Akú najbizarnejšiu radu ste dostali ohľadom výchovy/starostlivosti o dieťa?

3. jún 2024

Akú najbizarnejšiu radu ste dostali ohľadom výchovy/starostlivosti o dieťa?
Mňa dostalo, keď mi stará mama povedala aby som zbila po zadku svoje dvojročné dieťa za to, lebo nechcelo (nebolo pripravené) chodiť na nočník. 🤷🏽‍♀️
Dajte aj vy svoje nevyžiadané bizarné “rady”.

larena
3. jún 2024

Nie uplne rada ale utkvelo mi v pamäti keď sme boli s 5 mesačnou na dovolenke a v stojacom lietadle ktoré meškalo a bolo v nom asi 40 stupnov (nešla vtedy klíma) malá plakala a teta vedľa ma poklepala po pleci a ukázala mi že potrebuje ČAPICU že preto plače😀👌🏻

really8
3. jún 2024

Ja celkovo nechapem rade “nechaj vyrevat”. Akoze coooo? Preco? To dieta ma potrebuje, vola ma takto lebo inak nevie a ja mu mam ukazat ze ma nezaujima? Ignorovat ho? Wtf?

cookie29
3. jún 2024

preco anonymne?

lucka_ke
3. jún 2024

môj syn si vždy skopával topánky a vyzúval ponožky... bolo to v novembri v autobuse, sedel v kočíku a samozrejme topánky leteli každá na inú stranu a teta mi začala vážne dohovárať, že mám kúpiť synovi topánočky, lebo vonku mrzne

larena
3. jún 2024

A ešte som si spomenula na jedno..ročná dcera nejakým zázrakom dočiahla na najvyšší suflik (čo si nikto nemyslel že by bolo možné).Bolo to keď som sa realne na 10 sekúnd otočila niečo pozdvihat zo zeme a keď som sa otočila naspäť tak držala v ruke NÔŽ.No ja som skoro infarkt dostala.Keď som to referovala mojej svokre tak mi na to povedala že “každé dieťa sa musí raz porezať nožom aby sa naučilo” 😀🤯🤯🤯

zuzitko74
3. jún 2024

Čakala som v čakárni pred neurológiou s polročnou dcérkou a jedna mamička mi s úplnou vážnosťou vysvetľovala, že ona takto starému bábätku dáva do mliečka granko a necháva ho ožužlávať sušený ananás. A že aj ja by som to tak mala robiť.

nairia
3. jún 2024

dcera mala asi 4m a svokra zhodnotila, ze je cas ju zacat trenovat na sedenie.
a ine dieta v rodine este v roku nechodilo, tak mamicka dostala radu, ze dieta potrebuje dobre pevne topanocky. preto este nechodi, lebo ho mama nechava naboso.
este skvost- dieta nema potreby, tie mu urcuje rodic (v zmysle vychovy).

3petka
3. jún 2024

Moja mama v slabej chvíľke asi, nedomyslela to čo povedala. Že ak budem dieťa biť tak nie rukou ale novinami 😉
Ostala so stáť ako obarená a muž tiež ale pohoda. Inak moja svokra má kopec takýchto chytrých rád len teraz ma fakt nenapadne, lebo ju počúvam jedným uchom dnu druhým von a to doslova.

denithestrange1993
3. jún 2024

Taka klasika,aby si dieta nezvykalo,ze ho budeme pri kazdom placi dvihat na ruky,aby si nezvyklo 🤷

negymama
3. jún 2024

svokra mi doniesla 2 asi polmetrove dlahy - tenke platy plastu obalene gazou, aby som to vlozila dietatu do zavinovacky, aby malo rovny chrbat 😲 dvojmesacne!
celkove pri vsetkych detoch mali doslova hysteriu z nosenia, z obleho crbatika v nosici ci satke /pouzivala som len ergonomicke nosice/.
ale ked svagrinej dieta viselo v klokanke s nozkami pri sebe , tak to bolo ok, lebo malo rovny chrbat. A tiez nazory, ze lozenie skodi, lebo dieta pochyta spinu, radsej nech sedi, a mame ho nutit sediet a pozerat podoprene vankusmi.

tiezjedna
3. jún 2024

že mám dať do kočíka niečo červené, aby mi niekto neuriekol dieťa... Pri prvej som tomu tuším verila😂

3petka
3. jún 2024

@tiezjedna toto som mala aj ja pri oboch. Od svokry, hneď som ju zrušila.

anavixy
3. jún 2024

@tiezjedna vies co, este takato prevencia je celkom neskodna (aj ked usmevna..), horsie je to potom s tymi receptami ako sa zbavit uz vzniknuteho urieknutia 😂 vtedy stracam poslednu vieru v ludstvo

negymama
3. jún 2024

@denithestrange1993 presne dalsia vychovna klasika.
Idem dojcit placuce hladne partyzdnove dieta a hned varovania, ze nemam skakat ako dieta piska, ona mi nema co rozkazovat .
alebo ked sme upustili od skolky 3rocnej dcery, lebo odmietala tam chodit a zacala sa zajakavt a mat poruchy spanku a uzkosti. Bola som na materskej s mladsou tak som ju nechala este rok a pol doma. No tak to bol cirkus, ze toto nesmieme, lebo ona ked nebude chciet ist do skoly, tak ju tiez nechame? kopu kecov...
a celkove propagacia "vychovy" typu - nedoovl to a to, lebo si zvykne...neber na ruky, nedaj jest ked je hladne, netis plac, nelutuj ho, nepln ziadne prosby dietatu, nikdy sa mu neospravedl ...atd. atd.

