Ako vychovávate a chránite deti pred úchylákmi?

janinah
29. jan 2011

V časopise som čítala ako úchylák láka deti do auta kdesi v Česku,našťastie deti ušli a všetko povedali rodičom-zatiaľ 😒 čo robíte pre to,aby sa vašim deťom nič zlého nestalo?

majus246
29. jan 2011

No ja mám ešte veľmi malé dieťa na niečo takéto no myslím že je to o výchove a hlavne človek musí s dieťaťom komunikovať a vysvetliť mu to.Myslím že nemá význam dieťa chrániť ale treba ho naučiť aby to vedelo samo lebo ako rodičia nemôžme byť stále na každom kroku s nimi po celí deň ich život.Minule som čítala dobrú knihu kde to bolo dobre vysvetlené .Mám na mysli že ak dieťaťu urobíme o niečom prednášku tak si z nej veľa nevezme a aspoň u mňa to vždy platilo čím viac do mňa húdli tým to bolo lákavejšie.A preto ma tá kniha tak zaujala bolo to o tom aby sme dieťati kládli pozitívne zamerané otázky a pozorne si ho vypočuli aby samo uvažovalo o tom čo sa mu môže stať a aké by to malo preň následky.Chceme predsa z našich detí vychovať samostatné bytosti schopné rozhodovania sa takže ja by som určite šla cestou rozhovoru no nie poučovania.

katy1979
29. jan 2011

janinah no baby uz mas velke tak tie uz snad vedia na co si dat pozor uz len tomu drobcovi to vysvetlit. urcite vysvetlit a rozpravat sa. o tom ze su aj zlí ludia a asi presne to co nam aj nasi rodicia opakovali. nebav sa s cudzimi ludmi, nikam s nimi nechod. vsetkemu ale zabranit nemozeme. tzv. uchylaci su dobrí psychologovia co vedia zmanipulovat deti.
mne sa to stalo ako dietatu ale ja som potom usla takze vsetko dobre dopadlo. nepamatam si sice kolko som mala presne rokov okolo 8-9 a vedel ma zmanipulovat a presvedcit aj napriek tomu co mi doma vysvetlovali. ale vedela som ze co ten ujo po mne chce nie je urcite dobre a utiekla som prec. kedze som vybehla na ulicu a blizko zastavky nemohol nic urobit a ja som bezala rovno domov. o to tazsie sa mi to bude vysvetlovat mojim detom ale hlavne komunikovat a dookola pripominat aj ked im to bude liezt na nervy. radsej nech pindaju ze mama uz zasa ale aspon budu vediet v danej situacii co maju robit.

ivett1
30. jan 2011

ahoj...kedže naša dcérka je povahovo veľmi zvedavá a komunikatívna a hneď sa dá do reči s "cudzími ľuďmi", snažíme sa jej obaja vysvetliť, že nie všetci "ujovia a tety" sú dobrí a používame pri tom veľa príkladov...ešte stále je v období, keď sa rada hrá na niečo (resp. niekoho) a tak vymýšľame situačné hry 🙂...
"úchyláci" sú určite nočnou morou všetkých rodičov, ale ako dosiahnuť, aby deti odolali ich rečiam a lákaniu, hlavne, keď deti sú bytosti veľmi zvedavé a všetečné...asi naozaj len rozhovormi, ktoré prispôsobíme veku a chápaniu dieťaťa...

lea641981
10. jan 2013

hovorim so synom o tom casto 😒 tiez by kecal s kade kym a odskusala som ho prisiel jeden poulicny predavac a to tesne po nasom rozhovore a aj tak od neho si vzal do ruk parfum a hovoril s nim 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 som predavaca slusne poslala kade lahsie a znacne som bola podrazdena ze vobec nieco take dava decku do ruky a hovorila som so synom znova 🙄

ten predavac si asi myslel ze to maly pusti a budem to musiet kupit 😝 😠

moj maly rad hovori s ludmi je dost komunikativny je problem hovorit s nim o tom aby s inymi nehovoril a neodpovedal ked sa ho pytaju 😲 😝h

tiez volam s cuitelkou aby ho pustila zo skoly ale idem za nim s kocikom a sledujem ho,volako mi to neda este malemu neverim a spadol na prechode este ze som bola blizko a vobec nikto mu nepomohol a stali tam ludia a zavalila ho tazka taska este k tomu ,sice mal reci ze to bol podraz odo mna ze ho sledujem ma len 7 ale bolo mi to v tej chvily jedno a potom aj pochopil ze sa moze vselico stat a nikto mu nepomoze

zuzuj
10. jan 2013

Už len napríklad tak, že TU nedávam fotky svojich detí, či nejaké osobné fotky , či už bydliska, či už bytu a pod.
A páči sa mi príspevok @majus246 i ked treba aby deti rozumeli, ale treba ich aj chrániť ako sa dá. A nebyť naivný , že mne sa to nemôže stať, alebo, že to ovplyvním výchovovou. Ja sama som už zažila utok násilníka, tiež som naštastie ušla, takže už verím , že stať sa to môže každému.
A keď už je táto téma, tak mi nedá nepovedať, že ma strašne udivujú mamičky, ktoré tu zverejnuju svoje polonahé deti , ale aj ked je tých fotiek detí vela a detailne sledujeme ich život....je to každého vec. Ale niekedy túžba pochváliť sa a zverejniť čo mám a aké mám pekné deti a veci, prevažuje zdravý rozum a je veľké nebezpečenstvo zneužitia takýchto informácii.

monika15
10. jan 2013

ja sa uz nicomu necudujem.....
vsak vsade same hole deti po webe.. male deti sa fotia vsade pchaju.... :((((((((
hruza.....
a pritom 60% uchylov su na baby strankach :((((

kveta
10. jan 2013

Ucim dieta, ze pusinky nie su na rozkaz. Ani sama mu nedam pusu, ak s tym nesuhlasi.

stanislavao
10. jan 2013

synovi hovorim casto, mozno aj niekolko krat do mesiaca, ze nikdy do ziadneho auta nesmie nastupit, s nikym "cudnym" sa nesmie bavit a ked sa mu nieco nezda, nech sikovno ide sa "schovat" na postu, obecny urad. tie budovy ma po ceste domov zo skoly. ma 8 rokov a povahu taku, ze sa nebavi ani s tymi, koho pozna a nie to este cudzimi, cize v tomto smere sa nebojim, ze by niekam nastupil, ale horsie je to, ze mozu otvorit na dodavke bocne dvere, dieta len schmatnut a uniest to bez toho, ze by sa s nim bavili. treba im vysvetlovat, aby kricali, ked sa da. je to velmi tazke, lebo mozete dietatu aj milion krat nieco hovorit, ale ked je clovek v tej situacii, tak v skrate nevie ano on sam, ze co bude robit. najlepsie je deti von same nepustat. viem, ze sa to neda donekonecna. my mame skolu asi 50m od domu za dvoma zakrutami a doteraz nechodil syn sam, ale uz mladsi dlhsie poobede spi, starsi chce z druziny odist skorej, tak musi ist sam. nastastie neni tu nejaka "premavka" ide len po chodniku a 1 priechod, ale stat zle sa moze aj pred domom. je to strasne, kam tento svet speje.