Biely povlak z vnútornej strany pier. Čo s tým?

cibulkas
13. dec 2009

Ahojky, prosim kto mi poradi? Mojej dcerke (rok a pol) sa urobil na vnutornej strane pier biely povlak, nebolavy. 😖 Nie su tam ani ziadne bodky (afty) ani ine prejavy nejakej choroby. Ale nechcela by som to podcenit. Treba s tym zajst k detskemu lekarovi? Alebo to nechat tak a pocakt kym to samo prejde? Dakujem pekne za radu 😀

petka80
13. dec 2009

A není to moučnivka (soor)? Bývá spíš u kojenců, ale třeba to je ono.
Na to se dává ta fialová vodička (genciánka). Dr. bych možná jen zavolala, třeba v úterý, pokud to do tý doby nezmizí.

sajmon113
13. dec 2009

A nemůže to být moučnivka? Neboli soor? Tu jsme měli taky, žádné afty jenom povlak, ale je to bolestivé. Dr. nám na to dala nějakou pilulku, která se dělila na osminky, ale pořád se nám to vracelo. Nakonec nám na to zabralo homeopatikum Borax 5CH.

cibulkas
autor
13. dec 2009

Ja jej asi zavolam a uvidim co mi povie. A tej moucnivke som pocula ale len u malinkych babatiek. Tak neviem. 😅 Nemali sme to ked boal mala. Ale nedavno jej vysli 2 stolicky naraz, nemoze to mat s tym suvis? dakujem vam

sajmon113
13. dec 2009

To nemají jenom miminka, náš prcek to měl v roce a taky nám rostly zuby. 😉

marosko08
13. dec 2009

Ahoj.myslim,ze to moze byt,,zabka,,mozno je to ta moucnivka,ako to volaju dievcence.aj nas maly to mal.ale nemali sme na to fialovu vodicku,ale neaky prasok,ktory som davala na dudlik a zmizlo to velmi rychlo.nemali sme ani fialove usta od tej vodicky.chod k lekarke,nenechaj si to tak.papa.kata

sajmon113
13. dec 2009

Jo jo moučnivka je žabka 🙂. Každopádně mě dr. říkala, že je to bolestivé, malý mi v té době i odmítal jídlo a ta fialová vodička je úplně na nic, ta více špiní než léčí, tu jsme zkoušeli taky, ale bez výsledku.

petka80
14. dec 2009

Nám ta fialka docela pomohla. Taky je dobrý vyházet dudlíky, pokud máte, a koupit radši nový, to samý kartáček na zuby, vysterilizovat pořádně lahvičky, hrníčky a tyhle věci.

editah222
16. dec 2009

Na moučnivku je super kombinace Pagavitu a boraxu 5CH. Nám to pomohlo hned.
Fialka (gencianka) je prý karcinogení a nemá se dětem dávat vůbec. Ale spusta doktoru ji pořáad doporučuje, já bych do toho nešla.

marosko08
17. dec 2009

Ahojte. sla som sa pozriet,co nam vlastne pomohlo na tu ,,zabku,,diflukan.je to miesany prasok.

sajmon113
17. dec 2009

Přesně jak píše petka80, taky jsme všechno pořád sterilizovali, ale jak jsme dala Borax, bylo po problému a už se to nevrátilo. 😉

michaelano15
14. aug 2016

@cibulkas čo to nakoniec bolo ak sa smiem opýtať a čo Vám pomohlo. Podľa toho ako to opisujete mame akurát to iste

adkarobko
9. feb 2017

Mozem poprosit co to presne bolo velmo to pomoze dakujem🙂