tiezjedna
3. jún 2024

@anavixy anoooo, očúraná plienka a podobné šmakulády🙈😂

nairia
3. jún 2024

@tiezjedna ja som po prvej navsteve starych rodicov tiez zhanala cervenu maslicku a snurku na ruku. lebo mala (2t a dovtedy uplne kludne babo, ze sme o nej poriadne nevedeli) vtedy prerevala cele poobedie. tak som si myslela, ze joj, co ak je urieknuta blablabla.
neskor som zistila, ze to decko proste bolo prestimulovane z navstevy a vela ruchu doma, ktory dovtedy nepoznala. hlavne, ze svokrovci boli spokojni, ze mohli vidiet vnucku. videli z nej asi tak ze pol hodinu, zvysok navstevy som s nou bola zavreta v izbe a visela na mne. a to bol tiez koment, ze co jej furt pcham cecok, ved teraz jedla... no comment

sims122
3. jún 2024

Na prechádzke ma jedna pani zastavila ze ma pekne prosí aby som to dieťa vybrala z nosiča lebo deti sa majú nosiť na rukách a horizontálne.
A rada z rodiny: Nedávaj také meno dcérke, také v rodine ani nemáme 🤦‍♀️

basulaak
3. jún 2024

Ked ma moja matka, ktora v zivote nekojila, tesne po porode dodrbavala a ukazovala ako mam kojit a ako prikladat dieta, lebo ja to robim zle a jej to takto pred 35 rokmi ukazovali v porodnici. (Kojila som nakoniec 22mesiacov, jej rady boli na hovno).

snowflakenel
3. jún 2024

Ked som prekladala malu z kocika do,auta, ( par sekundova zalezitost) svokra jej v rychlosti smarila na tvar bavlnenu plienku, aby jej menafukalo....vravim, ved ma ciapocku...ona na to, ze to treba....🙂 🙂
A ozaj.....ak nemoze.babatko 4 mesacne v noci spat,,tak,daj krupicu.....bude spat do rana

alickapusinka
3. jún 2024

@3petka tak sa bijú psy s novinami nie dieťa.

diewcatqoo
3. jún 2024

Jezis, tych rad a pripomienok bolo... ak nechce cumlik, daj do medu. Ak nechce ani s medom, ponor mu ho do slivovice. Oviaz mu plienku okolo hlavy, nech mu drzi cumlik, aby nevypluvalo. Nechaj vyplakat, nech reve aj pol dna, aspon si vycvici pluca. Nechod s nim von, kym nie je pokrstene. Nechod s nim okolo zrkadiel, nech sa nevidi - uz si nespominam, co bolo uvedene ako dovod, ale urcite zas nejaka perla. Nestrihaj vlasy do roka, lebo bude hlupe. Tak male dieta nemoze mat alergie (preto mu drbneme jahody, ked matka odbehne na wc, aby sme sa presvedcili, ze fakt ma alergiu)...
Zachvilu nam pribude druhe a to zas budu dalsie mudrosti. 🙄

basulaak
3. jún 2024

@diewcatqoo tych co ti to povedali asi v rannom detstve ostrihali do roka, tak mi to vychadza🤣🤣🤣🤣

pettom19
3. jún 2024

Moj syn sa nechcel nosit v nosici. Skusala som viackrat, proste stale reval, uz len ked ho videl. Moja mama zhodnotila, ze sa nechce nosit preto, lebo som ho nekojila 🤦 (vydrzala som 2 mesiace horko-tazko, boli na to viacere dovody).

simca06022011
3. jún 2024

Okrem týchto bitkarskych metód:D malo ale objavili sa a rad ohladom jedla (6mesacna musi okolstovst slaninku a klobasku). nabizardnejsie mi prišlo keď jeden premudrely rodinný príslušník, mi.povedal, že my rodica mame počúvať dieťa a učiť sa od neho lebo sme hlúpi a nemáme ho v podstate, čo učiť/naučiť sle my naopak sa mame vzdelávať. Osoba je pedagóg, najmúdrejší na svete, vlastne deti pred 30tkou doma na gauči a ruka hore a cestovanie. Debatu sme mali rodinu o pubertakoch, ako ich človek naháňa doručenia, neprídu s tým, ze niečo nevedia... A ja som riešila s iným človekom "Light" nenápadné doučovanie z matiky, lebo od nás dcéra nechce vysvetliť nič:D
Nič v zlom, necítim sa stará a ani sprostá v porovnaní so školakmi ;) v akejkoľvek oblasti.

simca06022011
3. jún 2024

@diewcatqoo moje ani nemalo vlasy do roka... chápem teda tu dnešnú známku z matiky 😂

3petka
3. jún 2024

@alickapusinka veď áno ja viem ale mama mala asi nejaký výpadok.

really8
3. jún 2024

@diewcatqoo lebo nenarastie ked sa bude pozerat do zrkadla. To som pocula aj ja. Povedala mi to mama ze to hovorila prababka. Hovorim to je jaka blbost. A este sa urazila zenpreco by to mala byt blbost, stari lufia su mudri a vedia co hovoria.

alickapusinka
3. jún 2024

@3petka divna rada

h2
3. jún 2024

😳 Zapla som si upozornenia na túto diskusiu, že tu bude zábava, ale teda som skôr zdesená, čomu sú niektorí ľudia schopní uveriť.

denithestrange1993
3. jún 2024

@negymama a potom keby si to neriesila a vyvinulo sa to az ku psychologicke,tak zas by boli reci,ze za nas sa ku psychologovi nechodilo a SME tu 👀👀👀🙈