Ako trestáte svoje deti ?

9. nov 2019

Ako trestáte svoje deti? Používate aj fyzické tresty?

777januska777
9. nov 2019

Samozrejme, že áno. Keď dieťa urobí niečo zlé, trest by mal byť automaticky. A áno občas použijem jednu po zadku.

autor
9. nov 2019

@777januska777 Ja mám 3 ročného chlapca a som z neho na nervy nebijem ho len kričím nezaberajú na neho tresty typu nedať obľúbenú hračku,či nepozerať obľúbenú rozprávku všetko mu je jedno akýkoľvek trest dostane nevníma to ako trest

komplikovana
9. nov 2019

skus ho postavit do kuta, alebo posadit na stolicku. To by mohol pochopit, ze je to trest. Ak nebude chciet, treba ho tam vratit, aj keby to malo byt 100x. Pre neho 2 minuty v kute budu ako vecnost. A potom ho vziat a vysvetlit preco tam bol a ze niektore veci sa nerobia.

777januska777
9. nov 2019

Tak ja vám neporadim, to vy musíte zistiť čo na neho platí, je to vaše dieťa. Ale ja nechápem čo je dnes za doba, že sa tak bojíme jednej po zadku, jedna po zadku niekedy vysvetlí viac ako nekonečné vysvetlenie. A hlavne dieťa si ju zapamätá a nabudúce mu ju stačí len pripomenúť, že ak nebude dobrý bude po zadku. Nevravím, že u všetkých detí to zaberá. Keďže každé je iné, na jedného stačí zvýšiť hlas alebo sa škaredo pozrieť a niekomu nestačí ani po zadku. Každý rodič si musí nájsť svoj spôsob.

deti95060810
9. nov 2019

samozrejme...minule som chcela kopnúť 13 r. slečnu do zadku...tak má vysoko riť, že ma vyvrátilo...😉 slečna ušla do izby a zadúšala sa smiechom...😈

zitaje
9. nov 2019

Tieto anonymné diskusie sú na čipsy 😎 😝

martinals
9. nov 2019

Ahoj ,ja praktizujem 3x a dosť na 4 krát je jedna po zadku.Nevidim na tom nič zlé, keď sa nevie zmestiť do kože,zasiahnem.

sapetka
9. nov 2019

Nie nebijem. Ja som skor za komunikaciu. Este zatial neurobil nic take preco by som ho mala udriet.

nikpa
9. nov 2019

Postaviť do kúta 🙄 radšej nepraktizuj. Skús si prečítať ako podobne tresty vplývajú na dieťa a co sa práve vtedy odohráva v jeho hlave, v konečnom dôsledku to má viac negatív. Nie som za tresty, komunikácia by mala problém vyriešiť ale ked už si mám vybrať trest tak radšej capnut po zadku ako do kúta, zobrať obľúbenu hračku, nepustiť von...

lula313
9. nov 2019

Fyzické tresty sú podľa mna zlyhaním rodiča, lebo sa to vzdy dá riesit aj inak. A u mna vážny rozhovor bol vzdy väčším trestom ako bitka, keď som bola mala..

kendova_anna
9. nov 2019

Podla toho co pises, si ale ja myslim, ze krik je horsi ako taka jedna ticha po riti, kriku sa bojime, je nam to neprijemne a sposobuje v nas horsie pocity ako jedna za ucho podla mna. Ked dostane po riti si to zapamata viac.

pertu
9. nov 2019

Aj na medicinskom prave nam hovorili,ze sme jeden z poslednych europskych statov,co ma aj zakonom umoznene primerane aj fyzicke tresty v ramci rodicovstva a, vychovy a ze na to su usposobene aj.glutealne svaly (zadok). Samozrejme,nie strieskat do modra. A co.rozhovorom dosiahnes u maleho decka,ktore nema este.natolko vyvinutu nervovu sustavu?

prevenar
9. nov 2019

Nepouzivame ziadne tresty. Nasa dostala "po zadku" raz v zivote , ked mala cakat 5 sekund pri aute a vybehla na cestu. Ako "trest" staci zvysenie hlasu. Ked nieco prezenie nema pocitac na 1-3 dni. (uz teraz vo vyssom veku)

Myslim ,ze ked to u teba "nefunguje" , tak asi robis nieco zle ...tym myslim , nejaky hlbsi problem v rodine, vychove, pristupe v traveni casu so svojim dietatom ...a ani ti to nepride , lebo ti to pride ok ..mozno nieco z tvojho destva na co si bola naucena. Samozrejme netusim ze co a kde , kedze ta nepoznam ..ale skus sama porozmyslat a pozriet sa na tieto veci kriticky . 🙂 mozno na nieco prides. vzdy sa mozes porozpravas s nejakou vychovnou poradkynou ?

