Bude chcieť byť 15 mesačné dieťa v zime ešte v kočiari?

mudreocko
27. okt 2017

Ahojte mamicky. Mam dilemu a vobec si nepamatam ako to bolo pred 7mi rokmi s mojim synom.
Dcerka mala 7.okt rok, cize v zime bude mat cca 15 mesiacov. No teraz zacala pekne chodit a ked s nou idem von s kociarom tak v nom vydrzi 10 minut a uz place ze chce ist chodit. Tak tlacim kociar a chodi sama a casto ju teraz zaujumaju gastany a listy na zemi a vkuse je na kolenach takze ju dviham stale a mam s krizami problem dlhodoby.

Takze neviem co budem robit v zime, ked bude chodit este lepsie, este rychlejsie...ci brat vobec kociar potom von...

A tiez ci ju v zime dat do kociara len v pancuskach do fusaku alebo bez fusaku a normalne oteplovacky a topanky keby chcela na zem chodit.
Lebo ked jej dam len fusak bez topanok tak bude mi asi hrozne plakat a nebude moct ist na zem bez topanok.

Mozno sa to zda ako malickost..ale fakt naf tym uvazujem ako sa do fusaku oblieka a obuva...hmm.

Dakujem za rady a typy 😉

natalushka
27. okt 2017

Ahoj..no moj maly malbsice rok v auguste,ale tak to je cca rovnako.mtiez tu prvu zimu co chodil to bolo take o hubu😅ked som vedela,ze dieme len von,tak siel proste paso..od mala chodil vela a daleko..a ked som proste potrebovala aby bol v kociku,tak bol v nom..ale teda bol viac bez kocika ako v nom..ked sme sli v kociku..obleceny bol normalka pancuchy,nohavice,triko,mikca, bunda,na nohach hrube ponozky..topanky som mala zbalene v kosiku..obula,pobehal,do kocika vyzula a dala hrube ponozky a do fusaku..ale spravila som to tak len par krat..potom jednoducho musel vydrzat,ked bol v kociku..mala som pevnejsiu volu ako on😝ale ku koncu zimy viacsme chodili von bez kocika ako s nim..a od jari vlastne kocik len stal v garazi..

zuzubb007
27. okt 2017

Záleží od dieťatka moja má 14 mesiacov a kočík som nemala asi 3 mesiace jej sa v ňom nepáči, tak chodíme v trojkolke ta je top, uvažujem, že už aj predám kočík načo nám je 😉. Odkedy chodí tak furt vonku behá a keď nevládze oddýchne 10 minut v trojkolke a ide znova, takže v zime ak bude sneh sánky a ide sa, ak nebude trojkolka to isti👏

barbie1981
27. okt 2017

Ahoj nasa mala v 14 mesiacoch ako zacala chodit kociar uplne odmietala, tak v zime sme chodili peso alebo v sankach.

kpt
27. okt 2017

moja dcera ani moj syn od roka a troch mesiacov nechceli, ale aj tak som mavala pri sebe nosic, keby uz nemohli. ale teraz syn, skoro 3-rocny, zavidi vsetkym babatkam a najradsej by sa im tam nanominoval...smola, kocik uz od toho roka a stvrt nemame

liz_lemon
27. okt 2017

moje deti do 3 rokov v pohode

siska53
27. okt 2017

@mudreocko
U nas takto- maly mal v zime cca 21.-23m., v kociku uz nechel ale byt velmi a v tych 14.m.,co bolo skor leto,tiez nie,pacilo sa mu chodit.
Ale ja som kocik braval uz len kvoli tomu,ze on v 20.m. Zacal vzdorovat a ja tehotna,dakedy som ho do kocika dat musela. Presnejsie bola to bugina,cize tam.fusak nehrozil a zislo sa to aj na nakup.

Dcera este nevedela chodit v 14.m. Ale v zime uz ano (mam 2r.rozdiel), tal sme.brali aj sportiak (ale.ten.sa.mi zle tlacil,co uz). Tym,ze bola malo zdatny chodec, tak mala sice oteplovacky a topanky,ale aj fusak bol,kedze je zimomrivejsi typ a ani dlho chodit nevydrzala. Ona ked si uz zvykla na kocik,tak zas bola vozena do 3,5r.,szmozrejme,coraz menej a uz len v bugine a len vtedy,ked sme.sa ponahlali a jej tempom by sme to nestihli.

