Ako vyzerá kresba batoľaťa?

bxba0
12. okt 2022

Dobrý deň,
rada by som sa opýtala či niekto nemá k dispozícíí výtvarné kresby svojho dieťaťa, ktoré dieťa vytvorilo v 1., 2. a v 3. roku života a bol by ochotný sa o ne podeliť v podobe odfotografovania týchto kresieb? Potrebovala by som to výlučne na akademické účely, aby som mohla predviesť porovnávanie ďalších iných kresieb detí 😊 Veľmi pekne ďakujem vopred za ochotu a pomoc. Pekný deň.

klarissa25
12. okt 2022

V roku kresbu ?

svetlonos
12. okt 2022

@klarissa25
by si sa cudovala, nas v 1,5 roku zobral pero a nakreslil nieco podobne domu ci rakete. Nestihala som sa divit. Schmatol pero a nakreslil to skrynu 😁 Fakt to na takeho krpca vyzeralo dost dobre a to nie som premotivovana mama, co z kazdej ciarky robi umelecke dielo 😂. Inak nakresli dve try ciary a s nadsenim na to zvola, ze nakreslil zeriav 😁, ma 2,5.

jumama
12. okt 2022

Nasa tiez v roku nekreslila este vobec. V druhom roku skor vymalovavala plosky, samozrejme s presahom, alebo machulky, ktore ale vo svojej fantazii uz vseliako pomenovavala - ze trebars je to nejaka hracka a pod. Mali sme taku staru babiku a dovolila som jej ju maovat temperkami. Alebo polystyren ked sme mali, to rada malovala farbami, krabicu a pod. Farby sa naucila rozoznavat priblizne okolo 2 rokov. Prveho hlavonozca nakreslila ako 2,5 rocna. Ale to mala este taky uchop celou dlanou a ten hlavonozec bol na cely papier. My sme vela tvorili, skor ale senzoricke hry vseliake sa hrala, alebo s malickymi blbostkami, lepila a pod... ak chces, poskyytnem nejake obrazky - @bxba0.

bxba0
autor
12. okt 2022

@klarissa25 Samozrejme netreba si predstavovať postavy, domčeky, stromy, ale úplne prvé kresebné prejavy dieťaťa (škvrny, čmaranice, čiary…) 🙂

bxba0
autor
12. okt 2022

@jumama wau parádne 🤩 budem veľmi rada o poskytnutie nejakých kresieb 😊 pokojne ak sa dá súkromne do správy. Ďakujem pekne

majamat
12. okt 2022

@bxba0 ja veru enviem,a le okolo 1r mi dcera urcite este nekreslila. okolo 2r uz asi neico ano. no ona bola dost zlostna, ked sa jej nedarilo a pri tom bola na seba velmi narocna, cize mala stale pocit, ze sa jej nedari. dovod bol okrem jej povahy zrejme aj ten, ze ma talent a bola schopna vidiet tie odlisnoti, ktore ini nevidia.

teraz am 11r a nakrelila pred rokom v ZUS napr, toto ( mali sme to v kalendari v nasej obci )

majamat
12. okt 2022

a do projektu kreslila napr toto ( asi pred rokom )

kresli naozaj dobre, ale zacala riadne kreslit az niekedy v predskolskom veku. akurat raz ma prekvapila, ked nakreslila na chodnik postavu. bola dost mala a necakala so,,ze nakresli aj detaily - prsty

janickacrazy
12. okt 2022

@bxba0 moji chalani do 3 rokov nekreslili vobec, len pod hrozbou násilia a aj to fakt len čmáranice nejaké, vobec ich to nebavilo

mirkaaali
21. okt 2022

@bxba0 z roka nemám nič, ale aspoň niečo som nasla . Strom a to autíčko s 3 kolesami kreslila pred svojim tretím rokom, slimáka keď mala pár dní pred 2,5 rokom, postavičku tesne pred druhým rokom a tie cmaranice keď mal 1rok a 7 mesiacov. Celkom rada kreslí od mala aj tvorí rôzne veci .

mirkaaali
21. okt 2022

@mirkaaali ale na tej postavicke bol kruh-hlava nakreslena mnou.ona červeným perom dokreslila zbytok

marca12
21. okt 2022

@klarissa25 Vela deti uz v roku aj skor zacina s kreslenim. Nie su to identifikovatelne obrysy,ale aj to su kresby.