Ako začať s odplienkovaním?

zuzka57
11. jún 2013

Mile maminky,prosim o radu..Kedy a ako ste zacali vy?Ja som zacala prvykrat davat maleho na nocnik asi ked mal 9 mesiacov rano a po obednajsom spanku.Tak vtedy nebol problem,aj sa vycural aj vykakal no ked zacal stvornozkovat tak mi z nocnika schadzal,nechala som to tak predsa este bol malinky no teraz ma uz 17 mesiacov myslim ze je to taky spravny cas no na nocniku neobsedi ani par sekund.Privitam kazdu radu 🙂

xlucia
11. jún 2013

@zuzka57 pockala som po druhom roku a islo to samo a rychlo

zuzka57
autor
11. jún 2013

@xlucia tiez asi pockam lebo vidim,ze este nechce chapat naco sluzi nocnik.najnovsie sa s nim len tak hra a ma toho neskutocnu srandu

amelie123
11. jún 2013

@zuzka57 ja síce ešte bábo nemám, ale v novej Mamine je o tom dobrý dlhý článok aj s radami mamičiek. Odložím, určite sa zíde🙂

memma
11. jún 2013

Ja som pockala, pokial mala mala dva roky a do tyzdna to zvladla.Asi bol ren spravny cas, teraz to urobim tak isto.

zuzka57
autor
11. jún 2013

@amelie123 hned zajtra si ju urcite kupim 🙂

kiwi82
11. jún 2013

My sa učíme až teraz, malá má 2 roky a 10 mesiacov, minulé leto sa nám nepodarilo. Asi nebola pripravená. Učíme sa mesiac. Po týždni pochopila cikanie aj kakanie do nočníka, na vonku má ešte plienku.

euka210
11. jún 2013

nas sa vedel vycurat do neho, ale v aprili akoby seklo a nesadne ani na nocnik ani na zachod. Vie velmi dobre, kedy kaka a pod, podla mna je uz prilis mudry a proste nechce, lebo plienka hoci latkova je pohodlnejsia. Ja uz len cakam konecne na oteplenie a bude len v pancuchach a na dvore slipy. Trochu som aj skusala ale pri takom pocasi a studenom RD sa to poriadne a suvisle neda. Ked za 2 tyzdne nepochopi, az potom uznam ze treba neskor. Plienkovat dve deti netuzim.

danka1234
11. jún 2013

mi mame plienku uz len na noc aj na obed haja bez plienky a vydrzi..islo to dako samo od seba... teaz sa sam pyta a tesi sa z toho .treba to casto skusat a nejako ho tam zabavit udrzat 🙂 ja len netusim ako sa odnauci od nocnej plienky :\

danka1234
11. jún 2013

a skusAjte aj na wc tak sme zacali mi..potm som mu vysvetlila ze on na serblik a mama na zachod 🙂)

hradnapani
11. jún 2013

@zuzka57 akurat je tu dnes podobna tema vytvorena a je tam aj tento link http://www.dvojickovo.sk/index.php/starostlivos... ze ci je dieta na to pripravene a najdes tam aj druhy a treti diel clanku, ako odplienkovat dieta za sedem dni (ale musi byt na to zrele)

suzie
11. jún 2013

odporucam precitat si knizku Bez plenky od Ingrid Bauerovej, aj ked je dietatko uz dost velke, ale su tam rady ako na to aj s vacsimi detickami
http://www.dharmagaia.cz/kniha/754-ingrid-bauer...

jerryjanka
11. jún 2013

žiaden stres - ešte je maličký - skusiť to môžeš ale nijaký nátlak - my sme odplienkovali až v 26 mesiacoch - asi po tyždni cikanie po dvoch kakanie - po dvoch mesiacoch už nechce ani nočník len vecko. A to sme mali velky velky problem s nočníkom - lebo sa ho neskutočne bála ale prelomili sme to a naučila sa rýchlo. Skušali sme aj v 18 aj v 24 mesiacoch ale proste ten strach nepustil. Včera som si so smiechom povedala že ja som jej ešte nenechala plienky - to bolo take jednoduché. 😀 😀 😀 😀 pri druhej rovno počkám apson na dva ročky

mamuliak
17. jún 2013

maminy..celkom mi odlahlo,,ked tu čitam,ze aj cez dva ročky je to v pohodke,,dcerka bude mat o tri tyzdne dva roky a strasne sa boji nocnika aj na wc,,a nasilu ju nechcem ani nebudem,,bojim sa,aby ju to nevystresovalo este viac........tak ked tu citam,,ze cez dva roky to prislo "samo",tak ma to celkom upokojilo 🙂 😉 🙂 🙂 ved to raz príde 😎

juliannarn
17. jún 2013

moja mala vo february 2 roky a tiez som skusala aj skor ju oducitt ale iba sedela na nocniku a nic neurobila alle az asi v maji zacala sama sadat na nocnik najpr iba curala a potom zistila ze sa da aj kakat a tera zv pohode uz nemame cez den plienku na noc jej davam ale sem tam vstane sucha a pocas da ked ide spat taktiez jej este dam ale pred spanim ju dat vycurat a vstane sucha som prekvapena ale strasne je v tom sikovna minuly tyzdne to davali damskom magazine ze netreba nutit a kedy dieta sada na nocnoikk zavisy od toho ako je vyvinuta centralna nervova sustava

vrn
17. jún 2013

@zuzka57 Prvu dceru som skusala odplienkovat tiez tak v 1.5 roku ale nezadarilo sa, jednoducho este na to nebola pripravena. Pripravila mi vsak krasny prvoaprilovy zartik - rano sa zobudila a nechcela plienku ale nohavicky 🙂 Vecer predtym sme boli u starsej kamosky ktora sa prave odplienkovala tak si to v noci rozmyslela a veru cikanie zvladla pekne v 2-3 dni. S kakanim to bolo tazsie, to nam trvalo asi mesiac, ale zvladli sme. Podstatne pre nu bolo ze sa vedela uz sama obsluzit - teda ked citila potrebu vedela sa sama vyzliect aj obliect. Plus sme si kupili 2 knizky o nocniku, to ju vtedy neskutocne bavilo citat stale dokola.
Mladsia mi cca v 1.5 roku zacala hlasit "kako" ked bola pocikana alebo citila ze bude kakat, ale nepodchytili sme to a uz to nehovori. Skusime v lete, ale ked sa nezadari tiez nevadi, zvladne to neskor.