Ako učíte svoje deti, aby oslovovali svojich krstných rodičov?

dory11
28. jún 2021

Ahoj veľmi by mám zaujímalo ako volajú vaše deti krsnu "mamu" a krsneho "oca"

Lebo ja som včera krstila dcérku síce je ešte mala ale proste všetci v rodinnej sa je prihovárali keď ju držia je krsna že príkon si pri krsnej máme a bolo mi to neprijeme proste dieťa mám len jednu osobu vo svojom živote ktorú vola mama
Proste ja som bola na učila volať svoju krsnu buď krstná a lebo krsna alá aj krsneho som volá krsny alebo krsny Jano
A z partnerovej strani všetci hučali že krsna mama
Aj som si všimla že ani partner nevola svoju krsnu krsna mama ale iba krsna alebo je vraví meno ani jeho sesternice volajú svoju krsnu že krsna mama ale len krsna alebo menom

Keď som im včera slušné poprosila a povedala že mu je to neprijem keď malej vravia že je to je krsna mama že mi to vadí že dieťa mám v živote iba jednu osobu ktorej hovorí mama že mi to vadí či by sme ju nemohli oslovovať iba krsna alebo krsna Bianka a všetci nájme jednej jeho teta iniciatívy prebrala a povedala že že je to krsna mama že tak to je že ju tak bude volať že tak sa to všade uvádza tak a keď som povedala že ani partner nevola svoju krsnu že krsna mama ale iba krsna alebo Vierka o nahned že ju každé dieťa ktorému je Krná volá. Krsna mama a proste nikto ma nechápe že mi je rineprijemne ešte aj partner proti mne poštvali že to tak musí byť že to nemôže byť iba krsna

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hettinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dory11
autor
28. jún 2021

Viete čo vždy keď sa napíšem o radu alebo sa dačo spytam skočí to takto že má všetci hneď zhitujete že je to hlúposť a podobne no tak sorry už sem viac nepíšem

simsalabim
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka2501
28. jún 2021

moja dcerka oslovuje krsny...aj ked mu pise, vola, alebo ked su spolu vonku, stake mu hovori krsny

dory11
autor
28. jún 2021

@viestta a som zvedavá keď by to bolo tebe keby tvoje dieťa inak osobe hovorí krsna mama. Ako ja neviem viem že svokre vadilo keď sme malé hovoril že je pri starej mame že ona si to neželal že ju máme volát babka alebo Majka že nechce aby sme mali učil že stará mama

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dory11
autor
28. jún 2021

Viete čo všetkých vás mám v paží slušne povedané tu to diskusiu ruším a už sem nikdy nič nenapisem majte sa pekne

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
28. jún 2021

Bohuzial suhlasim, nie je po tvojom a hned je zle. Oslovenie je - krstna mama... dieta tomu teraz aj tak nerozumie, v reale drviva vacsina hovori krstny/krstna a nehovori oboje, tvoje dieta toho pravdepodobne vzhladom na vek vela nenakeca, tak fakt to treba hrotit s celou rodinou??? Nemam problem, tak si ho vyrobim.

dory11
autor
28. jún 2021

Ja nesom konfiktna každému vyhovieť a aj svokre aj všetkom oni sami si povedali ako ich mám volať tak ich tak aj oslovujeme len vždy keď sem na pisem a je jedno čo hneď ma slušne povedané z disujete

jarka212
28. jún 2021

@dory11 my sme vždy oslovovali krstnými menami, sme mali také vzťahy, takisto aj moja dcéra oslovuje krstnú vlastným menom (keďže je to moja sestra) a jej deti takisto mňa len menom, nerobíme z toho ovácie

simsalabim
28. jún 2021

@dory11 ja som ti napisala, ze ja som “krstna mama” hovorila hned dvom zenam a moja mama sa z toho nepototo. Nehovorila som im “mama”. Ver mi, ze tvoje dieta sa od teba nauci, ako na svoju krstnu volat. Rodinu neries. A rovnako mi ver, ze toto je naozaj malichernost. Ako bude dieta rast, budu zlozitejsie situacie.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majulino
28. jún 2021

@dory11 prepáč, je to ozaj hlúposť, urcite ju nikdy nebude oslovovať krstna mama, tak ako nikto nevola babku stara mama ale starka 🙄 možno tebou este lomcuju hormóny.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivkazba
28. jún 2021

A prečo si dala dieťa pokrstiť, keď ti vadí, že teraz má tvoje dieťa krstnú "mamu"?

ajka0207
28. jún 2021

@dory11 vadí ti aj stará mama?