euka210
27. okt 2017

no ked uz teraz nechce byt v kociku, lepsie to nebude. Moj bude mat 2r v zime a este sa v pohodke vozi. Do kocika fusak len na dlhsie prechadzky. KEd bude mat oteplovaky, tak urcite fusak netreba. Ked bude sneh, tak budu predsa sanky 🙂

asia83
28. okt 2017

Fusak je už podľa mňa zbytočný. Stačí overal teplý, čižmičky, zabaliť do deky, aby iba čižmy trčali. Dieťaťu treba aj zima, nech sa posilňuje imunita. Naša tiež mala momenty, kedy von z kočíka, ale potom už nechcela do kočíka a domov sme nevedeli dôjsť. Tak som jej vysvetlila, že z kočíka nemôže, pochopila a sme naďalej celú prechádzku (2-2,5 h) v kočíku. Keď prídeme domov, vyberiem ju a behá po dvore. To má už 1 rok a 7 mesiacov. Tak uvidíme, ako bude ďalej. Každopádne, deti majú poslúchať rodičov, nie rodičia deti. 😉

zabina27
28. okt 2017

Mala som len spodnu časť fusaku, čiže pod chrbtom a na sedenie, aby bolo teplo odspodu, inak normálne oblečený v overaly alebo bunda a oteplovaky, aj teraz to tak spravím

nanervy_2
28. okt 2017

Sú také fusaky, co sú ako deky, rešpektovať zavinovačky. Dáš tam dieťa a zabalis.
Tiež 85% času tlačím kočík prázdny, ale mám v ňom veci, prípadne nákup a keď sa velkač unaví, tak doň ochotne vlezie.

mudreocko
autor
29. okt 2017

@zuzubb007 mozete ppslat fotku o aku trojkolku ide? 🙂 dakujem

monka338
29. okt 2017

Noo...je teraz v procese objavovania)) samozrejme,že chce všetko chytiť, poobzerať a pod. ..mam dieťa v tom istom veku a neviem si predstaviť s ním ísť von bez kocika i keď ho sem.tam vytiahnem a nechám pobehat. Ešte je maličké na to aby som s ním prešla pešo nejakú veľku vzdialenosť,ešte to nevládze i keď nám sa to zdá,že ano. Urcite si vezmi kočík i keď ho budeš tlačiť prázdny a hlavne v zime..nevies aký bude terén.

jasminet
29. okt 2017

a co tak dat oteplovaky, topanky a tak dat do fusaku? ten pripadne nechat otvoreny keby jej nahodou bolo velmi teplo? my sme tak normalne chodili. nikdy som dieta v zime nedala do fusaku iba v pancuchach a bez topanok - to mi hlava neberie... vzdy boli obleceni podla toho kam sme sa vybrali - bud rifle a cizmy a fusak ked sme sli do obchodu, alebo overal/oteplovaky a cizmy a fusak ak sme sa presuvali na vzdialene ihrisko...

monka338
29. okt 2017

A určite v zime dieťa normálne obliecť do overalu,snehule alebo cizmicky a fusak a ked bola velka zima + deka. Urcite nie len v pancuskach!

mudreocko
autor
29. okt 2017

Na pzncusky urcite by som dala papucky hrube ako synovi som davala. Ale neviem si prefstavit dat topanky do fusaky? Ved by bol cely mokry a spinavy od topanok 😲

qwertxy
29. okt 2017

@mudreocko mne svokra vyrobila / usila detské navliecky na topánky, takže som potom preprala len tie a nie fusak... Ďalšia možnosť - existuje fusak ktorý sa dá v dolnej časti rozopnut a nohy trčia (nemám skúsenosť). Pod fusakom bol vždy normálne oblečený aby mohol ísť hocikedy von z kočiara, ak bolo treba fusak som trochu rozipla. My máme kočiar od roka (kedy už behal) hlavne na dlhé trasy, keď som potrebovala zobrať aj vodu, drobné jedlo, plienku a tak. Keď sme sli von na hodinu dve tak behal a ja za ním :-P

jasminet
29. okt 2017

@mudreocko tak topanky prezuj ked budes davat po chodeni do fusaku za tie papuce, ale isto nie len v pancuchach do fusaku. alebo si kup fusak s odklopnou spodnou castou. neviem si predstavit nechat lezat/spat napr. 2 hodky bez pohnutia vo fusaku dieta len tak nalahko

liligreg
29. okt 2017

Nás začala chodit minuly rok v lete, ešte nemal rok. Od roka mi kočík nechcel ani vidieť, do jari sme kočík brali všade so sebou, ale väčšinu chodil peši, celu zimu krásne popri kočíku. Ale potom prišiel zlom a na je bez kočíka ani krok, ide aj peši, aj Puky vezme a vozí sa, ale kočík chce, len by sa vyvážal 90% toho, čo sme vonku