Bicyklovanie bez pomocných koliesok

xlucia
10. aug 2012

od kedy sa vase deti vedeli bicyklovat na normalnom bicykli bez pomocnych koliesok. myslim bicykel s pedalmi nie odrazadla.
kolko mali vtedy deti rokov a aky velky bicykel mali? kolko palcovy? 12 alebo uz velky?
dik

kimmie
10. aug 2012

Ja som synovi dala dolu bocne kolieska ked mal cez tri roky ale jemu sa to nepacilo, a tak som to skusila na dalsie leto, ked mal 4 roky a 1 mesiac a to uz pekne zvladol. Vlastne vtedy ich uz on chcel dat dolu. On mal svoj prvy bicyklik, 12 palcovy a pekne dociahol na zem.

maznacik007
10. aug 2012

3 roky a 2 mesiace bicyklovala bez pedalov velkost 14
na 4 te narodeniny sme jej kupili v AT velkost 19 a na tom jazdila v pohode a ked moc nedociahla....

syn mal teraz 4 roky a stale jazdi len na odrazadale first bike pekne udrzi rovnovahu.... bicykel mu zatial nedavam on ma dost kratke nohy a jednak aj na tom bicykloodrazadle jazdi ako blazon tak nechcem mu davat zatial bicykel...

kaja73
10. aug 2012

starsi syn od 2 r a 6m-na 12 kovom bicykli,mladsi 2r 7m na 16 kovom bicykli-ale musim byt pri nom ked sa chce pohnut a ked chce zastavit-dobre nedociahne na zem-ale mensi bicyk sme nechceli kupovat ,lebo ma odrazadlo 12 kove a to mu este vydrz aj rok.
Bicyk ho zatial moc nebavi,aj ked to uz zvladol.
Obaja synovia sa naucili bez pomocnych koliesok v priebehu 1-2 dni a to mladsi ani nevedel pedalikovat- dovtedy mal len to odrazdlo bicyklove.
Strasi zas jazdil na bicykli s pomocnymi od 19m.
Medzi synmi je 11 rocny rozdiel,preto starsi take odrazadlo nemal-neboli vtedy - a zas pre mladsieho sme uz nemali ten 12 kovy bicyk po starsom synovi -davno sme ho dakomu darovali-a teraz by sa aj zisiel. 😝

zumbadance
10. aug 2012

moji chalani maju 5 a 6 rokov a maju pomocne koleska nedavno sme kupili bycikel a malokedy ich berem s nimi von,lebo strazit deti aj bicykle 😖 sama je fuska..aj pocasie nam nepraje 🙄 sikovnych chlapcov mate.parada 😎

adulik23
10. aug 2012

tuto jar (mal 4 a 3/4 roka) sme mu kupili "16" bicykel, posadil sa a odisiel. 🙂
2 sezony predtym sa vozil na odrazadle, takze rovnovahu sa naucil udrzat na tom.
buduci rok urcite kupime "20" aj s prevodom, lebo na cyklovylete sa dost namaha, aby to na tych malych kolesach stihal.

barbora111
11. aug 2012

@xlucia moj syn ma 4 roky a ma bicykel 14 palcovy,ma doma este mensi ale nikdy na nom nechcel skusat pedalovat on ma radsej odrazadlo na tom mu to ide velmi dobre.a na tomto tiez moc rad nejazdi par krat na nom pojazdil vonku ale len s pomocnymi kolieskam,radsej ma to odrazadlo.

xlucia
autor
11. aug 2012

@zumbadance strazit deti aj bicykle? ved sedia na tych bicykloch, nie?

zumbadance
11. aug 2012

ked su v parku tak sa idu hojadat s kamosmi 😠 poradte ako si to zjednodusit 😎 😀
@xlucia

xlucia
autor
11. aug 2012

@zumbadance aha, uz rozumiem. tak kup jeden zamok a ked su v parku zamkni tie bicykle dokopy nech ich niekto neslohle.

zumbadance
11. aug 2012

@xlucia no vidis ze mne to vobec nenapadlo 😅 to ti je vynalez 😀 tak bez zamku bicikle nezoberem.dakujem 😎

juliagregor
11. aug 2012

starsi sa naucil bez pom, koleciek na 12ke v 4 rokoch, trvalo to cca 20 minut, velmi rad jazdi, este sme ho nechali pol roka na 12ke bez koliecok a na jar 4 a pol roka presiel na 16ku, minuly tyzden dostal 20ku, aj s prehadzovackou, brzdi na nom uz len rukou... asi pol hodinku trvalo kym si zvykol...
dvojcata maju 12ky, vcera sme skusali bez pomocnych koliecok, ale este im to nejde... jednemu by to aj slo ale sa velmi boji a druhy sa zasa vobec neboji ale mu to ani nejde...
uz maju nachystane aj 16ky bicykle, ael to sa najskor musia dobre naucit jazdit bez koleciek na 12kach...
bezne s nimi chodim, teda beham za nimi sama... 😀

stanushqa85
11. aug 2012

dcera ma5,5 a stale chce len s pomocnými 😒 , ona je taky bojko...ale tak snad ju to skoro prejde, ja si pamätám že som sa naučila okolo 6r bez pomocných..

nanip
12. aug 2012

Krátko pre štvrtými narodkami na 12-tkovom 🙂

almea
15. nov 2014

Mal presne 3 narodeniny, ked sme mu na odrazadlo namontovali pedale a odfrcal prec.