Ludia co su hystericki , zvacsa sami robia tie iste priestupky - chyby , ako ich dieta ..alebo maju ine problemy, napriklad v praci, zivote a pod ..a potom svoju frustraciu prenasaju na dieta a psychicky / fyzicky ho vlastne tyraju ako ventilaciu vlastnej frustracie ,,co je extremne smutne, ak dieta zije v takomto prostredi, kedze z neho nedokaze uniknut a je odkazane na svojich rodicov

poctiva komunikacia je asi najlepsie riesenie vsetkeho 🙂

anjelicek26
9. nov 2019

Kričať je tiež taká tunelová výchova, to pomaha asi tak ako stále tlct po zadku.. v tomto veku zaberá zamedziť robeniu neolechy presunutím s bodu A do bodu B alebo odstránením predmetu záujmu... Teda odhodlanie do kúta,izby, na schody či odchod s obchodu či ihriská či domov od kamaráta. A okamžite, žiadne sto krát omielat a raz reagovať a raz nie podľa nálady. Zobrať hračky a nevrátit. Nie dnes, nie zajtra, aspoň týždeň. A nepreháňať a nemýlite si pravidlá s diktatúrou. Nekontrolovat každý pohyb dieťaťa. Nehovoriť do hodiny 50* nesmieš. Niečo môže, niečo je úplne suma fuk a pár veci sa skutočne NESMU a tie dieťa od mala musí mať v hlave ako bibliu. Ak na ihrisku počujem za desať minut monológ - nechoď nechytaj neuspin sa a pustí a položíme daj nechaj zapni vyzleč🙈🙈😂Mňa by vyplo úplne a takého rodiča.

juliet86
10. nov 2019

dieta sa uco napodobnovanim... takze dajme mu po zadku. skor ci neskor ono zacne takto vychovavat mladsieho surodenca. kamaratov v skolke. a budu sa vzajomne bit a otlkat. naucime ho ze fyzicka sila vyhrava nad vsetkym. ze je to nastroj moci. ze moc sa ziskava fyzickou prevahou a silou. ze ked niekto urobi nieco proti pravidlam zasluzi si vychovnu. ano ked niekto ohrozuje seba a svoje okolie moze nanho policajt pouzit donucovacie prostriedky. ked je dospely. a uvedomuje si svoje konanie a nasledky. chciet ten isty pristup od dietata je .. na fyzicke tresty

kotulicek
10. nov 2019

Ja strašim deti varechu pohrozil keď Nič vybijem -nemlatim a tak isto komunikujem aby vedelo zaco to bolo čakám ospravedlnenie a ľútosť

bodka70
10. nov 2019

Keď niekde v diskusii nejaká baba napíše, že ju muž udrel - tak jej takmer každý radí, choď od neho preč, udrel raz, udrie aj druhý krát. To isté robia aj rodičia, udrú dieťa raz, druhý krát a potom im to už ani nepríde divné či ponižujúce, keby dačo - to je výchova. Dieťa bohužiaľ, aspoň kým je malé, od rodiča nemôže odísť, ani sa mu nemôže brániť , je od rodičov závislé.

Mám pocit, že mnoho rodičov je bezradných, lietajú od mantinelu k mantinelu. Deťom dávajú "všetko" , deti nemajú žiadne povinnosti a keď im už príliš skáču po hlave a nemajú na nich nervy, tak to riešia trestami.

stela01
10. nov 2019

A čo takého ti robí 3 r chlapec ?

Ja syna fyzicky netrestam , od malička má rešpekt stačí keď zvýšim hlas , a keď rozprávam veľmi potichúčky ako z hororu vie ktorá bije

😂😂😂😂

hennyinnsbruck
10. nov 2019

Jaj ja som zvedavá ako to bude u nás... Mala mala rok, takže ešte je "kľud"

Veľa tu čítam o vychove, aj v poradni keď sa ženy pýtajú..... Aj v témach...

Ja bit nechcem.pevne verím ze existuje aj iný sposob ako bit-dat po ritke.
Ja som bola bita.. Vo vyššom veku som len "držala" ani to somnou nepohlo.... 😔

777januska777
10. nov 2019

@bodka70 no lenže dieťa nie je náš partner. Za dieťa sme ako rodičia zodpovední a za partnera nie. Dieťa máme vychovávať, partner má už byť vychovaný. Partner by mal byť asi na podobnej rozumovej úrovni ako my, takže aj veci by sme si mali vedieť vydiskutovať. Lenže dieťa veľa veci ešte nechápe a je úplne inde rozumovo s dieťaťom sa nedá dohodnúť a aj nekonečne vysvetľovanie je úplne zbytočne, keďže dieťa tomu nerozumie. Rodičia podľa mňa robia jednu základnú chybu a to je to, že si myslia, že ich dieťa rozumie všetkému čo oni povedia, lenže to sa nedá. Dieťa je dieťa a aj myslenie sa mu vyvíja postupne to čomu nerozumie teraz, možno pochopí za pár dní a možno za pár rokov. Rodičia si dnes mýlia dieťa so svojim partnerom, lenže tak to nefunguje. My nemôžeme byť dieťaťu nikdy kamaráti, my sme a budeme vždy jeho rodičia. Práve preto dospelí ľudia majú deti, lebo už by mali mať dosť rozumu nato, aby to dieťa vedeli vychovať a výchova je aj o trestoch. Veď človek sa s trestami stretáva denno denne vo svojom okolí (napríklad zamestnávateľ zoberie zamestnancovi prémie), ale rodičia majú byť za tresty odsudzovaní? Prepáčte, ale to je úplná hlúposť.

