Aktivity s ročným chlapcom

6. dec 2021

Ahojte, ako trávite čas s deťmi v zime. Môj ešte nechodí a už sa neviem dočkať dňa kedy začne, aspoň na prechádzky pôjdeme lebo v kočíku plače a na rukách ho nosiť nevládzem. Bývam na dedine, takže ani parky neprichádzajú do úvahy. Doma sú niekedy dni dlhé. Ja sa ho snažím zapojiť do všetkých bežných aktivíť, ale napríklad varenie je pre mňa mega stres. Máme učiacu vežu a on v nech nechce stáť ´, chce z nej vyliezť, hojdať sa na nej. S hračkami sa sám vôbec nepohrá a keď sa hráme spolu, tiež ho nič nedokáže zaujať aspon na 5 minút. Maximálne pri knihe. Ale aj to musí mať naladu. Aké máte denné aktivity s deťmi? Ako sa snažíte ich rozvíjať a učiť nové veci? Vedeli už v tomto veku aj niečo rozprávať? ďakujem

jaskolka
6. dec 2021

Môj ma 14 mesiacov, asi mesiac už chodí
Ale stále to nie je žeby dal dlhú prechádzku, takže sme chodili bud len na dvor, alebo trojkolka, taka na tlačenie. Na dvore zbieral kamienky, lístie, alebo sa len tak motkal, obzeral všetko
Doma v podstate tiež extra dlho nevydrží exte také dieťa pri jednej činnosti, takže kocky, autíčka, knihy, lozil po gauči, spievali sme, zapla som ludovky a tancoval (vrtel zadočkom), a tak nejako dokola stále.
Stále som na neho rozprávala aj rozprávam, ukazujem mu veci, všetko čo robím, komentuj(trebárs aj čistenie zeleniny, alebo vešanie bielizne), chodili sme z izby do izby, všade ho dačo zaujalo, dzavotal, pozeral napríklad fotky na stene na chodbe, potom hneď ho zaujala skrinka, o chvíľu už vyťahoval drobnosti z nej potom zase kalendár obzeral a podobne
Ročne dieťa ti nedokáže ešte súvislé vydržať dlho pri jednej činnosti, čiže len tak "stále do kolečka"