AKo zvládnuť príchod 3.dieťaťa a výchovu súrodencov?

maminka1983
7. júl 2019

Ahojte prisla som si k vam po radu alebo nazory.
Bola som tehu ale svojvolne som potratila. A predoklad je ze pri nepravidelnej menstruaci sa to moze zopakovat comu sa nebranim len nastava problem ako sa nastavit Mam syna 6r a 4r dceru su strasne zive deti a vystrajaju. Syn je roku 2020skolak a ja sa obavam ako by som to zvladala ako mama 3 deti. Pomoc nemam absolitne ziadnu mama daleko a svokor nemam dobre vztahy s jehonpomoc nula bodov
A muza na tyzdnovkach a nemozem sindovolit operku na vypomoc dost teraz je napnuty rozpocet. A dotoho mam chodit aj do skoly ako by ste to riesili vy alebo poradili co by bolo fajn.

zulumilo
7. júl 2019

Sama vahas. Tak to nechak tak. ked sa povie tema dieta,tak musis byt rozhodnuta bud ano alebo nie. ziadne mozno/ale....

mogaa
7. júl 2019

deti a deťmi a @zulumilo takže stále chodíš do školy? si aj zamestnaná? či robíš v školstve?no zvládnuť sa to bude dať, aj keď všetko bude na tebe....starší syn do školy,mladšia škôlka a ty doma na MD...a po materskej budeš fungovať rovnako ako teraz...ono rozdiel medzi statostlivosťou o 3 deti alebo 2 deti nie je veľký...potom MD už budeš mať 2školákov a 1 škôlkárku🙂

zulumilo
7. júl 2019

@mogaa naco sa pytas,ked si uz rozhodnuta. sama vidis svoje slabiny a vahas. tak aku radu chces? a myslim,ze toto by si mala rozoberat s manzelom a nie tu. 😉

maminka1983
autor
7. júl 2019

Diecata prisla som len po rady samozrejme ze netlacim na pilu muz ppvie je to na tebe. Pracujem normalne a len nazor a a co by pomohlo ked nic nebude zijem. Dalej len to tt ma zaskocilo

janickacrazy
7. júl 2019

@maminka1983 práveže je to dobre, keby si bola doma na MD, ked ti malý pojde do školy, ved budeš mať aspon čas sa mu venovať, prostredná do školky a doma budeš len s bábom, keby si chodila do práce, tak máš času ešte menej, ale samozrejme je to na tebe, ja mám 3 deti a neľutujem vôbec, vždy sa to nejak dá zariadiť

maminka1983
autor
7. júl 2019

Zvazovala som aj toto na kolko je prepoklad ze od septembra budem skolacka 2r bolo by to narocne aj ale ked nie dietatko pride ked bude "chciet"

mondolina
7. júl 2019

Čo je svojvoľne potratiť?

maminka1983
autor
7. júl 2019

@mondolina
Zacala som krvacat a DR povedala spontalny potrat

mondolina
7. júl 2019

Tak spontánny už rozumiem,

maminka1983
autor
7. júl 2019

@mondolina
Mne to dr povedala ani som netusila ze som. Meskalo to ale nevnimala som to ze mozem byt tehu

mondolina
7. júl 2019

Tak ja neviem, buď tretie dieťa chcete alebo nie, keď nie tak sa treba chrániť.

siska25
7. júl 2019

@maminka1983 Ahoj, mam 3 deti ( dcera 6 r., syn 4 r. a syn 2 r.). Tretie dieta sme neplanovali. Mam nepravidelne cykly a zadarilo sa. Dcera od septembra ide do skoly. Prostredny syn nie je celkom zdravotne ok. Ma duagnostikovanu poruchu centralnej nervovej sustavy. Je hyperaktivny, ma poruchu pozornosti. Chodime na vseliake terapie, nemozem hi nechat chvilu sameho. Najmladsi ma dva rojy a tiez nenapreduje, tak ako by mal. Chodime na cvicenia. Na deti som v podstate sama. Muz denne dochadza 80 km do prace, z domu je od siedmej do siedmej. K tomu dorabame dom. Svokra sa o deti nezaujima. Mama mi este pracuje a stara sa o choru babku. Ako sa narodil maly, zacala som po 10 rokoch soferovat a najlepsiu vec som spravila. Nebudem klamat, niekedy som na prasky. Ale zaviedla som si rezim a zvycajne to funguje.

vrabcek15
7. júl 2019

Ahoj neviem či poradím ale ja ako dieťa som zažila to,že mama bola s mladším tretím bratom doma na Materskej a mne sa to páčilo lebo som mamu mala doma a obed aký som si povedala 😀 😀😀teraz už mám deti ja ale idú ešte len do škôlky..a vnutorne to ako cítiš,že by si ešte jedno chcela alebo možno neskôr keď budú staršie?

babkaa62
7. júl 2019

@maminka1983 prepac ale naco chces 3 dieta od chlapa co ti povie ze je to na tebe ked mu to je uplne jedno??? ak cerpas MD mozes poziadat o odklad studia. Pises ze pracujes

twoplusfive
13. júl 2019

Ja s priateľom a tromi deťmi bývam v zahraničí. Nemám tam nikoho. A teraz čakám ešte aj trojičky. Tak aj my to budeme mať zaujímavé😂

nistika
13. júl 2019

@twoplusfive toto je na nobelovku! napíš potom ako to zvládaš

zabka1987
13. júl 2019

@twoplusfive wau 😮 to prirodzené sa podarili? Gratulujem, krásna veľká rodina

twoplusfive
13. júl 2019

@zabka1987 ano prirodzene.👍

twoplusfive
13. júl 2019

@nistika no teraz už je to veselé. Dvaja idú do školy a malá ide do škôlky na budúci rok🐱

nistika
13. júl 2019

dvaja idú do školy, to máš ako ešte aj dvojičky?

nistika
13. júl 2019

@twoplusfive vyššie správa pre teba 🙂

twoplusfive
13. júl 2019

@nistika Áno mám aj dvojičky🙈. Chlapčeka a dievčatko

nistika
13. júl 2019

@twoplusfive tak to je úžasné fakt gratulácia obrovská. a tie trojičky (tehotenstvo) to ste plánovali? povedz nemáš trochu stres? ja mám teda momentálne doma tiež tri deti, ale nejak si vravím, že by ma štvrté určite zabilo :D

babkaa62
13. júl 2019

@twoplusfive ❤👏

twoplusfive
14. júl 2019

@nistika Tehotenstvo sme plánovali🙈, stres nemám lebo viem že sa deti tešia na nových súrodencov.