arcticcode
10. nov 2019

@lula313 Podla mna je zlyhanim rodica mysliet si, ze fyzicke tresty su zlyhanim rodica

prevenar
10. nov 2019

@stela01 tak , zas deti su vselijake a treba povedat ,ze zial nie vsetky su psychicky zdrave ..rozsah poskodenia moze byt rozny od mierneho po tazsie formy. stretol som par deti, ktore sice neboli vyslovene autisti, ale "ok" neboli urcite. take dieta ti veru vie narobit ine divy ^^ ..samozrejme agresia a tresty v takomto pripade totalne nic neriesia .

777januska777
10. nov 2019

Podľa mňa väčšina z nás je zhlupnuta z tých rodinných seriálov, kde rodič je najlepší kamarát dieťaťa. A úplne si rozumejú, dieťa všetkému chápe a rodič je tak hrozne rozumný a dokonalý. Keď som nemala vlastné deti, tak som si myslela, že tak to má fungovať, že predsa dieťa pochopí, keď mu to vysvetlím, veď var vie, že ja mu nechcem zle. Ale teda to sú také hlúposti, že až 😀 a teraz už nepotrebujem byť najlepšia kamarátka mojich detí (žiadne ženy z rodu Gilmorovcov), chcem byť rodič a chcem aby moje dieťa malo predomnou rešpekt a úctu, lebo ak tu účtu a rešpekt bude mať pri mne bude ju mať aj k iným.

sense
10. nov 2019

Fyzicje tresty nie, ma 6,5 a vychovnu nedostala....

Ale zakaz ze televizor nie ano...

pertu
10. nov 2019

@777januska777 dufam,ze ked bude moj syn.vyrastat,bude toto v spolocnosti deti rodicov s nazormi takehoto typu

stela01
10. nov 2019

@prevenar tak to určite áno nieje dieťa ako dieťa sú aj take ktoré majú “ diagnózu “ tam je úplne iný prístup .

stela01
10. nov 2019

@777januska777 rodič má byt rodič nie kamoš , všetko odtiaľ po ....

Na víno chcem chodiť s kamarátkou a nie dcérou .

lula313
10. nov 2019

@arcticcode určite je to zlyhanie rodica(človeka). Keď tá nahnevá mama, kolega v praci, tiež im jednu strelis alebo si to nedovolis a riešiš konflikt inak? Deti sa ucia napodobňovaním, ucia sa od nás ako sa krízové situácie v zivote riešia-ak budeme na ne hučať a bit ich, budú to považovať za normálne a sami tak budú konflikty riesit.

janamt
10. nov 2019

Neviem prečo som otvorila túto tému, ale čo tu čítam, je fakt hrozné. Veď Vy sa tu navzájom podporujete v tom, že je OK biť malého človeka. Tie veci, ktoré robia Vaše deti nevhodne, to je vo väčšine prípadov zanedbaná výchova, absentujúci systém, nejasné a nedodržiavané hranice, ktoré ste zrejme nenastavili správne od začiatku a teraz si svoje chyby a nevyriešené veci u seba samých ventilujete na deťoch. Prevaha založená na sile a trestoch nemôže nikdy fungovať a deti budú robiť nakoniec "správne" veci len vo Vašej prítomnosti, ale fyzickým trestom ich nenaučíte, čo je v živote dôležité a správne. Ak ale veríte tomu, že biť ľudí, ak sa nesprávajú podľa Vašich predstáv, je správne, neviem, akým hodnotám ich chcete naučiť. Ale určite ich naučíte to, že sa treba podriadiť tomu, kto je silnejší (potom založíte za pár rokov tému, prečo Vaše dieťa šikanujú) alebo to, že bitka je riešenie a toto si odnesú do ďalšieho života.

lula313
10. nov 2019

@777januska777 mám v okoli dve blízke kamaratky(50 ročne), ktoré majú deti 20+. Mohla som sledovat, ako ich vychovávali v rozmedzi asi 10 rokov, čiže celu pubertu a boli mi veľkým vzorom, lebo presne boli všetky dcéry vychovavane štýlom ako kamaratky, bez bitiek, aby sa ziaden pruser nebáli priznat, o vsetkom komunikovali, mali doma vysvetlené a dnes s detmi nie sú žiadne problemy(študujú na Vs, na mamy sa vešajú, bozkávajú ich, častokrát, keď niekde sme(vinobranie, stretavka, tak tam tie deti za nimi dobehnú, lebo aj keď sú v podstate dospelé, radi sú v spoločnosti svojich matiek a berú ich do dnešného dňa ako kamaratky, čo nevylučuje, že by voči ním neprevychovavali úctu, keďže sme spolu casto a ani raz som nevidela nejakú hádku, nadávku zo strany dietata na rodiča). Tie mamy sú inak aj v normálnom zivote super-ja som o necelých 20 rokov mladsia a som s nimi rada, lebo fakt necítim, že by mali už 50.