuveritelne vychcany,moja mama ho vzdy kolise na rukach,hoci nieje zrovna najlahsi,inak nezaspi ani za svet a ja som zase za skor " vojensku vychovu" a pokial nemusim,takto neuspavam...do 5mes spinkal sam bez problemov,teraz uz som zufala co mrnci,reve a vyslovene sa pyta na ruky 😠

no a ktym 8mes co chodia,sa zrejme prida aj moj maly. 😀 dokaze stat v postielke aj cely den,aj ked je unaveny ako pes,ale nepusti sa a nepusti sa 😀 v 4mes sa pretacal aj tam aj tam,plazenie preskocil,hned na styri.v 5mes sa sam posadil,nenutila som ho,a v 6mes a 2tt sa sam postavil...jasne,ze sa este musi niecoho drzat,ale to je take drzanie,ze jemu staci jeden prst a proste si ide 😝

nikush4
autor
15. júl 2010

zuza.m myslim ze som asi aj zle napisala... 😅 mala sa vie pretacat uz niekolko krat to urobila uplne sama bez problemov.. perfektne..jej toslo..akurat ze to uplne odmieta robit ... nechce a nechce a presne ako hovori jana776 ona sa nechce dostat k hracke ale chce hracku rovno do ruky (aspon ja mam z nej taky pocit)...vobec ju to nebavi ako keby, ale tak snad ju to raz bavit zacne 🙂 a hrazda?? tu uz len ked vidi tak strasne nervaci.. ona uz ako vidi ze ju idem pod nu dat..tak zacne strasne kricat..uplne ju nenavidi .. 😀 a naposledy s nou tak hadzala od zlosti ze si ju nohami odkopala az cez hlavu jej preletela.. nechapem ako to dokazala 😲

jana776 no tak dufam ze uz coskoro s abudeme na ne pozerat ako sa krasne snazia k niecomu dostat.. 🙂 no a s tym nervacenim to uplne poznam.. a najviac sa smejem.. na tom.. ako vidi hracku chce ju.. ale jedine co spravi je ze sa na mna pozera a zacne kricat..astale na mna pozera stylom "mama podaj mi toooo!!"... taka je zlata :D

bibione
19. júl 2010

@nikush4 co tak jej nedat hracku,nech sa snazi holka 😉 ked chche,nech si preto dojde,aby ti uplne nezlenivela 😵