janetinka27
28. jún 2021

@dory11 v sobotu sme krstili sestrinu dceru, bude nas volat nasimi menami. Je to preto, lebo sestrina starsia dcera nie je nasa krstna dcera a vola nas menami. takze obe dcery nas budu volat rovnako menami.
sme krstni aj svagrininej dcere a tam nas oslovuju krstna/krstny. oni si to sami tak zaviedli, ze ked nas niekto pred malou oslovi menom, tak ho opravia, ze nie janka, ale krstna. vobec mi na tom nezalezi, ako ma budu volat, ci krstna alebo krstna mama alebo janka

dskjhfdlkdjhl
28. jún 2021

@dory11 Ty nie si konfliktna, Ty len neznesies, ked nie je po Tvojom🙉 A k otazke, moje deti krstnu mamu oslovuju menom. A ano, je krstna mama, ziadna "krsna" a ked sa s tym nevies stotoznit, tak si nemala dat dieta pokrstit.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankaalaci
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
28. jún 2021

@dory11 ale aj to tvoje oslovenie "krsna" je len skomolenina slova "krstná" a slovo "krstná" je len skratka "krstná mama". Čiže idem odpovedať len na to, na čo sa pýtaš: volala som moju krstnú mamu "krstná" a moje deti volajú svoju krstnú mamu menom. Lebo moja sestra, ich krstná mama sa nejako nikdy nechopila svojich krstnomatkovských kompetencií, čiže je len proforma. Keď mám byť úprimná, nikoho iného som za krstnú matku v tej dobe nenašla, nakoľko moja druhá sestra, ktorá by bola vhodnejšou adeptkou zasa nemá sviatosti.
@jankaalaci my sme volali ako deti našu babku stará mama. Tak nás to naučili a tak sme to používali. Teraz jej hovoríme starká. Vtedy sa mi to nezdalo na plieskajúceho smajlíka😍

stanulienkat
28. jún 2021

Krsna a krsny neexistuje. Je to krstna a krstny od slova krst. A riesis hovadiny. Ked sa raz vola krstna mama,tak neviem preco by mali slovo mama vypustat z titulu. Chore... Jednoduchy clovek si vie lahko vyrobit problem z nicoho.

berny800
28. jún 2021

Koľko máš deti? Predpokladám, že toto je prvé? Aj ja som taka bola. Vadilo mi , že mi.dieta ma volat svokru stará mama. Príchodom dalsich deti je mi totálne fuk kto koho ako vola 🙂.
U krstných to mame tak, ze ich volajú napr. Krstná Evka, Krstný Martin. Ale keďže tých detí a krstných je uz strasne veľa krížom krážom tak už málokedy deti používajú Krstná a povedia teta.

dskjhfdlkdjhl
28. jún 2021

@stanulienkat a vraj z hovna bic neupleties😝

jankaalaci
28. jún 2021

@0silvia0 ja samozrejme netvrdím, že je to zlé oslovenie. Ja len vravím, že mne to oslovenie príde čudné , keďže tak nie som naučená. Proste mám len jednu mamu. Ani svoju svokru nevolal mama. To ,že to v iných rodinách majú zaužívané neznamená ,že to budem tak praktizovať aj ja.

bona
28. jún 2021

Ja svojmu krstnemu otcovi tykám a oslovujem ho menom😉 a rovnako je to aj u mojich dvoch starších detí..a vlastne najmladšej tiez,Maťa a Palo,žiadna krstná mama či krstný tato😃

avril299
28. jún 2021

boze to sa neda citat, no nic, na taketo krkolamy je este moc skoro, treba na to apson 2 kavy :D

nafka0483
28. jún 2021

@dory11 Ked ste sa rozhodli dieta krstit, tak ste hadam vedeli, ze pri krste je pritomna krstna mama a krstny otec. Aj to, ze maju byt akoby "nahradni" rodicia, ktori m´budu dieta viest k viere.
Ak ti tak velmi vadi oslovenie krstna mama (manzel asi kvoli krstnemu otcovi cirkus nerobi...?), tak preco si vobec chcela krst? To nie je novinka, ze oni vymysleli nejake nove pomenovanie, alebo trvaju na osloveni, ktore sa bezne nepouziva. Vzdy to bolo tak, ze dieta krstom "ziska" akoby druhych rodicov - krstnu mamu a krstneho otca. A vzdy sa tak aj oslovovali.
Len pre skratenie sa zauzivalo "krstna" a "krstny" nie krsna a krsny, to su skomoleniny, kedze niektori nevedia ani pisat po slovensky. Podobne ako prve svate "primanie".

Ked je raz niekto dietatu krstna mama, tak preco by nemohla byt oslovovana krstna mama? Okrem toho, dieta sa nauci tak ako budes hovorit ty, ako bude hovorit manzel a ti ludia, s ktorymi budete najcastejsie. V pripade, ze do nej krstna bude vzdy hucat ze krstna mama, tak dieta sa casom nauci aj to, ze pred tebou bude hovorit len krstna a jej bude hovorit krstna mama, ked uvidi ze kvoli tomu vyvadzate, tak sa prisposobi nech ma pokoj :D