Ako zaujať 20 mesačnú dcérku, aby vonku behala?

20nina14
21. apr 2015

Ahojte konikarky...Mam 20 mesacnu dcerku ...Moja mala chodi 3 mesiace...V poslednej dobe, ked ideme von, tak sa pyta do kocika a nechce ist vôbec behat ked sme vonku..musi ju nieco zaujat a vypyta sa a to je strasne malo alebo aj sama bezi doma ku kociku a ukazuje, ze chce ist do neho....ako zacala chodit, tak pekne isla aj sama pri kociku chvilku i vonku si pobehala a teraz opak. Ked ju vonku chcem vytiahnut z kocika, tak sa zacne hnevat.. doma i u starkych ci v centre pekne beha.Baby poradte ako mam dcerku zaujat aby behala po vonku? dakujem

pribinak
21. apr 2015

Topánky ju netlačia? Takýmto krpcom dost rychlo rastie nozicka

ivet1371
21. apr 2015

Môj nechcel vonku tież moc chodiť.chcel všetko vonku sledovať

timea7
21. apr 2015

Tiež ma napadli topánočky, ale nehrotila by som to, vyčkaj dva, tri týždne, keď píšeš, že u starkých, aj v centre behá. Doma kočík odlož tak, aby k nemu nemala prístup, keď ste dnu. Možno sa niečoho vonku zlakla, ona ti to ešte nedokáže povedať, môj synovec mal také obdobie, že si rúčkami ohmatal, na čo stúpi - nevidel sa mu mramor, zámková dlažba, ak bola farebná, strakatý koberec, ale po pár týždňoch to prešlo. Maličká má čas, ešte sa nabehá dosť. Ak doma bosá behá bez problémov, pozri tie topánky, alebo kúp iné, o mesiac, dva bež s ňou von bez kočíka. Nemusí nachodiť km, motajte sa pri dome, trhajte kvety, pozorujte mravce...

siska53
21. apr 2015

@20nina14 nasa ma 3r. a tiez nerada chodi (ale zlepsuje sa to).
Chodte na ihrisko...alebo ak teda trvas na prechadzke,tak jedine ju niecim zaujat,nejakym cielom...
Ja osobne som 20m. Mala este v kocari (chodila vvtpm case len 2mesiace), takze tak a syn zas nemal problem,on siel,kam bolo treba,buginu som mala len pre pripad vzdoru (bola som tehu s malou vtedy) a nakupu.
Inak sme chodievali na ihrisko.
Vseobecne deti len prechadzky nemaju rady,takze treba im to nejak spestrit - nahanat holuby a pod.

Ale ako aj pisali - moze to byt aj topanockami.. Skus jej dat ine..

marin.frist
21. apr 2015

Ak chodi len 3 mesiace, je to pre nu skoro. Skus ju za niecim lakat, my sa nahaname okolo stlpov, dupeme na kanaly, ovoniavame kvetinky, klopkame kade tade, chodime hore dole po schodoch a plosinach... ale zas moj 20m uz v kociku neobsedi, ani keby som chcela. Inak tie topanky su dobry postreh, urcite pozor na dostacujucu dlzku /min 1,2cm nadmerok/ aj sirku, ak ju tlacia alebo maju tvrdu neohybnu podrazku, moze jej byt nepohodlno.

malabiba
21. apr 2015

@20nina14 je tu také fórum "aké sme mamy" o tom, že deti sú dnes príliš úzkostlivo strážené a že matky sú na ne príliš upäté a precitlivené.....výsledok môže byť napr. aj toto, že takmer 2 ročné dieťatko nechce behať po vonku....moje deti - už od 1 roka neobsedeli v kočíku - športový kočík sme ani nemali, už 1,5 ročné deti boli v jasličkách.....treba trénovať, bez kočíka, ak sa dá všade pešo, nákup na chrbát do batohu a dieťa za ruku - čo že cesta na nákup bude trvať namiesto 5 minút polhodinku, nevadí, cestou odtrhnúť kvietok, pozdraviť susedu, poobzerať autá....alebo ísť na prechádzku a kočík vôbec nebrať, dcérka získa sebaistotu a osmelí sa.... 🙂

20nina14
autor
23. apr 2015

v topanockach to nie je....pozerali sme ich s manzelom a su v poriadku....ked chcem ist s nou von bez kocika a ten je schovany, tak sa zacne strasne hnevat a hadzat na zem...uz ju nevieme ani na co ju mame zaujat...predtým sme ju zaujali na traktoriky, autobusy, aj ze su vonku deti ci zvieratka...teraz nic.

brady1
23. apr 2015

@20nina14 je to jednoduche kocik odlož, chodte len tak alebo zober odrážadlo ,babikovsky kočik. ono ked nebude vidiet kočik tak si odvykne.ono je este mala na dlhe prechadzky a okrem toho je to nudne a odrážadlo bude možno dobra náhrada pre nu.

brady1
23. apr 2015

@20nina14 u nas to zabralo lebo neviem ako by som tlačila dva kociky 😉

20nina14
autor
23. apr 2015

my kocik schovávame a berieme aj odrazadlo a vôbec sa jej nechce ist po svojich...uz sme ho schovali aj na balkon aby nevedela kde je bo ona vie, ze ho schovávame v jej izbe

gooobi
23. apr 2015

ved ju nechaj nech sa povozi, este sa v zivote nachodi dost.. 😉

moni244
23. apr 2015

ja som malú v tom veku nechala v kočíku, odviezla na ihrisko, vypustila, tam sa hrala s loptou, stavala v piesku, šmýkala sa, naháňala bubliny z bublifuku (ináč to je vďačná zábava), naspäť znova šupla do kočíka a hurá domov, nejako sme na prechádzky nechodili, iba ak bolo po daždi a na ihrisko sa nedalo
@20nina14