Bacil v moči. Máte niektorá s tým skúsenosť?

radeli
15. mar 2010

Ahoj

mam 6 mesacneho syna a teraz mu nasli v moci bacila. Nie bakteriu ale bacila.
Sedimentacia bola v poriadku ale kultivacia ukazala toto.
Mate niektora s tym skusenosti ?

ilijanka
15. mar 2010

ahoj, aj bacil je baktéria, záleží od toho aká. Má malý nejaké ťažkosti- teplotu, plače pri cikaní alebo často ciká?

radeli
autor
15. mar 2010

Ahoj

vobec nie, zda sa byt uplne v poriadku, vobec neviem o aky bacil ide.
Uz druhykrat sme robili odber a stale je tam.
Maly normalne papa , spi javi sa uplne v poriadku. Ked cika tak je pravda , ze si spravi pauzu a nevicika vsetko naraz, neviem ci to je takto u chlapcov normalne, ale aj ked pauzuje tak nie preto , ze by ho nieco bolelo.
Proste vycika trochu a potom zasa trochu, vsimam si to pred kupanim, je to mozno aj tym, ze mu je zima alebo teplo ...neviem.
Nemyslim, ze to suvisi s tym bacilom. Obavam sa aby nas lekarka neposielala na cievkovanie atd...preto sa pytam, co moze bacil v moci sposobovat a z coho asi moze byt.

miruska15
16. mar 2010

ahoj radeli.my mame to iste aspon myslim.nam zistili v moči bakteriu.mali sme antybiotyka a stale je tam ,tak nas Dr. poslala na nefrologiu spravili nam sono a všetko je v poriadku.Tam mi Dr. vysvetlila ak ma všetko ok ako krv,sedimentacia čo má tak teličko sa s tým vysporiada samo.Bude sa to iba sledovat,nosiť moč na kultyvaciu a čakať.Ešte mi vysvetlila že to može byt aj so zlej hygieny predkožky ukazala mi ako mu to mam čistit.Proste stiahnut ako sa da a umyt repikom ten biely povlak nemam sa bat.Tak umyvame a čakame dnes si mam volat o vysledok tak som zvedava inak ma to tiež trapilo ale nefrologička ma upokojila.

junovka
16. mar 2010

radeli, a nemoze to byt E.coli?Moja dcerka to mala, taktiez nemala ziadne problemy.My sme to totiiz chytili ked mala Salmonelu.Nemohlo sa stat, zeby si pri utierani pohl.ustrojenstva svojej dcerky nepatrne zaviedla kusocek stolice? 😕

junovka
16. mar 2010

prepac, prehliadla som, ze mas synceka 😅

radeli
autor
16. mar 2010

no neviem presne o aky bacil ide, no mame este raz zobrat moc a ked opat bude bacil tak ideme na nefrologiu.
zajtra sa pokusim poriadne poumyvat predkozku a uvidim
ked odoberate moc, pouzivate tie sterilne vrecka z lekarne, ktore su nato urcene ?
uz si myslim, ci to nema z nich.

junovka
16. mar 2010

radeli, priamo musi ti namocit do vrecuska, ale najlepsie je pred odberom do tohto sacka , vyumyvat genitalie.

miruska15
17. mar 2010

radeli už je asi neskoro to pisat ale najlepšie je odobrat do sterilnej skumavky pred tym ho riadne vyumyvat a čakat. my mame konečne moč už dobrý

ilijanka
17. mar 2010

radeli, to môže byť aj náhodný nález, treba počkať na kontrolný odber a potom sa uvidí, hlavne kľud 😉