Ako zabavitť dvoj - trojročné deti?

tulina77
17. okt 2013

Potrebovala by som inspiraciu a rady, ako kreativne zabavit doma taketo male deti. Moji spunti maju 1,5 roka a dvojicky 2,5 roka a pre chorobu byvame casto doma zavreti. Uz sme skusali malovat pastelkami na papier alebo na omalovanku, vodovymi farbami a stetcom na vykresy, poskladat zvieratko z gastanov a zapaliek, plastelinu Play-doh... Pri kazdej cinnosti vydrzia zial iba zo 20 minut, aj to len ked pri nich sedim, najmensieho to bavi najmenej. Potom kazdy odidu od stolika a cinnosti su zabudnute... Este sa radi hraju s vlacikmi, autickami a legom, citame si knizky, len by som to rada rozsirila...

jumama
17. okt 2013

Najdi si tu skupiny https://www.modrykonik.sk/group/1826/ alebo https://www.modrykonik.sk/group/1977/ tam je napadov habadej 🙂

bosoriak
17. okt 2013

@tulina77 To je normalka, ze take male deti dlhsie nez 20 minut nevydrzia pri jednej cinnosti. Napisem moje tipy:

Vezmi velikansku misu sosovice alebo ryze (alebo oboch), daj im ju na hranie - schovavaj do nej veci alebo ich nechaj, nech ju len tak presypaju, rozsypaju, sparaju sa v nej...

Voda vo velkej mise - poharikom prelievat do druheho poharika, zufankou a pod.

Pripadne muku s vodou nechat zarabat.

Nic z toho nie je "cista" hra, ale zas ich zabavi.
Mozes ich este nechat ti pomahat - napr. pri ukladani pradla, parovani ponoziek, vysavani, vareni a pod. Ja uz som davno zistila, ze nejake tvorive cinnosti u nas nehrozia, proste to moje dve kocky nebavi. Takze proste spolu existujeme cez den pri beznych domacich pracach. A samozrejme, kedze aj teraz su chore, tak im pustim aj rozpravky - Masa a medved, Shaun the sheep a pod. Som tiez len clovek a nie Maria Montessori. 🙂

ichbinich
17. okt 2013

@tulina77:
Uff, to musi byt niekedy o nervy s troma(!) malymi detmi, ale ty nie si predsa animator 😉
Ked sa hraju sami, tak ich nechaj hrat sa. Never touch a running (sleeping) system 😀

Okrem spominanych mozes este skusit s nimi varit a piect: je z toho bordel, ale napr. nachystas jednotliche prisady a potom nech ti to oni, ked im povies, sypu do hrnca alebo misky. Ti vacsi uz mozu skusit miesat. Urcite aj 2-rocni zvladnu robit aj muffiny 😉 Moj syn dokonca ako-tak trafil potom aj cesto do formy.
Inak v kuchyni som mu dala do misiek (vyzeralo to ako v televiznej kucharskej sou 😉 😀): trochu cukru, trochu muky, par ovsenych vlociek, trochu kakaa, kokosu atd. Vsetko jedle, keby chcel nahodou chutnat, a nech si miesa. Ked to mal vsetko zmiesane, ja som mala skoro dovarene 😉 Potom som to dvoma sitkami zase oddelila (uplne sypke, ten kokos a ovsene vlocky), dala do troch dozniciek a odlozila do druheho dna. S tym sa x-krat hral, niekedy som mu nieco pridala, potom sme kupili taky ozdobny farebny cukor, aj ten som mu dala. No a nakoniec som z toho spravila cookies: odmerala som si, kolko toho je a potom podla toho pridala maslo a vajicka (muku a cukor som tam uz mala 😉). Take uz nikdy v zivote neurobim, lebo neviem, kolko coho tam nakoniec bolo, ale ide o to, ze som to nevyhodila, ale zjedlo sa to 😉

Moj syn ma tiez rad taky koberec, na ktorom su nakreslene cesty a parkoviska, na nom sa vie dlho pohrat. Kreslit, malovat, plastelina, lepit, to vsetko ho po chvili prejde. Iba s autami, vlacikom a legom sa vie vyhrat dlhsie.

Inak mozes povloit napr. aj vankusovu vojnu, skakanie po posteli (samozrejme pod dozorom) a ine aktivity na vyblaznenie, tancovanie a tak.

A na spacifikovanie, resp. aby si aj ty mohla na chvilu vypnut, vhodne kratke video: Timmy Time, vlacik Thomas, Bob the Builder, Shaun the Sheep (ale ten je pre vacsie, okolo 2 rokov som synovi pustala iba Timmy Time), Tayo the little bus (na internete), Tu Ti Tu (to je aj pre toho jeden a pol rocneho, kratucke epizody, jeden akoby lietajuci tanier "vyraba" napr. bus, smetiarske auto a pod. Hudba mierne oblbujuca, ale co uz 😀)

rodinnevikendy2
30. okt 2013

Žeby Šašovinkový pobyt ?
Mikulášsky pobyt s plávaním a programom
https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/rodinn...

alebo Zimná rozprávka
https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/rodinn...
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