Biorytmus 11 týždňového bábätka

kisub1985
11. máj 2012

Mam 11 tyzdnove babatko, ktore od pol desiatej spinka do siestej rana, je krmene z flasky. Chcela by som ju ale zacat ucit chodit skor spinkat, len to sa mi bude aj skor budit, lebo ju nemozem predsa nechat spat vyse devat hodin bez papania, na to je este mala. Mam ju teda zacat v noci budit a potom ulozit spat alebo ju mam nechat tak , ze budeme zaspavat o pol desiatej a budit sa o siestej . Dakujem

katy1979
11. máj 2012

@kisub1985 a preco ti toto vadi? este k tomu ked ti prespi celu noc. ja by som to neriesila ale skus jej dat este cas kym sa jej to poposuva. ci kazdy den ju ulozit o 10minut skor a uvidis.

simi251
11. máj 2012

@kisub1985 Ak ti prospieva tak ju urcite v noci na papanie nebud. Ak sa rozhodla ze bude spinkat celu noc tak jej to tak vyhovuje? Bud rada a uzivaj si pokojne noci. Este sa to moze zmenit A aj to zaspavanie vecer si mozno sama presunie na skorsiu hodinu. Ja by som to teraz na tvojom mieste vobec neriesila? Ved ti spinka krasne.

zuzanockamt
11. máj 2012

@kisub1985 vobec by som toto neriesila, pri tak malom dietati sa este neda budovat rezim ... ked tak spi, asi jej to vyhovuje ... moj syn maval rozne obdobia, pred rokom vstaval rano o 4-tej napr. ... kym bol maly chodieval spat aj o 23-tej, potom si to sam posunul na 20-tu ... a az teraz okolo roku apol sa mu vybudoval aky-taky rezim

kisub1985
autor
11. máj 2012

dakujem vam velmi pekne za rady, baby

hradnapani
11. máj 2012

@kisub1985 budit ju by bola snad ta najvacsia chyba! pokial prospieva, tak ju urcite nechaj tak. Spinka uplne krasne, je to sen mnohych matiek, mnohe sme sa ani po roku, resp, ani neskor nedopracovali k niecomu takemu 🙂
a nikde nie je napisane, ze o mesiac ci neskor sa jej rezim zmeni a budes spominat na to, ako ti krasne spala.
Ja inak velmi lutujem, ze som bola taka hlupa a v porodnici dala na "rady" sestriciek, ze mam syna budit na krmenie... keby som ja vedela, co si tym navarim...

hoogy
11. máj 2012

@kisub1985 ja by som ju nechala tak. lebo ju len popleties bude rada,ze ti v noci tak pekne spinka. v lete to neprijemne nebude kedze je dlho svetlo a este pod vecer nie v takom teple sa mozte ist prejst(aj so synom som tak chodila) ona si to postupne poposuva. 😉

ichbinich
11. máj 2012

@kisub1985:
Ked prospieva, tak ju nebud.
Moj maly chodil ako babo s nami spavat okolo polnoci... Predtym iba driemal tak hodinku. Aj ked som ho ukladala do kludu a ticha, na definitivny nocny spanok sa ukladal velmi neskoro. Potom sa sam posuval dopredu, nastavil sa okolo 6 mesiacov na asi 9. Teraz ma skoro 2,5 a zaspava medzi 8 az 9.
Inak nie je pravda, ze cim skor pojde spat, o to skor vstane... presne naopak. Cim neskor ide spat, o to skor vstane 🙄
A co sa tyka spanku, jedina konstanta je zmena 😀 Ono sa to casto meni, tak si uzivaj, ze ti takto pekne teraz spi.

hope80
5. aug 2012

@kisub1985 aj nasla som tvoj prispevok lebo mam rovnaky problem s malym...chcem sa opytat ci sa to casom zmenilo a kolko ti vypila malicka z flase predtym ako zaspala resp ako casto a kolko papala cez den...tiez papame z flase.
dakujem

mercymay
16. sep 2012

Ahojte, my mame cca 9 tyzdnov a nasa mala tiez zaspava striedavo, ale vacsinou je to po tej deviatej, desiatej a vydrzi spat do stvrtej piatej. Vtedy sa zobudi na krmenie, tak ju nakrmim a spi dalsiu hodinku, dve...kym sa definitivne prebere z nocneho rezimu. A som rada. 🙂

mb
16. sep 2012

@mercymay ahoj Ty malu kojis alebo jej davas flasu?Ja maleho kojim a budi sa aj trikrat za noc.Malokedy mi vydrzi dlhsie ako tri hodiny.To skor chce kazde dve hod.A kolko Ti mala vypije nevies nahodou?Moj bude mat teraz tiez 9 tyzdnov.A kolko vazi? 🙂

mercymay
19. sep 2012

@mb no my to kombinujeme kedze moje mliecko jej nestaci ale davam jej vacsinou cez cievku ked nekojim...dam jej davku pred spanim a potom ak sa nahodou raz zobudi o tretej alebo tak..tak jej dam cicik a potom sa zobudi az rano..ale dneska cuduj sa svete tahala az do siestej rana.. :D. A vazime cca 4500 g.