Čajík pre trojtýždňové bábätko

andulka126
26. júl 2017

Ahojte, chcem sa spýtať môj malý je na UM začala som mu dávať fenyklovy čajík, len ho začalo zapekať, kľudne mi vypije za celý deň aj 50ml, koľko ste dávali čajíku vy?

tabakmirka
26. júl 2017

Noo ono to je ťažko povedať. Malo by sa dávať toľko, koľko dieťatko chce. Len niekedy im to proste tak chutí, že sa ho ako keby nevedeli nabažiť a potom ich môže aj bolieť bruško. No podľa mňa tých 50ml je ok.

pininka
26. júl 2017

Ja som tiez davala synom od narodenia a boli v pojode,vypili viac,teraz som dcerke skusila a tiez jej nerobi dobre. Ale ona je vylucne kojena. Davam jej preto len vodu. Ak chces skus dat do hrnca tri zrnka rasce, prevar to s vodou a daj pit. To davala nam moja mama.

janickacrazy
26. júl 2017

Mne dr. vravela, že čajíky sa takým malým nemajú dávať vobec ani voda, pokiaľ nie je vyslovene horúco. Dávala som len vodu.

sisaka
26. júl 2017

Moje deti ako bábätka čaje nepili, pri horúčavách treba podávať po lyžičkách vodu, nič iné

nicol_ka55
26. júl 2017

Tak co ja viem, tak sa takymto malickym detom cajiky nedavaju vobec tak to mozno moze byt aj tym ale ked mu chuti tak mu davaj ale fakt len trochu a uvidis ci sa to zlepsi a pokial nie tak mu ho nedavaj vobec. Ale keby ti mam pravdu povedat, tak ja by som mu ho nedavala asi vobec 🙂

nyusika
26. júl 2017

@janickacrazy
ale toto plati pre kojene babatka, babatka na UM mozu pit vodu

ericka_l
27. júl 2017

My sme tiež dávali čajík dosť skoro a doktorka povedal, že to ani tak nevadí ale treba hlavne dávať pozor na toto, keď vidíš, že ho z toho zapeká tak trošku pauzu a dávať ho menej a treba odsledovať koľko znesie v pohode a koľko mu už nerobí dobre 🙂

janickacrazy
27. júl 2017

@nyusika Mne dr. vravela, že ani nekojené deti nemusia piť vodu, lebo jej majú dosť v UM a čaj sa už vobec vraj neodporúča tak ako to bolo kedysi. Vodu vraj len ked je úplne horko po troške stačí, inak nie. No možno iná dr. má iný názor, je to rozne.

kolyzu
28. júl 2017

@andulka126 a nemyslite ze ho zapeka skor z mliecka? nam sa toto skor stalo... nemyslim ze by to bola reakcia na feniklovy caj ktorý podporuje travenie, ale ak myslite tak skuste odvar s rasce, alebo odvar s troch sušených sliviek ten je perfektný ja som to davala na striedačku s vodou prave kvoli tomu ze UM ho zapekalo.... a dieta ma pit tolko kolko same uzna za vhodne ked to striedate tak je jasne ze nepije len s chuti ( voda predsa nie je sladka a ani ten zvysok) moj pil od narodenia strasne vela a doteraz dodrziava doslova ukazkovy pitny rezim aj 2,5 l na den a je v poriadku chorý nebyva lebo sa to doslova vyplaví vsetko.... preto nesuhlasim ak niekto nedava vodu ani nic potom nevedia deti naucit pit neskor... stale hovorim nech skusia nepit a dat si mlieko 🙂

nika28389
18. jan 2020

@pininka do hrnca? Na koľko deci vody koľko zrniek prosím?

jeliz59
18. jan 2020

Nám. Moja dr povedala takéto malé deti najlepsie čistá voda...fenilkovy povedala vyslovene nie...pretože z neho naduva,nafukuje a sú tráviace problémy kolíky a. Tak...pokiaľ má babetko správny chod travenia,teda prdiky tento čaj netreba....

andulka126
autor
19. jan 2020

@jeliz59 jaaaaj z mojho uz 3tyzdnoveho babatka je uz 2,5 rocny chlapec😀ale nic sa mu nestalo pil ho a chutil🤗