Aký by mal byť pitný režim ročného bábätka?

zuzja
21. jún 2011

ahojky 🙂 rada by som sa dozvedela, ze co davate pit svojim babatkam 🙂 moja mala ma 13 mesiacov a pije cajiky a ovocne stavy zriedene s vodou , len by ma zaujimalo, ze kolko toho tak vypiju vase zlaticka 😕

cicimon
21. jún 2011

moja kojena pije len cistu vodu a vypije cca 3dcl,,,, ani caje ani dzusy nepije

ludkazh
22. jún 2011

malá má 15 mesiacov a za celý den vypije 900ml cajiku 🙂

jeanettka
22. jún 2011

ahojte no podla vasich odpovedi maly vypije uplne malinko, o zopar dni ma 14mesiacov, vypije asi 100ml dojc. vody pocas dna a 600ml mliecka, skusala som mu daj aj stavy nechutia mu, potom skusam ci vypije viacej ked pije z pohara alebo hrnceka, stale zostaneme pri rovnakom mnozstve tekutin, ani o kvapku nevypije viac

annaopialova
22. jún 2011

nemusis to riesit ked ma chut tak bude pit ked nie tak nepije kazde babatko je ine aj ked ti menej pije dvolezite je ze pije ahoj

sisaha
22. jún 2011

ani moja dcera nie je cajikova a vodova. Vypije iba vodu a aj to tak 2 dcl za den. Kedze jej ale chuti mlieko, tak ho vypije viac ako inokedy. Ak moci dost cast a moč nezapácha, tak to nerieš. Tiež som sa tým trápila, až ma doktorka uzemnila, že ak dieťa potrebuje, tak si vypýta..

ikke
22. jún 2011

pokial ma dostatok pocikanych plienok (v tomto veku tak 3-4 za den uplne stacia) a nema suchu pokozku ci pachnuci moc, je uplne zbytocne riesit, ci vypije 100ml alebo 1 liter. vypije tolko, kolko potrebuje 😉
moj v tom veku pil naozal iba asi 120ml, plus 400ml mlieka za den a nevyzera, ze by nejako stradal. aj teraz, ked vobec nechce pit mlieko, vypije asi 300-400ml vody alebo dzusu za den a to je cely jeho prijem tekutin (plus este co ma z ovocia a jogurtu; polievky takmer nerobim). pokial dieta nema ine problemy, netreba ho prelievat cajom len preto, aby sme splnili tabulky (a zatazovali mu oblicky...)

dadis
22. jún 2011

prelievat litrom caju denne je zbytocne...ak dieta nema pachnuci zlty moc...nie je sklesle...same si vypyta...a pozor na dzusiky a sladke cajiky...uz za rok moze mat kazy na zubkoch....na pitie pocas dna iba NESLADENE napoje...voda alebo nesladeny caj (k jedlu, obcas na rychle vypitie, nie pocuckavanie...mozes dat aj dzusik, sladky cajik...)..

adriana8
22. jún 2011

presne je to o tom ake babetko je...kazde je ne....moja mala ma 22 mesiacov a okrem toho ze vypije 280ml mlieka vecer, vypije cez den hádam aj dva litre tekutin...ale zistila som že ked jej dám len cistu vodu napije sa len vtedy ked je smedná a ked jej urobim dzus riedeny s vodou alebo cajik alebo staci ze to ma inu chut ako voda tak sa stale zalieva...zalievanie je dobre v tom ze tak sme sa naucili chodit na šerblik....kedže cikala kazdu chvilu tak si zvykla na šerblik....🙂